Suriyelilerin ve Arap Dünyasının İstanbulu İşgali

Users who are viewing this thread

brkkydfb

Master Knight
Evet arkadaşlar konu malum Suriyede savaş bahanesiyle mülteci ayağına tüm Suriyeli zenginler İstanbulda doldurmadık semt,satın alınmadık ev,daire bırakmadı bu yetmezmiş gibi Arap zenginleride Türkiyede aşırı derecede konut yatırımına abandı adamlar bi sitede 10 - 15 daire birden alıp sülalesini yerleştiriyor sonuç olarakta İstanbulda ev bulunmaz oldu kira fiyatları iki katına çıktı üstüne birde kalabalığın yarattığı olumsuz görüntü İstanbul yaşanmaz bir şehir haline geldi Bu durum hakkındaki görüşlerinizi alalım sizce İstanbulun gidişatı nereye gidiyor ?

Parası olan yerleşir yapıcak bir şey yok.Londra'da Araplar tüm gün Lamborghini konvoyu ile geziyor bir şey yapamazsın.

aykut07 said:
Parası olan yerleşir yapıcak bir şey yok.Londra'da Araplar tüm gün Lamborghini konvoyu ile geziyor bir şey yapamazsın.
Katılıyorum, Araplar para kaynaklarınızdan biri nasıl olsa, menfaatçi olduğunuzu bu kadar belli etmeyin. Ondan sonra "Araplar bize kendi sokağımızda saldırdı rörörö."

Bugün metroda suriyeli bi aileyi gördüm. (Birden fazla da olabilir) Muhtemelen babaları savaşta can vermişti.Çoluk çocuk yaşlı ve iki genç vardı. Ellerinde kıyafet bohçaları, insanların saçma bakışları arasında hayatlarına devam etmeye çalışıyorlardı. Ayakta bile dururken insanlar onlara aldıkları nefesin bile fazla olduğunu söylermişcesine bakıyorlardı. Velhasıl kelam arap zenginlerinin bunlarla ilgisi yok ama içimizdeki çoğu insanın esas meselesi bu fakir araplardır. Zengin olanlar gelse yerleşim yeri alsa tahminim o ki kimsenin gıkı çıkmaz. Bu olay "zengin araplara söylüyoruz fakir araplar siz anlayın" durumundan başka bir şey değil bence.

Araplar zenginde hiçmi görgü olmaz bir insanda ya şişliden istiklale giderken taksim meydanıydı sanırım orda zaten küçücük bi yeşillik var onların üstünde piknik yapıyolar tüm çöplerinide orada bırakıp gidiyorlar nasıl gıcık oluyorum nasıl

Açık ve net söyleyeyim. Şehirde yaşamayı bilmeyen insanlar şehir sınırlarına sokulmamalı. Arapların çoğu şehir kültürü edinememiş. Hele şu zenginler beni delirtecek adamlar hiç dil bilmediği ülkeden ev alıyorlar. Tamam Türkçe bilmiyorsun da İngilizce bilin bari anasını satim. Geçen gün bir tanesi metroda beni delirtti resmen. Adam sarı çizgiyi geçmiş bekliyor bende "Abi sarı çizgiyi geçme" dedim adam bana baktı bende Arap olduğunu anlayınca İngilizcesini yanımda duran dil sınıfından arkadaşıma dedirttim. Yine anlamadı. Adamı çektim geriye gelsin diye bize atar yaptı(belkide küfür etmiştir) hayır bu sarı çizgi olayı o ülkede yokmuymuş anlamadım ki ya sarı çizgi yokmuş yada metro :lol: Ayrıca Fakir ve gariban Suriyelileri ayrı tarafa koyuyorum çünkü onlar kendi istekleri ile burada değiller zorla getirilmişler buralara yaşamlarını sürdürmek için hırsızlık ve dilencilik yapmak zorunda kaldırıldılar. Ama o zengin Araplar(senden benden zenginler he petrol kralı olabilirler) acilen kendilerine hayat koçu bulmalılar veya geldikleri ülkelerine geri dönmeliler çünkü kültürleri yetmiyor.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken 2 yeni ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Bütün Türkiyeyi satıp kazandığımız parayı versek bile dilenmeye devam edecek kadar aşağılık araplar var. Sabah dilenen adam akşam lokantada yemek yiyor.

colombos said:
Açık ve net söyleyeyim. Şehirde yaşamayı bilmeyen insanlar şehir sınırlarına sokulmamalı. Arapların çoğu şehir kültürü edinememiş. Hele şu zenginler beni delirtecek adamlar hiç dil bilmediği ülkeden ev alıyorlar. Tamam Türkçe bilmiyorsun da İngilizce bilin bari anasını satim. Geçen gün bir tanesi metroda beni delirtti resmen. Adam sarı çizgiyi geçmiş bekliyor bende "Abi sarı çizgiyi geçme" dedim adam bana baktı bende Arap olduğunu anlayınca İngilizcesini yanımda duran dil sınıfından arkadaşıma dedirttim. Yine anlamadı. Adamı çektim geriye gelsin diye bize atar yaptı(belkide küfür etmiştir) hayır bu sarı çizgi olayı o ülkede yokmuymuş anlamadım ki ya sarı çizgi yokmuş yada metro :lol: Ayrıca Fakir ve gariban Suriyelileri ayrı tarafa koyuyorum çünkü onlar kendi istekleri ile burada değiller zorla getirilmişler buralara yaşamlarını sürdürmek için hırsızlık ve dilencilik yapmak zorunda kaldırıldılar. Ama o zengin Araplar(senden benden zenginler he petrol kralı olabilirler) acilen kendilerine hayat koçu bulmalılar veya geldikleri ülkelerine geri dönmeliler çünkü kültürleri yetmiyor.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken 2 yeni ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.
Çok şiddetli şekilde katılıyorum kardeşim bende şöyle bi olayla karşılaştım;
Bi cafede Suriyeli bi aile vardı haliyle zenginler 4 cocuk var 3 ünün elinde akıllı telefon rüküş kıyafetler felan babaları iş görüşmesi yapyı cafe sahibi arapça biliyor onunla konuşuyor felan yemek yedi içtiler sonra birini bekliyolar dı bi baktım ceplerden garip bi poşetten çıkardılar masada çekirden kuruyemiş yemeye başladılar baba iş görüşmesi yapıyo ayakta bi el telefonda diğer el cebe gidiyo cekirdek almaya çıtırdatıyo çöpü masaya koyuyo
tabi insanı yargılamak ne haddime ama birazda kültür olsun abi ya suriyede nasıl bi kültürü vardı bunların kendine soruyo insan :razz:

Biz Avrupalılar kadar geniş değiliz maalesef, yüzbinlerce Pakistanlıyı memlekete kabul ettiler, şimdi adamlar İngiltereye şeriat getirmeye çalışıyor :grin: ters birşey söylersen ırkçı oluyorsun.

Olması gereken şey, imkanı olan doğal yollardan vatandaşlık alıp kalabiliyorsa kalır, geri kalan şu savaş durulunca gönderilmeli, ama nedense bu hükümetin göndereceğini falan sanmıyorum, deste deste vatandaşlık dağıtılacak gibi geliyor.

Araplara istediğiniz kadar laf söyleyin dinlemiyorlar.Bizim Eskişehir'de de var bunlardan,İstanbul kadar değil ama tek tük var.

Bugün saat 07:45.Otobüs beklerken bi arap geldi buraya.Kaldırımda bekleyeceğine indi yola otobüs bekliyo.Adama dedim abi kaldırıma çık araba çarpar dedim,baktı bir süre,arapça bir şeyler söyledi yolda beklemeye devam.Tam da durağın önünde duruyor ha.Baktım yola otobüs geliyor,şoför de yanındakiyle konuşuyor.Bu arabı görmedi,arap da onu görmedi,adam az kalsın otobüsün altında kalıyordu  :grin: :grin:

100 yıl önce bizi kaderimizle baş başa bırakıp giden araplar ingilizlerle iş birliği yapanlar bu gün bizden yardım alıyor ya işte buna yanıyorum. Aldıkları paralar haram zıkkım zehir olsun. Bu gün biz aynı duruma düşsek 100 sene önce olduğu gibi yine kaderimizle baş başa bırakırlardı.

Aynı senaryolar uygulanıyo farkındamısınız Saddam zamanı Iraktan Türkiyeye kaçan kürtler savaş bitti kimi Vatandaş oldu şimdi oy veriyor kimide Dağa çıktı teröristlik yaptı olan bize oldu şimdi yine aynı döngü bakalım suriyelilerden neler çekicez.

Bunlari alıp oraya buraya dagitanda ümmet mantığı oldugundan yakında alırlar vatandaşlık larini

Yani ben mağdurun ırkı, rengi ne olursa olsun yardım edilmesi yanındayım fakat bu süriyelilere tanınan ayrıcalıklar çok fazla değil mi? Kendi ülkemizde ikinci sınıf durumuna düşüyoruz yani.

Sizce devletin suçu mu yoksa suriyelilerin suçu mu ? Çocuk bakamayacaksan yapma, adamlara bakamıyacaksan ülkeye alıp ortalığı b.ka çevirme aynı mantık değil mi sizce? Adamlar kalsın suriyede kardeşim suriyede güvenli bölgeler var neden insanları kandırıp umut verip hayalleriyle oynuyorsunuz ben Bursa'da oturuyorum her gün en az bir kere suriyelilere hakaret eden insanları onlarla dalga geçen insanları duyuyorum e napsın adamlar ? Kızları para karşılığı seks yapıyor bir çoğunun ve çok ucuz bir fiyata emin olabilirsiniz ( o kadar kısa sürede yayılmış ki seks yapmaları para karşılığında milletin ağzında artık "Suriyelilere gitcez" diye deyim oluştu bizim burda", bursalılar bilir Heykel Meydanı'nın oralarda ayakta dileniyorlar "Abi ekmek parası" diye.Bu adamların suçu değil bunları türkiyeye getirip politikalarına alet eden malların suçu,

Bir anekdot anlatayım ; arabamızla mahallemizden çıkarken 3 tane suriyeli kız gördük ellerine "Ben Suriyeliyim Allah Rızası İçin Sadaka" ya da "Allah Rızası için yardım" gibi şeyleri  bilgisayardan çıktı şeklinde ellerine vermişler, demek ki bu insanları dilendiren insan tacirleri var..Bunları da düşünün öte yandan evet bir çoğunda şehir kültürü yok ve gerçekten görgüsüzler bu doğru.(zenginlerden bahsediyorum)

Benim ülkemde gelip bana artistlik yapan adam devlet bana dokunamaz diyebiliyorsa o zaman burada bir problem vardır. Milletin karısına kızına laf atan saygısız insanlar(milleti önemli değil) elini kolunu sallaya sallaya dolaşabiliyorsa burada bir problem vardır. Kimse bana bunu ümmetçilik ile açıklamaya çalışmasın, insan haklarına da kafam girsin. Bir insanın hakkı olabilmesi için diğer insanlara saygılı olması lazım aksi türlüsü ayrımcılık oluşturuyor.

Back
Top Bottom