Stranded Deep -Alpha- - 0.02 UPDATE GELDI - İleride çevirilecek.

Users who are viewing this thread

Redstone Knight

Grandmaster Knight
stranded_deep_site.png

Trailer:

CHANGE LOG:

0.02:
Bug Düzeltmeleri:

Key Bindings – Removed secondary key bindings which was interfering with AZERTY keyboard users.
Menus – Fixed Audio Settings volume not applying when changed in-game.
Menus – Fixed Mouse Sensitivity settings not applying when changed in-game.
Menus – Fixed Input Menu’s scroll window position.
Inventory – Adjusted force when dropping items.
Intro – Disabled dropping functionality for tutorial items to avoid confusion.
Crafting – Fixed a bug where splitting an object with the dragging mechanic could stall the crafting system.
Crafting – Fixed the possibility of saving mid-craft/build and reloading with the ghost item stuck on-screen.
Cooking – Fixed cookable item’s display name “Cooking” status spamming on every reload. Note: any previously saved cookables will still display as “Cooked Cooked Cooked", etc.
Divers Slate - Fixed the Divers Slate holding position.
Coconuts – Adjusted the coconut spawn amount.
Coconuts – Coconuts viewing distance increased.
Coconuts – Fixed a bug where you couldn't crack a coconut on another island.
Fire Spit – Fixed a bug where if your inventory was full when picking something off the spit and then you made room and tried again, the item would not remove from the spit.
Bed – Is now a normal craftable item. You can now drag it around into your home.
Raft Motor – Fixed raft motor rotating further down with each reload.
Raft Motor – Fixed various bugs with durability and speed.
Raft Motor – Now has a fuel gauge.
Airtank – Fixed infinite Airtank.
Various – Fixed various item display names (goggles, flippers, martini, etc).
Various – Fixed flying with dragging objects.
Shadows– Fixed all construction objects that weren't displaying shadows.
Harvestable Plants – Adjusted regrowth time.
Bucket – Adjusted tipping angle, cooking time and fixed various cooking bugs.
Lantern – Fixed a lighting bug with the lantern’s LOD and lighting masks.
Watch – Minor rendering optimization and moved closer for easier reading.
Land Sharks and Land Whales – Fixed.
Sharks – Adjusted spawn amount.
Sharks – Improved AI. Different shark species will flee from more dominant species. More aggressive in general.
Sharks – Improved AI. Adjusted curiosity; Sharks tracking velocity increased. More aggressive stalking behavior.
Sharks – Improved AI. Species are now more dependent on height, i.e: Great Whites will lurk below, Tiger sharks will roam on the surface.
Sharks – Fixed a large bug with the sharks biomes.
Sharks – More intense and aggressive attacking player animations,.
Crabs – Adjusted the crab population amount.
Crabs – Adjusted crab calories vs. coconut calories.
Crabs – Adjusted cooking time.
Fish – Fixed incorrect starting biomes. Fish species should now be correct for the current biome.
Fish – Improvements and fixed a large bug with the fish system’s bounds checking.
Audio – Higher bitrate rain sound.
Audio – Adjusted Paddle sound.
Audio – New drowning sound clip.
Loot – Fixed duplicate loot items.
Shipwrecks – Boat of doom no longer spawns on the shore.

Yeni İçerik:

Menüler – Şimdi gösterilen sıcaklığı celsius veya fahrenheit seçebilirsiniz.
Sıcaklık Sistemi – Stranded Deep şimdi arkaplanda çalışan tamamen yeni bir sıcaklık sistemine sahip. Pasifik bölgesinin gerçek dünya değerleri üzerine kuruldu. It takes the time, day, month, year and humidity into account when calculating the current temperature and apparent temperature (how hot it feels). The ocean temperature falls off with depth based on real-world values that have been scaled to the game world. This system is still fairly fresh and will be incorporated more fully with your statistics in a future update (taking into account your exertion, whether you’re in shade, wet, etc).
Envanter – The inventory now displays the property of the first item in a slots stack, i.e: health, durability, servings, etc. (Please note there’s a lot of different attributes for items so it’s possible some might not prioritize the right attribute).
Kaplumbağa – Yeni yaratık!
Vatoz – Yeni yaratık!
Siyah Uçlu Resif Köpekbalığı – Yeni yaratık!
Aslan Balığı – Yeni yaratık!
Balık – Yeni yaratık! Clown Trigger Fish.
Gemi Enkazları – Yeni gemi enkazları! Uçak ve gemi pruvası.
Kapı – Yeni inşa edilebilir eşya! Şimdi eviniz için bir kapı üretebilirsiniz, duvara benzer.
Bez – Yeni Eşya! Şimdi bez bulabilirsiniz. This item is very much a placeholder and will be generally improved and integrated into more crafting combinations in the future.
Basit Bandaj –Yeni Eşya! Şimdi basit bandaj üretebilirsiniz.

0.01.H1
Bugfix'ler:

Raft'lar - Bermuda Üçgeni bug'ı düzeltildi. Raft'lar daha fazla seyahat ederken yok olmayacak.
Raft'lar - Collusion (?) ve merdivenlerle raft'ların işlevselliği arttırıldı.
Oyuncu - Oyuncu tekrar yüklendiğinde yerin içinde gemi enkazlarında v.b olması bug'ı düzeltildi.
Oyuncu - Yüzme hızı ayarlandı.
Giriş - Bouncing Betty bug'ı -oyuncunun tutorial'dan sonra sürekli denizin ortasında zıplaması- düzeltildi, buradan görebilirsiniz: http://steamcommunity.com/app/313120/discussions/1/613948093882138495/
Pişirme - Fixed campfires where multiple cookable items would interfere with each other’s cooking times (çevirmeyeceğim).
Menüler - Fare hassaslığının uygulanmaması düzeltildi.
Menüler - Tuş değiştirme fonktiyonu eklendi (controller'lar resmi olarak desteklenmiyor, fakat bu mümkün).
Menüler - Oyuniçi ayarların fonksiyonelliği eklendi.
Kaydetme/Yer - Büyük bir bug fixlendi; An edge case (?) kayıtlı oyunu tekrar yüklediğinizde, ve sonra yeniden kaydedildiğinde, önceki kaydedilmiş biome'ların üstüne yazılıyordu.
Yer - Taş ve sopaların spawn'lanma sıklığı ayarlandı.
Kaydetme - Mızrağa saplanan eşyaların kaydedilmemesi düzeltildi.
Kaydetme - Eşyaların gösterilen isimlerinin kaydedilmemesi düzeltildi.
Köpekbalıkları - Öldüğünde büyük beyaz köpekbalığının kaybolması düzeltildi.
Köpekbalıkları - Daha fazla karada görülmemeli..
Köpekbalıkları - Fire Spit'e köpekbalığı etinin konulmaması düzeltildi.
Köpekbalıkları - Mızraklar artık köpekbalıklarına zarar verecek.
Köpekbalıkları - Zorluğu arttırmak için çeşitli yapay zeka değişiklikleri (biraz).
Atlantik Kılıçbalığı - Öldüğünde kaybolan kılıçbalıkları düzeltildi.
Uyuma - Uyuma zamanları değişti. Artık öğleden sonra 6'dan sabah 6'ya herhangi bir saatte uyuyabilirsiniz.. Ayrıca şimdi gün sayımı doğru bir şekilde artıyor.
İşaret Fişeği Tabancası - Spam yapılması düzeltildi.
Yucca'ların ve Patateslerin Hasadı - Yeniden yetişen meyvelerin doğru olmayan büyüklükleri düzeltildi.
İçilebilir Hindistan Cevizi - Çeşitli araçlarla animasyonların ve sesin kullanılması düzeltildi.
DeadEx Kutusu - şimdi alınabilir (envantere).
Kutu ve Kapılar - Load'lanmış biome'lara girerken ses spam'i düzeltildi.
Kutu ve Kapılar - Loot spawn'lanma yerleriyle ilgili büyük bir bug düzeltildi.
Çeşitli - Çeşitli kayıp interaktif obje etiketi, tanımlamalar v.b düzeltildi.
Çeşitli - Saate bakarken ve diğer bir ışık kaynağı çevresindeyken "muz" sarısı kol bug'ı düzeltildi.
Çeşitli - Cam shader'lerinin birindeki hovering bug'ı (?) düzeltildi.

Yeni İçerik:

Balinalar - Yeni yaratık!
Divers Slate (?) - Yeni Easter Egg!
Bot Motoru - Şimdi yapılabilir ve fonsiyonel. Eğlenin! :wink:

Stranded Deep çok zengin olan ana karakterimizin uçağın ortadan ikiye ayrılmasıyla kendini enkazın yanında, denizde bulmasıyla başlar.

Oyun Alpha'da olmasına rağmen çok az bug içeriyor.

Forest'ın yamyamsız, adalar da geçen versiyonu diyebiliriz.

Oyunun belki en iyi kısmı crafting.

Oyunda gerçekçilik diğer survival oyunlarından daha fazla.

Crafting için aldığınız item'ları yere atmanız gerekiyor.

Q tuşuyla malzemeyi attıktan sonra sonra sol tıka basılı tutup craft'layacağınızı seçiyorsunuz. Malzemeleri sağ tıka basılı tutarak taşıyabilirsiniz.

Oyunda Forest gibi bir kitapçık yok. Karakterimiz bir şey bilmeden başlıyor.

NOT: EŞYALARI NEREYE ATTIĞINIZA DIKKAT EDIN.

Bu konu düzenlenecek.

Bir kaç resim:

1384814357Stranded20Deep_IslandHD.jpg

13848147821.jpg

maxresdefault.jpg

Galiba kurtulabiliyoruz.

Ayrıca resource'lar sonsuz değil. Dikkatli kullanın.

Kontroller biraz kötü. Sürekli çakımı yere atıyorum ve sürekli onu arıyorum.

Ateşe koyduğum yengeçi alamıyorum :sad:.

F tuşuyla saatinize bakın. Ayrıca saatinize bakarken sol tıka basarsanız durumunuzu öğrenebilirsiniz (saate geri dönmek için tekrar sol tık yapın).

Oyunda doğa olayları var ama adalarda yaşam yok ve ben neden ev yaptığımı anlamadım.

Ayrıntılı crafting rehberi: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=379844357

Kendi screenshotlarımı atayım.

Oyundaki baş düşmanlarımız:

79579CC7067FF16FF422712AC38E923F2C6F5806

The Forest dahil ağaç kesimlerini hep normal bir ağacın çevresinin sürekli şekil değiştirerek zamanla alt kısmından hasar almış gösterildiğini ve bir kaç vuruştan sonra canı sıfırlanarak düştüğünü sanırdım. Değilmiş. Köklerin başladığı yere dahil olarak gövde konuluyormuş ve her vuruşta ağaç yukarı çıkıyormuş. Çok yukarı çıktığında da bug'dan kurtulmuş gibi yere düşüyormuş. Ya da bunun gibi bir şey.

485F16D33CEE5448B7E2313D4711464A042755AB

C302D45D41F55B990519725CA22AAD7D081742AF

İlk loot. Çevredeki gemi enkazlarında bunun gibi şeyler bulabiliyorsunuz.

DA508F7C219C326799A19B945E8F289F65344DEF

Save dosyamı silecekken köpekbalığı keseyim dedim ve taş baltayla sürekli uğraşarak köpekbalığı avladım.

1A7047B5AC0C6DEF46C4C6655FDABB200E2FF453

Forest özentiliği yok.Son zamanlarda piyasa survival oyunları dolup taştı.Yapımcılar için iyi ekmek kapısı oldu lakin ekmeğin çabuk bitmemesi için birkaç farklılık yaratmak gerek ki Stranded Deep bu farkı gayet güzel ve açık bir biçimde ortaya seriyor.The Forest'e gömdüğüm saatler neticesinde şimdi onu kaldırıyor und bunu yüklüyorum.

Diğer adalara gidiş var ve oyun Alpha'nın ilk sürümünde. Multi beklemek şu an için hata olur.

Zaten kaynaklarınız bitiyor ve ufak sandal veya o tuhaf botla diğer adalara gitmek zorunda kalıyorsunuz. O yüzden ev yapmak pek mantıklı değil.

Ayrıca özel jetimde martini hazırlayabiliyorsam bende neden düzgün bir saat yok !

Bu arada gemi enkazlarına (suyun altındakilere dalabiliyorsunuz) girip bazı malzemeleri kullanmak işinize yarayabilir.

Oyun Minecraft değil. Öyle iron kaz, 8 iron + 1 mekanizma ile motor yapamıyorsunuz.

Ayrıca sanırım adadan kurtulabiliyoruz. Bazı oyuncular motor parçaları bulmuş enkazlarda.

Sistem Özellikleri:

MINIMUM:
Processor: 1.8GHz Intel dual-core and above
Memory: 2 GB RAM
Graphics: Intel HD5000 with minimum 512MB VRAM
DirectX: Version 9.0c
Hard Drive: 1 GB available space

RECOMMENDED:
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX600 or ATI HD7000 series with 2GB VRAM
DirectX: Version 9.0c
Hard Drive: 1 GB available space

Piwdi qwop'da oynadı biliyorsun değil mi ?

Yeni ss'ler geldi:

Dün:

Oyunda ağaçların tepesine çıkabiliyoruz. Coconut toplamak için çok iyi bir yöntem.

1024x575.resizedimage

Denize açılamadım. Bot çekmiyormuş bu kadar yükü.

1024x575.resizedimage

Botumu ileride patlatan köpekbalığı.

1024x575.resizedimage

Bugün:

Kıyıda uzunca bir takipten sonra ilk avımı gerçekleştirdim.

1024x575.resizedimage

Köpekbalığını parçaladıktan sonra pişirmek gerekiyor. Normal yiyemiyouz sanırım.

C899C9A811FF5865028DEFDD477595A30D2E7B48

Ayrıca en gelişmiş ateş kaynağı (adı galiba fire pit'ti) yemek pişirmenize olanak sağlıyor ama bu sadece en rahat olanı. Ateş kaynaklarının üstüne farenin sağ tıkıyla sürükleseniz bile (pişirme sesi geldiğinde) yemeğinizi pişirebilirsiniz.

Çoğu yerde yazmıyor, Spear yapmak için gereken rock shard'ı rock'ları kesici bir aletle parçalayarak her birinden 2 tane rock shard elde edebilirsiniz.

YeniBitEslemResmi.png
YeniBitEslemResmi2.png

düz ağaçlar niye kesilmiyor diye sormak gerek birde şu yengeç nasıl pişicek ateşe attım bekliyom öyle :grin:

Camp fire'ı 3. seviye yapacaksın (fire pit galiba), alıp ateşe sağ tıklayacaksın.

Veya sağ tıkla yengeci ateşin üstüne sürükleyeceksin. Tuhaf ses geliyorsa bir süre sonra pişer.

Wiki'de dediğine göre 4 engine part'ı da bulursan raft'a takarak hızlı gidebiliyormuşsun ama benim raft'ım genellikle fazla gidemeden yok oluyor. Kullanmanı tavsiye etmem pek.

Aynı şekilde o da engine'lere fuel aktarmak için kullanılıyormuş.

Edit: UPDATE GELDI (2 saat önce, wiki'de böyle yazıyordu) !

Koskoca adada taş bulamıyom

Şunu yapim dedimde hiç birşeye yaramıyormuş :grin: sırf can sıkıntısı şimdide bir yatak inşa etcem ama adada ağaç kalmadı
O3Ov55.png

Redstone Knight said:
Diğer adalara gidip kaynak toplamalısın. Ayrıca ben engine'leri takma dedim ama onun bugfix'i gelmiş, artık takıp kullanabilirsin.
tamam saol denicem ama öldüm o oyunda şuan engine bulmam gerek

oYldyR.png

Botu ters çevirmeyi becerdiğim için kendimle gurur duyuyorum :grin:

Edit:Uptade yaptımda pek bişi farkedemedim daha bakim neler gelmiş

Oyuna palet mi gelmiş benmi yanlış gördüm yalnız giydimmi giymedimmi bilmiyom aldım gözükmüyor envartede

Back
Top Bottom