Savaşta Ölebilmek

Users who are viewing this thread

Oyuna başladığımdan beridir ölme seçeneği aktif. İlk oyun deneyimimde temkinli oynuyordum çünkü savaşırken ölebilme olasılığım var sanıyordum ama maalesef ki yaşlanarak ölebiliyormuşuz. Savaşlarda ölme ihtimalimiz çok düşükte olsa olsun isterdim. Savaştayken ölebilirim endişesiyle daha temkinli oynamak falan eğlenceli ve gerçekçi olurdu.

Bence çok bir şey fark etmez. Sonuçta save alacaksın ölsen bir daha gireceksin tekrar tekrar oyuna baştan başlayamayacağına göre.Zaten şahsen dikkat ediyorum ben savaşlarda ölmemek için, çünkü sen düştüğünde ordu sapıtıyor verdiğin taktikler fln hak getire.

Save göre bakarsan kaybettiğin savaşı bile geri yükleyip kazanmayı denersin,save ile alakasız. Oyuna tekrar başlamayabilirsin oğlun veya kızın olduğunda onları kontrol edebilirsin.

Bilmiyorum çok riskli sonuçta oyuna başladığında bir ailen olmuyor daha ilk savaşında tek yiyebilirsin :smile:

Birincisi dikkat ederek oynarsın ve ölme ihtimali çok düşük olur öyle kolay kolay ölmezsin ve bunu da seçenek olarak ekleyebilirler isteyen savaşta ölebilmeyi açar.

İleride getirirler bence bunu,sadece yaşlanarak ölmek çok saçma. Ölme seçeneğini aktif edersek savaşlarda ufakta olsa ölme ihtimalimiz olmalı. Tabi bu belli bir mantık çerçevesinde olmalı. Hayvan gibi zırh giymiş adam çapulcu ordusuna ölmemeli yani.

Savaşta ölmek MB konseptine karşı, her yeni ekledikleri şeyde milyonlarca saçma olay ve bug var bence daha çok yeni şey isteyip kendi kendimizi bitirmeyelim, olmuyor işte olabilen bu bu kadar maalesef :d

Savaşta ölmek MB konseptine karşı, her yeni ekledikleri şeyde milyonlarca saçma olay ve bug var bence daha çok yeni şey isteyip kendi kendimizi bitirmeyelim, olmuyor işte olabilen bu bu kadar maalesef :d
MB konsteprine karşı olarak baktığımızda ana hikaye de MB konseptine karşı ve cidden senin hikayeni kurmani baltaliyor yani ben kendi kafamda yanlız bir adam olarak (kimsesi yok ana baba ölmüş kardeş yok) intikam hikayesi yazacağım oradan kardeşim Nozhon çıkıyor eee nerede kaldı sandbox?

Bu kadar özellik ile oyun yeterli seviyede değil malesef. Bu nedenle yeni özellikler istiyoruz. Savaşlarda ölme özelliği bence zaten var olan ancak erken erişimde konmamış bir özellik. Çünkü eski Gamescom videolarında savaştığımız lordun ölebildiğini görmüştük. Mantıkten lordlar savaşta ölebiliyorsa ve bizde oyunun başında ölme seçeneğini aktif etmişsek bizimde ölebilmemiz gerekir. Tabi ölme oranı diğer karakterlere oranla çok daha düşük olur. Örneğin %3-%5 arası olabilir. Kısacası kesinlikle MB konseptine karşı olduğunu düşünmüyorum.

tamamen bi saçmalık öyle bir şey olurmu ben okadar emek vericem ordan kaza kurşunu bi ok kafama yiyecem hop okadar emeği saatini çöpe at bana ters tamamen bi emek israfı olur madem gerçekcilik arıyon bilader savaşta düştüğün zaman save ni sil yeni oyuna başla

gerçekçilik isteniyorsa olabilir. bir sürü emek verip tak kaza kurşunu yiyebilirsin ne var bunda ? gerçekçilik olsun diye oyunu en üst sistemler oynayabiliyor mesela. şöyle bir durum olabilir. oğullar ya da kızlar savaşmaya başladığı an ölme seçeneği devreye girebilir. tabi bu komik olur ama dediğiniz gibi daha ilk savaşta tık diye giderseniz baştan oyunu oynamak saçma olur :grin:D

M&B: Warband'ta; Viking Conquest DLCsini oynayanlar bilir. Orada karakterimiz ölebiliyordu. Arkadaşın dediği gibi;"İsteyenler bu seçeneği açıp oynayabilir."

kardeşin var + bir savaşa girmeden bi yoldaş almış olabilirsin sonuçta onlar da aileden ama olmasa bile kardeşin var
Özene bözene yarattığım karakter dururken neden kardeşimle yoldaşımla oynayayım allah aşkına :smile: Neden istediğimiz gibi şekillendiriyoruz o zaman karakteri versin random biri takılalım.

Oyuna başladığımdan beridir ölme seçeneği aktif. İlk oyun deneyimimde temkinli oynuyordum çünkü savaşırken ölebilme olasılığım var sanıyordum ama maalesef ki yaşlanarak ölebiliyormuşuz. Savaşlarda ölme ihtimalimiz çok düşükte olsa olsun isterdim. Savaştayken ölebilirim endişesiyle daha temkinli oynamak falan eğlenceli ve gerçekçi olurdu.
Bu kesinlikle olmalı bu arada ya.

Hardcore oyuncular için eklenmesi gereken bir özellik. Ki zaten bu özellik var aktifleştirilebiliyo ama çalışıyo mu bilmiyorum. Açıklamasında kahramanlar savaş alanında ölebilir vs. yazıyordu. Yaşlılıktan ölme zaten oyun genelinde mevcut. Oyun late game odaklı yapılmış biraz ama şu an early access'te çoğu özellik olmadığı için oynayamıyoruz. Yoksa çocuk yapıp öldükten sonra onunla devam etme falan boşuna değil.

Benim başıma geldi bu durum. Ölme ayarı kapalı olduğu halde savaşın birini kaybedince öldüm ve bildirim geldi öldünüz varisininizi seçin diye. Eşini seçip devam edebiliyorsun oyuna. Belki ileride çocuklarını seçebiliyorsun. Çocuklar büyümediği için bu seçenek yoktu.

Benim başıma geldi bu durum. Ölme ayarı kapalı olduğu halde savaşın birini kaybedince öldüm ve bildirim geldi öldünüz varisininizi seçin diye. Eşini seçip devam edebiliyorsun oyuna. Belki ileride çocuklarını seçebiliyorsun. Çocuklar büyümediği için bu seçenek yoktu.
Denk gelmiştir vaden dolmuştur zaten :smile: youtube da gördüm çok yaşlanınca ölüyorsun zaten ailenle devam ediyorsun.

Olay çok basit aslında. Yaşlanınca ölmek zaten olan bir durum. Oyunun başında ölmeyi aktifleştirmesek bile yaşlanınca karakter ölmeli sonuçta boşuna evlenip çoluk çocuk yapmıyoruz. O seçeneği aktifleştirirsek savaşlarda düşükte olsa ölme ihtimalimiz olur. Bu sayede isteyen bu özelliği açar,isteyen kapar.

Back
Top Bottom