Türk Askeri Suriye'de

Users who are viewing this thread

Yalnız, Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılacak 2 gün sonra. Kurtlar Vadisinden gündemi takip eden illümematiciler için efsane detaylar bunlar.

1304089450687.jpg

Amerika PYD' yi güçlendirmese koridor açacak gücü olur muydu? Bizimkiler açıkca YPG, PYD terör örgütlerinin de hedef alınacağını söyledi.

Bana kalırsa bu konuda Rusya ile derin istişareler yapılmıştır, ABD ile net bir müttefikliğe gidileceğini sanmıyorum daha 15 Temmuz olayı sıcakken.
ABD kendine pay çıkarmak için ve müttefiklik ilişkileri sıfırlanmasın diye destek veriyor bana kalırsa, yanlış olabilir tabi fikirlerim.

O değildi gören de Rusçu diyecek bana, ABD nefretim sebebi ile Rusya'ya yakınlaşmasını istiyorum ülkenin sadece.
Ülkemin bağımsızlığını net şekilde tehdit eden, himaye etmeye çalışan bir ülke ile müttefik olmamızı istemiyorum tabi ki.

Calradianın Bilgesi said:
@Tesla Ben PYD topraklarına girileceğini sanmıyorum, kimse de böyle bir laf etmedi. Fırat'ın batısında PYD'nin olduğu bir bölge varsa oradan PYD çıkarılır belki.

Mevlüt Çavuşoğlu açıklama yapmış Fırat'ın batısından çekilinmezse PYD'ye karşılık verilecek diye, bakalım.

@Bilge sanırım hep birlikte öğreneceğiz yakında neler döndüğünü.

Harle Rusya' ya bilgi verildiği hükümet açıklamasında söylendi zaten. Türkiye'nin ABD ile hiçbir çıkarı olmaz. Aksine kaybı olur. Bu kaç yıldır belli. Hükümetin uyandığını sanmıyorum ama umarım öyledir. Rusya Orta Doğu' yu parçalanmadan tutabilecek tek ülkedir. Yakınlaşmak mantıklı olan bir tutum.

Şu an Rusya ile ne kadar yakınlaşırsak yakınlaşalım bir anda yüksek dozda müttefik olmak imkansızdır. Kara Kuvvetlerini bilemem de Hava Kuvvetleri direk çöker çok yakınlaşırsak.

Calradianın Bilgesi said:
@Tesla Ben PYD topraklarına girileceğini sanmıyorum, kimse de böyle bir laf etmedi. Fırat'ın batısında PYD'nin olduğu bir bölge varsa oradan PYD çıkarılır belki.
suriye-sondurum-agustos.jpg
Açıkçası benim de az önceye kadar haberim yoktu.

BORDO BERELİLER SURİYE'DE

TSK ve koalisyon uçakları tarafından Cerablus'ta IŞİD'e yönelik askeri harekat başlatıldı. TSK, IŞİD hedeflerine yönelik top atışları düzenledi. Öte yandan Bordo Bereliler, sınır bölgesinden sızma harekatıyla Suriye topraklarına girerek IŞİD'in direncini kırmak için nokta operasyonlar düzenledi. Özgür Suriye Ordusu da Cerablus çevresinde IŞİD'le çatışıyor.

Ayrıca Karkamış'tan Canlı Yayın:

Diyelim ki Cerablus temizlendi oraya muhtemelen ÖSO geçirilmek isteniyor. ÖSO kaybederse yine PYD' ye geçebilir bölge. Ayrıca Koalisyon ile de koordineli bir operasyon elimizi kolumuzu sallayarak hareket edemeyeceğiz yani.

Türkiye'nin PYD'ye bırakacağını sanmıyorum. Menbiç'e bile operasyon başlatılma ihtimali yüksek.

ÖSO Zırhlı Birliklerle Cerablus'a Yöneldi.

Barzani: DAEŞ'e Karşı Operasyon Konusunda Uzlaştık.

Back
Top Bottom