Sistemim nasıl ?

Users who are viewing this thread

Bu sistemi kendin topladıysan zaten işten anlıyorsundur bize sormana gerek yok. Tabi hava basmaya çalışmıyorsan :razz: (işlemciden kısıp gtx 780 alaydın keşke. 770 ile arasında büyük performans farkı var ve çok daha az enerji tüketiyor :smile: )

minnakodunum said:
Bu sistemi kendin topladıysan zaten işten anlıyorsundur bize sormana gerek yok. Tabi hava basmaya çalışmıyorsan :razz: (işlemciden kısıp gtx 780 alaydın keşke. 770 ile arasında büyük performans farkı var ve çok daha az enerji tüketiyor :smile: )
Ben bu sistemi toplamak için kaç tane sistem videosu izledim :sad:
Tavsiyen için teşekkür ederim.
Ben videolar için render alacağım.İşlemciyi en iyi i5 alsam performansım iyi olurmu?
İşlemcinin modelini düşürmek neyi yavaşlatır.
Ha bu arada param hazır.Daha almadım.Tam kararımı verip vatan.com'dan sipariş edeceğim parçaları.

Video render alacaksan ekran kartının çok bir etkisi kalmıyor, ben oyun sistemi olarak düşünmüştüm :smile: Render işlemlerinin genelinde CPU çok önemli yer tutar, bu halde sistemin en verimli halini almış görünüyor.  Hatta oyun düşkünü değilsen gtx 770 yerine daha mütevazı bir kart düşünebilirsin çünkü video renderında her zaman CPU daha önemli bir etkendir :smile:

minnakodunum said:
Video render alacaksan ekran kartının çok bir etkisi kalmıyor, ben oyun sistemi olarak düşünmüştüm :smile: Render işlemlerinin genelinde CPU çok önemli yer tutar, bu halde sistemin en verimli halini almış görünüyor.  Hatta oyun düşkünü değilsen gtx 770 yerine daha mütevazı bir kart düşünebilirsin çünkü video renderında her zaman CPU daha önemli bir etkendir :smile:
Hem oyun hem render :grin:

O zaman olabilecek en ideal sistemlerden biri bence bu. Düşünmeden al derim :grin: Tabi RAM'i de 16gb yapsan daha iyi olur, bütçeni çok fazla aşacağını sanmıyorum :grin:

Rami 2x8 yapabilirsin arada en fazla 200-250 lira fiyat farkı olur. 
HDD Olarak bunuda alabilirsin gene 100 lira fark ama kullanacağın işletim Sistemini SDD'ye kurarsın  3-4 Saniyede açılır :grin: [quote
http://www.vatanbilgisayar.com/35-1tb-hdd---8gb-ssd-sata-30-64mb-cache-7200rpm-sshd.html

Diğerleri gayet ideal.

Hepinize önerileriniz için teşekkür ederim. Sağolun var olun.

tlgklz said:
Kasan gayet iyi mid tower kasalar gayet yeterli
Zaten mid tower istiyorum.
CM Storm Enforcerdan vazgeçtim.
CM yeni bir kasa önerirmisiniz ?  :lol:

Peki teşekkür ederim.
Ancak stokta kalmamış.
Bende GTX760 alayım.Hem fiyat düşer.(MSI)

GTX 760 da çok güzel bir karttır ancak GTX 770, 680, 670, 780 den zayıftır. Ama güzel bir karttır bende de GTX760 var asus. Ama işimi görüyor benim. Biraz paraya kıyıp daha üst düzey bir şey al istersen.

Ayrıca MSI de güzeldir. Çok tavsiye ediliyor asus kartları ile aralarında 1-2 derece fark var asus daha soğuk  :lol:

Back
Top Bottom