Türkiye'de Youtube Oyun Sektörü

Users who are viewing this thread

SilentDurdt

Sergeant Knight
Bilmiyorum aranızdan kaç kişi takip ediyor türk oyun kanallarını, ama cidden endişelerim var bu konuda. 2-3 sene önce zevkle takip ettiğim kanallar "zevk" için oynadığı oyunları "para kazanma aracı" olarak görmeye başladı. Şu an ortalıkta hüküm süren, yaşı 10'u geçmeyen çocukları bünyesine bağlayan "Bot abileri, bot oyundaları" işin içine bile katmak istemiyorum. Ben bu işi yapsaydım bu adamları görünce tüm şevkim kırılırdı.

Ve öylede oldu sayılabilir. En sevdiğim kanallardan Videoyun, Youtube'yi bıraktı. Kaliteli video çeken ender kanallardandı zaten. Sizin bu konuda fikirleriniz neler? Sektör nereye gidiyor? 3-5 seneye meydan bot oyundalara mı kalacak?

Evet Galiba Çoğu Kanal Bırakacak Sektörü. Tabi Abone Sayıları Fazla Olanlar Dışında.Hatta Seninde Söylediğin Gibi Videoyun Bıraktı,Gamerjahda Başka Konseptler Deniyecekmiş. Kısaca Meydan Boş Kalacak. Bahsettiğin Diğer Youtube Kanalları Hakkında Pek Birşey Bilmiyorum. Ama Adamlar Kötüde Video Çekse Para Kazanmaya Devam Edecek. Çoğunun Kemikleşmiş İzleyici Kadrosu Gibi Bişey Var. Hal Böyle Olunca Diğer Youtuberler Ortada Kalıyor.Kaliteli Video Çekenlerde Ayrılmaya Başlıyor.(Başladılar Bilede Neyse) :meh: Sonuç Olarak YoutubeTR Dediğimiz Sektör Şuanda Pek İyi Bir Durumda Değil Kaliteli Video Çeken İnsan Sayısı Çok Az. Ama Sanmayınki Kaliteli Çeken İnsanlar Bile Para Kazanmak İçin Yapmıyor. Hepsi Abone Kasma Peşinde. Hatta Yalandan Dostluk Kurup Abone Kasmaya Çalışan Sonra Birbirine Laf Atan Youtuber Bile Gördüm.Bunlar Enin Sonunda Paralarını Kazanacaktır. Ve Sonunda Belki Youtube Oyun Sektörü Çöplüğe Dönecek.

SilentDurdt said:
Bilmiyorum aranızdan kaç kişi takip ediyor türk oyun kanallarını, ama cidden endişelerim var bu konuda. 2-3 sene önce zevkle takip ettiğim kanallar "zevk" için oynadığı oyunları "para kazanma aracı" olarak görmeye başladı. Şu an ortalıkta hüküm süren, yaşı 10'u geçmeyen çocukları bünyesine bağlayan "Bot abileri, bot oyundaları" işin içine bile katmak istemiyorum. Ben bu işi yapsaydım bu adamları görünce tüm şevkim kırılırdı.

Ve öylede oldu sayılabilir. En sevdiğim kanallardan Videoyun, Youtube'yi bıraktı. Kaliteli video çeken ender kanallardandı zaten. Sizin bu konuda fikirleriniz neler? Sektör nereye gidiyor? 3-5 seneye meydan bot oyundalara mı kalacak?
POGP den bahsediyorsun sanırım? (TheTurkishGaming)

Evet, o ve bir çok şevki kırılan Youtuber.

Phyanaphos ¤ said:
Aslında bot olarak düşünülen kanalların hepsini youtube'a şikayet edin. Eğer tespit edilirse direk kapatıyorlar.

Anlamadığım, "Bot Oyunda" Youtube Akademi'ye çağrıldı. 2 ayda 100.000 abone nasıl kasılabilir? Peygamber mi bu adam?

SilentDurdt said:
Evet, o ve bir çok şevki kırılan Youtuber.

Phyanaphos ¤ said:
Aslında bot olarak düşünülen kanalların hepsini youtube'a şikayet edin. Eğer tespit edilirse direk kapatıyorlar.

Anlamadığım, "Bot Oyunda" Youtube Akademi'ye çağrıldı. 2 ayda 100.000 abone nasıl kasılabilir? Peygamber mi bu adam?

2 Aydamı?  :eek:

Bir aralar başka bir kanal da bot kullanarak yapmıştı ama o 15.000 abone yapmıştı. Çok sonradan özür dilemişti laf attığı kanallardan galiba.

2 ihtimal var bu insanlar için. Ya İslamiyetten hızlı yayılıyor bunlar ki, yayılma hızına bakıldığında gerçekten böyle, ya da bu adam hayvan gibi bot basıyor.

Redstone Knight said:
2 ihtimal var bu insanlar için. Ya İslamiyetten hızlı yayılıyor bunlar ki, yayılma hızına bakıldığında gerçekten böyle, ya da bu adam hayvan gibi bot basıyor.

Sorma. Ya yayınladığı videolar kaliteli olsa bir şey demiyeceğim. Bir insanın kişiliğini takipçileri yansıtır. Takipçileri de malum, Facebook sayfasında "Abi maynkıraft çek" diye dolaşan çocuklar.

Afa Potter said:
POGP neden bıraktı ki? Yani o kadar aboneden sonra?
Edit: WTF!!!??? Burak Oyunda profil resmini değiştirmiş :grin:
Sadece youtube'ı bıraktı, yayın yapmaya devam edecek.
Edit: OHA!! Burak Oyunda'nın 957bin abonesi mi var lan?

Burak Oyunda Türkiyenin Pewdipei Gibi Bişey Ama Tartışılır Tabi :meh:

☪Wolverine☢ said:
Aslında benim anlamadığım bir durum var burak oyunda 2 ayda 100.000 abone geldi.Bu nasıl oluyor yahu ?
Bot Kasarak Olabilir.

Yoo hayır, Dost'u bende seviyorum. Sempatik geliyor.

SipahiYusuf said:

Woaa? PewDiePie ne zamandır 7 yaşındaki çocukları bünyesinde barındırıyor?

SilentDurdt said:

SipahiYusuf said:

Abone sayısı olarak diyor galiba. Yoksa Pewdiepie ile alakası yok bence :grin:

Quiksilver said:
SilentDurdt said:

SipahiYusuf said:

Abone sayısı olarak diyor galiba. Yoksa Pewdiepie ile alakası yok bence :grin:

Aynen Abone Sayısı Olarak.Bu Arada İzledinizmi Bilmiyorum 3 Adama Orkun Işıtmak Çıktı Sizce Kanalına Bi Getirisi Olurmu Bunun?

Olacağını sanmıyorum ben, yani kaç insan TV programında bir youtuber gördükten sonra "hadi gidip abone olayım" der ki?
Burak Oyunda'nın bot kastığını sanmıyorum, benim gibi birçok insan izlemese bile destek olmak için abone oluyor. TR de 1.000.000 abonesi olan biri yok henüz, dünyayla yarışamıyoruz ama Burak Oyunda bir milyonu geçecek gibi duruyor, şahsen izlemesem bile abonesiyim
POGP "artık bu işi Türkçe yapmak istemiyorum" dedi. Kusura bakmayın, aramızda fanları da vardır AMA elindekilerle yetinmeyi bilmeliydi bence. İngilizce kanal açınca da bizimkiler yine wuua saldıracak, yorum yine bizimkiler kaynıyacak, bir değişim olmayacak bence, saçma bir karar verdi

Back
Top Bottom