Takımların Çekilmesi Hadisesi

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Xtel

Grandmaster Knight
Devam eden bu turnuvuda Sultans Gaming olarak [Gondor] klanıyla aynı turnuvada olmak istemiyoruz ve bu yüzden Warband Türkiye Liginden çekiliyoruz geriye kalan klanlara başarılar dileriz.

Bu yazının hiç bir şekilde Naponun düzenlediği turnuvayla alakası yoktur ancak bu klanla aynı turnuvada bulunmak istemiyoruz bu nedendir lütfen yanlış anlaşılmasın.

Sultans Gaming out.

The Turk ve The Hun Klanı olarak 50 kişilik bir topluluğuz..

gondor adlı trollerle aynı turnuvada devam edemiyeceğiz..

Aramızda uzun uzun tartıştık ve bu yönde bir karar aldık..

Turnuvayı bizlerin kaynaşması ve eğlenmesi için çıkarsızca emek harcayan Forum Worrior'ları, Adminleri.. Bizlere anlayış göstereceğinizi düşünüyorum..

Devam eden Klanlara da Başarılar Dilerim..

Son Söz Olarak.. Gölgede Duranın..Gölgesi Olmaz..

Amacınızda haklı olduğunuzu düşünsem de bir Türkiye Liginin gidişatını baltaladığınız kaçınılmaz bir gerçek. Turnuvaların ciddiyetini kavramadan bir iki çocuk yüzünden böylesi kararlar almaya devam ederseniz gelecekte, ileri ki turnuvalara katılırken bunu da hesaplayıp işin başında başvuru yapmamanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi size yapılan alçak ve düşüncesizce haraketler ve hakaretlerdi sizi haklı buluyorum ama şu yapılan toplu terkedişlerle saygımı kaybettiğiniz bir gerçek. Daha olgun ve yapıcı bir duruş sergilemenizi beklerdim bir lig takipçisi olarak.( Ligin gidişatı açısından olgun bir davranış tartışma ile alakası yok söylediğimin.)

Kiron cidden haklı,muhtemel olarak warbandın son türkiye turnuvası olacak bu lig, zaten ölmüş warbandı bir nebze olsun canlandırmak için açıldığı kanaatindeyim(İzlenimim bu yönde).Klanlar olarak toplu çekilmeniz diğer klan ve oyuncuları da etkileyecektir.Bunun en basit örneğini geçen yaz ki sgtl de yaşadık.Turnuvayı takip eden biri olarak çıkmanızı gereksiz buluyorum.Elbette haklı olabilirsiniz,içinde olduğunuz durumdan haberim yok.Ama turnuvadan çekilmeniz gondordan çok diğerklan ve oyuncuların zararına olacaktır.Bana kalırsa zaten resmi maçlar hakem eşliğinde olduğu için turnuvaya devam etmeniz gerektiğini düşünüyorum.Eğer maç esnasında herhangi bir hakaret olursa geçmiş senelerdeki gibi karşı tarafın ceza alacağını biliyorsunuz.O yüzden gondorlu şahıslar ile yapacağınız turnuva maçlarında sıkıntı olacağını zannetmiyorum.Onun dışında olay basit,biz de zamanında bu arkadaşları swlerden banladık ve açmadık.Kendi swnizden banlarsınız,maç yapmazsınız olay biter.Halen daha devam etmeleri kendi ayıplarıdır.Ama bu tatsız hadiselerin ligi etkilemesine izin vermeyin bence.

Bu sorunun çözümü takımların turnuvadan çekilmesi olmamalı bence. Gondor klanının yaptığı her neyse, gerekiyorsa onlar atılırdı turnuvadan. Şu yaptığınız turnuvayı düzenleyen ekip başta olmak üzere turnuvadaki herkese saygısızlık ve haksızlık bence. Bu yaptığınız hareketle gondora tepki vermekten çok turnuvaya zarar veriyorsunuz.

Sevgili Kiron...
Bizler tabi ki bu kararı verirken senin gibi aynı oyunu paylaştığımız arkadaşlarımızın belli oranda tepkisine maaruz kalacağımızın farkındaydık.Diğer klan lideri arkadaşlarımızla mevzuda bahsi geçen adını telaffuz etmek istemediğim klan oyuncularının belli saygı unsurlarından yoksun davranışlarını istişare ettik.Akabinde turnuvayı oluşturan,var eden milli takımımızın kaptanı ve diğer yol arkadaşlarıyla konuştuk.Kendilerinden özürlerimizi kabul etmelerini fakat sahsıma reva görülen bir takım ağır mevzulardan sonra bu çocuklarla aynı turnuvada bulunamayacağımızı arz ettim.Kendisi mevzuların turnuva esnasında oluşmadığını ve şu aşamada konunun özel olduğunu dile getirdi.Kendisine kesinlikle katıldığımı tüm samimiyetimle söylüyorum.Mevzu özeldir ve klanımda özeldir.Bu sebebten münferit bi karar alarak turnuvadan çekildik.Bizi seven Klan lideri arkadaşlarımızda konuya kanıtlarıyla tanık olduktan sonra bizimle aynı kararı paylaştılar.
Hal böyle iken bu turnuvaya katılan emek veren herkezden özür dileriz.Bir daha böyle bir turnuva olursa ve bizede davet gelirse yada başvurumuz kabul edilirse önce turnuvaya katılanlar listesine bakacak yada baştan direkt isim vererek şu klan olması durumunda katılamayacağız diyeceğiz.
Saygılarımla...

Kararınızı saygıyla karşılamak ile birlikte bir şey yapamayacağımı da belirtmek isterim.Lig dahilinde olan herhangi bir olay yok, o nedenle müdahil olmam gereken bir husus yok.Ayrıca, gelip durumu izah ettiğinizde de belirttim, bu şekilde turnuvadan ayrılarak kendi zevkinizden ödün vereceğinizi.Turnuvaya zarar verdiğiniz doğrudur, bu tartışmasız bir gerçek.Fakat karar sizin kararınız, karışmam mümkün değil.

Ayrıca konuyu da ayırdım, Kadrolar konusundan.Rahatça tartışılabilir.

sipahi_35 said:
Haklı olduğunuzu ve bu olayın ne kadar can sıkıcı olduğunu gönülden bildiğimi ve inandığımı söyleyebilirim. Bana söylenen kadarıyla da benden çok daha yaşça büyük ve tecrübeliymişsiniz olgunluk vs gibi konularda size bir şeyler söylemem o sebepten ancak şu tavsiyeyi vermeden edemeyeceğim, bu bir lig ve hakemleri var,  lig içinde gelişen bir olay yoksa turnuvadan çekilip başarılı bir tablo yakalayan klanınıza ve belki de en stabil geçme potansiyeli olan bu Türkiye Ligine kötülük yapmayın. Sorumluluğunuz sadece bu lig için de değil ayrıca, gelecek türkiye ligleri için de olduğunu unutmayın. Çünkü bu turnuvanın gidişatı gelecek organizasyonlar için bir referans olacak.  Mantıklı düşünüp en doğru kararı vereceğinize yaşınıza ve olgunluğunuza güvenerek inanıyorum. Umarız bizi yanıltmazsınız.

Öncelikle selamlar saygılar
Biz bu oyunu stres atmak için zevk almak için giriyoruz ancak bazı klanlar yada şahıslar bunu tam tersine çevirerek insanları strese boğacak şekilde davranmaları ve bunu üstemeleri tabiki herkesin canını sıkıyor. Bu adı geçen klanın olduğu bir turnuvada biz yani Bannington Hells takımı devam etmek istemiyoruz şimdi diyeceksiniz bunun turnuvayla bir ilgisi yok vs vs. ancak biz buna bir ses çıkartmazsak bunlar yapılmaya devam edecek ve oyundan zevk almaktan ziyade can sıkmaya başlayacak ki şuanda durum onu gösteriyor. Turnuvaya diyecek hiçbir şeyimiz yok gayet iyi bir şekilde yürüyordu ancak bu çekilme kararımız adı geçen klanın varlığındandır. Türkiye de olsun başka turnuvalarda olsun adı geçen klan olduğu sürece hiç bir turnuvaya katılmayacağımızı söyleyebilirim Herkese iyi oyunlar... Bannington Hell's ekibi olarak turnuvadan çekiliyoruz

Bence turnuva içerisinde olmadığı için bir şey yapamam demek yanlış. Gondor klanının profili belli dün de yaptılar, bugün de yaptılar muhtemelen yarın da yapacaklar. Böyle klanların yaptıkları bir bütün içinde değerlendirilip ona göre karar verilmeli. Sorunu çıkaran üyelerini klandan atmadıkları sürece turnuvada bulınmamaları gerekiyor. Sorunu çıkaranlar klan liderleriyse zaten direk uzaklaştırmak gerekiyor diye düşünüyorum.

Aleksey said:
Bence turnuva içerisinde olmadığı için bir şey yapamam demek yanlış. Gondor klanının profili belli dün de yaptılar, bugün de yaptılar muhtemelen yarın da yapacaklar. Böyle klanların yaptıkları bir bütün içinde değerlendirilip ona göre karar verilmeli. Sorunu çıkaran üyelerini klandan atmadıkları sürece turnuvada bulınmamaları gerekiyor. Sorunu çıkaranlar klan liderleriyse zaten direk uzaklaştırmak gerekiyor diye düşünüyorum.
Bizde tam olarak onu anlatmak istiyoruz bugun bize yapıldı çagdas abiye yapıldı yarın size diger gün baskalarına bunlara karsı o yuzden artık bu tarz bi tavır takınamanın zamanı geldigini düşündük ve sagolsun diger klanlara hiç bir telkinimiz olmadan bizim yanımızda olduklarını söylediler ama burda kimseyi suçluyamıyoruz aslında herkez kendine göre haklı.

Turnuvadan çekilmek yerine diğer klanların da desteğini alarak gondorun atılmasını talep edebilirdiniz. Ki yapılması gereken de budur bence. Şuan turnuvadan üç takım çekildi, belki daha da artacaktır. Bunun yerine gondor klanı hariç tüm klanlar hem fikirse Napoleonun kararını değiştirmesi yerinde olurdu. Turnuvanın çıkmaza girmesindense ortak bir sorun olan bu klanı atın gitsin yani.

Başka bir klan ve daha özele dayanan bir sorun olsa kararın yerinde olurdu Mert ama şuanki durumda Gondor klanının devam etmesi herkes için bir sorun sanırsam ayrıca bir klanın hakettiği gibi atılması üç klanın çekilmesinden iyidir.

Aleksey biz bunu talep ettik.Haketmeyenin turnuvada olmaması gerektiğini dile getirdik 1 hafta bekledik.Atılma kararı gelmeyince turnuvadan çekildik.

Şuan farkında mısınız bilmiyorum da karar sınırım dışında bir olayda karar vermediğim için suçlu haline geliyorum, komikleşmeyin.Benim bu durumda yapabileceğim bir şey yok.Ancak şöyle bir şey olabilir, turnuvadaki takımlar olarak kendi iradeniz ve oy birliğiyle bir takımı çıkartabilirsiniz.

Konuyla alakasızım ama bir iki şeye değinmek istiyorum. Öncelikle sanırım bu Affetmeyciler ve SGaming arasındaki hadise bu hafta oldu. Bu hafta (en azından diğer pek çok haftadan) farklıydı. Affetmeyiciler takımının sanıyorum o dönemdeki tek iletişim elemanı, geçtiğimiz haftalardan da bu yana hazırlığı süre gelen METUCON etkinliğinde göreviiydi ve haftasonu çalışmasından da dolayı iki gün meşgul olmuş oluyor. Tamam, iletişime geçilmemiş, kurallar vs. onlara girmiyorum ama şu iki noktanın kavranması lazım. Burada verilen emeğe saygım sonsuz tabii ama ortada buradan daha önemli sayılabilecek bir etkinlikte görev yapan birisini "sırf bu yüzden offline'dın püh sana" diye suçlamak oldukça bencil bir davranış. İkincisi, her sene bu son bu son diye pek çok turnuva yapılıyor ama demek ki daha var ki turnuvalar devam ediyor. Evet, ilk iki-üç senedeki kalabalığımız olmasa da Türk topluluğu olarak bir arada durmayı öğrenmemiz gerekli bazı durumlarda. Bir takım saçma davranış içinde bulunmuş, o zaman çuvaldızı o takıma batırmanız lazım. Bir takım kuralları tam olarak uygulamadan hükmen galibiyet mi istemiş, kuralları kabul eden takımlar olarak yönetimin verdiği karar saygı duyulması lazım. Her dönem bir turnuva düzenlenmeye çalışılıyor ama o turnuva hiç bir zaman başladığı gibi bitmiyor. Neden? Çünkü herkes kendi işini gütmeye çalışıyor. Biraz daha kendinizden çok içinde bulunduğunuz topluluğa karşı sorumluluklarınızın farkında olunması gerekir, ne olursa olsun saygı gösterilmesi gerekir ki ilerde size de saygı gösterilsin, "aa bu elemanlar daha önce şurda şunu yapmıştı ben adamları seviyorum ya o yüzden" gibi laflar dönsün arkanızdan. "Şu bebelerde amma bebe yha üff :S" şeklinde laflar değil. Burada herkes bir şekilde bir şeyler başarmak istiyor. TaleWorlds neden daha önce Türk topluluğuna somut bir destek vermedi? Neden sadece WNL'ler vs ön planda? İşte birazda bu yüzden diye düşünüyorum.
Daha öncede gördük, kendi düzenledikleri turnuvadan onu bunu gerekçe göstererek veya zorunda kalarak çekilmek zorunda kalınıldı vs. Olay burada ne olursa olsun bir şekilde bu topluluğun gelişmesi, bir şekilde ilerlemesini sağlamak. Her zaman sepette çürük elmalar olacaktır. Ama o zaman da o çürük elmaları iyi elmaların yanına koymaman gerekir.
Tabii burada kendi zamanından alıp ortadaki topluluk için iyi kötü demeden bir şeyler yapmaya çalışan insanlar var. Turnuva düzenlemek öyle kolay bir şey değil. Turnuva yetkililerine ve katılırken "KABUL EDİLEN" kurallara saygı gösterilmesi gerekir.

Umarım bu tarz sorunlar kısa zamanda çözülür ve devamı gelmez. Turnuva yönetimine kolay gelsin. :smile:

Anani said:
Turnuva dramı offf

Alırım bi dal
İşte bu tip sorumsuzluk ile yaklaşan insanlar olduğu için liglerin yürümediği
ortada. Çok çok haklı olan bir klan tarafı var ancak kendi kişisel sebepleri için çıkan tarafların gelecek dönem (bannerlord dahil) turnuvalar için başvurularının kabul edilmemesini öneriyorum.  M.ArdA'nın da yazdığı üzere herkes üstüne düşeni yapmıyor. Eğer yapmamakta da ısrar ediyorsa birilerinin nihai bedeli ödemesi şart. ( Gondor ile tartışma yaşamayan taraflar kastımdır.)

Bannerlord hakkında plan ve program yapılması aslında gerçekten çok mantıksız Multiplayer tarafı için yani. Ortada daha hiç bir şey yok. Ki olsa bile Bannerlord ayrı bir oyun ayrı bir sayfa açılmalı ona ama bu ayrı bir konu.

M.ArdA said:
Bannerlord hakkında plan ve program yapılması aslında gerçekten çok mantıksız Multiplayer tarafı için yani. Ortada daha hiç bir şey yok. Ki olsa bile Bannerlord ayrı bir oyun ayrı bir sayfa açılmalı ona ama bu ayrı bir konu.
Konu bannerlord değil odaklanılması gereken noktanın anlaşılması için oyunun ismini kullandım. Yeni sayfa mevzusuna ise katılmıyorum. Bugüne kadar böyle böyle unutulduğu için 10 takımdan 5'i turnuvayı terketti.  Gereken şey belki de budur unutmamak yani.

Ayrıca oylama yapılması gerekiyorsa çekilen taraflar bir an önce kararlaştırsın ki turnuva yönetimi zan altında kalmasın bu konuda. En azından lig daha fazla aksamaz.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom