WB Sarranid Sultanlığı Kısa Anlatım ve Başlangıç,Kuruluş,Yükseliş,Kuruluş Rehberi

Users who are viewing this thread

MastaShiva said:
Ya ben anlatılan şekilde ilerliyorum yalnız 1 kale ve 1 köyün vergi gelirine baktığım da vergi gelirinin 0 oldugunu görüyorum ne yapmam gerekiyor daha yeniyim de yardımcı olursanız sevinirim...
Rapor kısmından mı bakıyorsun bütçe diye..
O o anki gelirdir. mesela pazar günü vergiler toplanmış siz pazartesi raporlar kısmından bütçeye bakarsanız - lerde görürsünüz.

Sabit giderler nedeniyle..(Asker maaşları)

Anlatılan şekilde ilerlemeye devam ediyorum...Evlendim bir de şehir fethettim ancak bağlılık yeminimi bozunca şehirde elimden gidiyor...Acaba farklı bir yol mu izlemek gerekiyor....

MastaShiva said:
Bir cevap verecek olan yok mu acaba?

Cevap yok;Çünkü anormal birşey değil. Farklı bir yol izleme derken. Bağımsız iken elegeçirdiğin yerler bir hükümdarın vasalı olunca o krallığa bağlanır. Sonra vasallıktan ayrılırsan kale onlarda kalır.

Yeni konu daha iyi olmazmı..? Evde internet olmayınca her krallığa kendi rehberimi hazırlıyorum. :smile: Ama Sarranide özel ve çok büyük yapıyorum karışık olur şimdi. Çok ayrıntılı oluyor ve net gelmedikçe ayrıntı sayısı artacak. :smile:

Arkadaşlar ben oyunun önceki versiyonlarında hızla ilerliyordum ama bu sefer çok zorlanıyorum, acaba oyunu ve yapay zekayı en zor hale getirdiğim için mi yoksa Sarranid'i yönetmek mi zor ?

Örneğin 250 gün oldu, bir kale alamadım daha  :cry: Şu Memlükleri hızlı yetiştiremiyorum sanırım. 8-10 tane olunca bir savaşa girmek zorunda kalıyorum, o zaman da cephenin önündeki Memlükler ölüyor. Üstelik ordu limitim çok olmadığından diğer ordulara dalamıyorum. Afedersiniz ama adamda 40 tane rodok keskin nişancısı ve 50 tane rodok çavuşu varken ne yapabilirim ben  :shock:

Bir taktik verirseniz memnun olurum.

Memlûk Geliştirmek zordur ama Memlûk olunca karşısında duramazlar. Tabi 50 tane Rodok Çavuşuna karşı koyamazlar. Ama 40 50 kişilik Memlûk ordusu kurarsan /ki zor bişey/ önünde kimse duramaz..

Bu arada Lale Devri'ne geçtim arkadaşlar. Memlük yetiştirmek meydan savaşlarında mükemmel kale savunma ve saldırılarında da iyi bir şey.

Artık 3 katım ordulara korkmadan saldırabiliyorum.

Peki nasıl mı Memlük yetiştirebiliriz ? Ben sadece savaşlara inanmıyorum, eğitim de önemli Talimcisi 8 ve 5 olan iki adamım var ve bunlar Acemileri 2 günde Kıdemli Yaya yapıveriyor zaten. Kıdemli Yayalar birkaç tane Atlı yapınca hemen haydutlara saldırın. Saldırın ki öğrensin askerleriniz terfi etsinler. Deniz Yağmacıları bu konuda en iyi araç. Yalnız terfi ettirmek çok para istediğinden 100 kişilik bir orduyu baştan yaratmak için cebinizde en az 5000 dinar olmalı.

Lordlardan kurulu bir ordu bile olsa Memlüklülerle başa çıkamaz gibi geliyor şu anda bana. Svadya ile dostuz ama Svadya Şövalyeleri ile karşılaştırmak isterdim. Adamlarla savaşa girmeyi dört gözle bekliyorum şu an.

Özetle, o çok bahsedilen saftür orduyu yaratmak için;

*Talimci becerisi iyi olan NPC ler
*Bol para ve
*Bol bol zorlayıcı ordularla meydan muharebesi lazım(Cerrahlık becerisi bu konuda çok önemli, askerleriniz ölürse hiçbir şeye yaramaz savaşa girmek)

kenterte'ye teşekkürler, bana cesaret verdiği için.
94% zorluk ayarında oynamak biraz sabır gerektiriyormuş meğer :wink:

sarraidlerde 3 kalem 1 şehrim var ama kendi ülkemi kurmakta kararsızım,merak ettiklerim kalelerim ve şehirlerim gitcek mi?
napmalım oyun cıkmaza girdi..

*evledim
*npcleri yollardım
*hiçbir lordu ikna edemedim taraf değiştirmesinde ve ikna 8 fln
*nam ve onurumda baya iyi

yardımcı olur musun lütfen?

emirgoktuu said:
sarraidlerde 3 kalem 1 şehrim var ama kendi ülkemi kurmakta kararsızım,merak ettiklerim kalelerim ve şehirlerim gitcek mi?
napmalım oyun cıkmaza girdi..

*evledim
*npcleri yollardım
*hiçbir lordu ikna edemedim taraf değiştirmesinde ve ikna 8 fln
*nam ve onurumda baya iyi

yardımcı olur musun lütfen?

iknanı 10 yap zaman içinde.İlişkilerini hep 60 üstü yapmaya çalış.Bir kaç kale daha alabiliyorsan al.Sonra kurabilirsin.

sultan hakimi herkes seviyor benim oyunda kimse vazgeçmiyor,oyunda en güçlü krallık bizdik şimdi kurdum bi şekilde ama sıkıntıdayım kalelerim şehirlerim gitti :smile: iknam 10 olsaydı gitmicekmiydi? :smile:
işin ilginç yanı kergitlerin tek şehri kalmıştı lord khavel in şehrindeydiler onu ikna ettim kergitlerin şehri kalmadı kergitlerin bazı lordları elimde onları ikna edebilir miyim yoksa pataklayayım mı onlar da yok olsunlar,

emirgoktuu said:
sultan hakimi herkes seviyor benim oyunda kimse vazgeçmiyor,oyunda en güçlü krallık bizdik şimdi kurdum bi şekilde ama sıkıntıdayım kalelerim şehirlerim gitti :smile: iknam 10 olsaydı gitmicekmiydi? :smile:
işin ilginç yanı kergitlerin tek şehri kalmıştı lord khavel in şehrindeydiler onu ikna ettim kergitlerin şehri kalmadı kergitlerin bazı lordları elimde onları ikna edebilir miyim yoksa pataklayayım mı onlar da yok olsunlar,

Benim dediklerimi yapmıcakdıysan niye sordunki?

git kergitlerden ikna etmeye çalış.Yada öbür krallıklardan.

haklısın dayanamadım senin ilk yazdıklarına güvendim.. tamam da niye kızıyorsun ki kaç gündür bu forumu senin yazdıklarını takip ediyorum galeyana geldim,daldım hain dediler alçak dediler birde sen vurma bari.. hem "baştan keşke belirtseydin iknayı" diye sana catmadım ki :smile:
haklısın o kadar bekledim senin cevabını bekleyemedim..

Umarım eski konuları güncelleme yasağı yoktur ama bir sorum olacak. Son kısım da diyor ki "Eğer evleneceğiniz ailenin gelenekleri nikahla ise bayağı kötü,ittifakla mühürlenirse bayağı iyi olacaktır". Bunu nasıl öğrenebiliriz acaba?

Back
Top Bottom