Rus Uçağı düşürdük!+IŞİD petrol ticareti belgeleri yayınlandı+RusTürkiye

Users who are viewing this thread

Gandalf the Grey said:
Ürkünç, Ruslar bize hakaret dâhi ettiler "Kimse Rusya'yı, Haince Arkadan Vuramaz!" Adamların ihlal ettiğini kanıtladık hala birşey çıkartıp atıyorlar ortaya, ne düşünüyorsunuz?

Rus politik anlayışı bu, yüz yıldır böyle. Eski sovyet propagandaları da bu yöndeydi. Eğer uluslararası bir konuda haksızsan, iç politikana dönük propaganda yap mentalitesi mevcut.

Yani adamlar zaten AB ve ABD'yi karşılarına almış, yegane şansı olabilecek Türkiye'yi de kaybetmiş, Gürcistan-Ermenistan-Ukrayna-Suriye gibi gibi her konuda haksız, yapacağı tek şey iç politikaya yönelik propaganda yapıp halkını iyice aptal etmek, egemenliğini sürdürebildiği kadar sürdürmek. Koltuk hastalığı sadece bizde yok, hatta esas Petrol-Doğalgaz geliri ile sefa güden Rusya-Suudi Arabistan-İran gibi ülkelerde var

Öyle bir konuşuyorsun ki sanki Rusya her anlamda kendine yeten bir devlet. Kendine yetseydi doğalgaz anlaşmasını feshederdi, kezban işte anca trip atıyor.

Rusya ile yaşanan uçak düşürme konusunda, elbette Rusya haksız konumda. Toplamda 16 kere ihlal etmişsin hava sahasını, aylardır uyarılıyorsun, 3 yılı aşkın süredir angajman kurallarımızı değiştirdiğimizi söylemişiz. Şimdi ise sanki Türk jetleri Rusya hava sahasına girip Moskova üzerinde uçan bir rus jetini düşürmüş gibi trip atıyorsun. Elbette haksız yani bunu açıklamanın başka bir yolu yok

Bu arada 3. keredir söyleyeceğim, Rusya sanayileşmiş bir ülke değil. Bizim elektronik-araç-araç parçaları-mekanik ihracatımız aynı kalemlerdeki Rus ihracatını 4'e 5'e katlayacak meblağda (bizim de henüz sanayileşmemiş durumda olduğumuzu düşünerek Rusya'nın halini kafanızda canlandırın) Hele Rus verileri yaptırım öncesinden kalma, şuanki veriler iyice dibi bulmuştur.

Adamlar Türkiye'ye "yaptırım" koydu, Türk otomobil parçaları Rusya'ya giremediği için Rusya'da otomobil üretimi durdu. Kim kimi cezalandırıyor belli değil :grin: Sonra üretime devam için ithal parçaları gümrükten almışlar

http://www.milliyet.com.tr/uretim-durma-noktasina-gelince/ekonomi/detay/2163359/default.htm

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da 34 ülkenin 'teröre karşı' koalisyon oluşturduğu açıklandı. Koalisyona katılan ülkeler 'İslam ülkesi' olarak tanımlandı. 34 ülke arasında açıklamaya göre Türkiye de var. Koalisyonun merkezi Riyad olacak.

Mücadelenin “sadece IŞİD ile değil, bütün terör örgütleri ile olacağına” dikkat çeken Suudi Savunma Bakanı Selman, şimdiye kadar 35 Müslüman ülkenin bu ittifakta yer aldığına ve sayının daha da artabileceğine işaret ederek, “Üye ülkeler imkanları kadarıyla bu ittifakta yer alacak. Terörle mücadele için uluslararası örgütler ve önemli ülkelerle işbirliği olacak. Bu ittifak İslam alemindeki ülkelerde yaşanan terörle mücadele için kurulan bir ittifak”

Cioss Julius U.X. said:
Tayyibe ordu mu emanet etçekmiş? :lol:
Sizde Tayyibe taktınız be ne çekemediğiniz var. Sanki çok biliyorsunuz. Hukuk okudunuz tabii siz, sonra 15 yıl başakanlık ve cumhurbaşkanlıgı yaptınız. Siz çook iyi biliyorsunuz. Bilmiyorsanız susunda işini bilenler yapsın. Ayrıca o Çeçenistan Kazakistan değil diye biliyorum. Kazakistan komünist rejim altında.

Kazakistan komünist partinin başındayken de milliyetçiydi Nazarbayev, o adam çok çakal çok, halkı belli bir milliyetçi kıvama getirdiğinde Nur Otan'ı kurdu, eskiden yönettiği komünist partiyi ise kapadı  :mrgreen:

kordonfb said:
Cioss Julius U.X. said:
Tayyibe ordu mu emanet etçekmiş? :lol:
Sizde Tayyibe taktınız be ne çekemediğiniz var. Sanki çok biliyorsunuz. Hukuk okudunuz tabii siz, sonra 15 yıl başakanlık ve cumhurbaşkanlıgı yaptınız. Siz çook iyi biliyorsunuz. Bilmiyorsanız susunda işini bilenler yapsın. Ayrıca o Çeçenistan Kazakistan değil diye biliyorum. Kazakistan komünist rejim altında.

Senin de insan içine çıkabilmen  için iki bişeyler okuman lazım diye duşunuyorum.

Dimi ya, atalarımız bir atlayışta on tane templar doğrayan insanlar zaten.

viva la bam said:
Arkadaşlar eğer bir şey öğrenmek istiyorsanız Diriliş Ertuğrul, Filinta vb. dizileri izleseniz yeterli. Zaten tarihin dizisini yapmışlar niye okuyalım :party:
Üstad Kadir Mısıroğlu efendi hazretlerinin sohbetlerini dinlemeyi de unutmamak lazım.

Felix said:
Kes sesini ya. Senin eleştiri ve yorum yapabilmen için  hukuk okumalı, 15 yıl başbakanlık ve cumhubaşkanlığı yapman lazım. Ne haddine senin konuşmak?
Sanane Lan! Herkes gibi konuşma hakkım var. Tayyibi objektif olarak savununca bir şey mi giriyor sana. Senin dedine saygı duyuyorum, sende bana saygı duyacaksın. İstediğim gibi yorum yapma hakkım var.
Sen hayırdır ? Armağan Yavuz'un oğlu sanki. Kendini bi halt zannetme.

kordonfb said:
Felix said:
Kes sesini ya. Senin eleştiri ve yorum yapabilmen için  hukuk okumalı, 15 yıl başbakanlık ve cumhubaşkanlığı yapman lazım. Ne haddine senin konuşmak?
Sanane Lan! Herkes gibi konuşma hakkım var. Tayyibi objektif olarak savununca bir şey mi giriyor sana. Senin dedine saygı duyuyorum, sende bana saygı duyacaksın. İstediğim gibi yorum yapma hakkım var.
Sen hayırdır ? Armağan Yavuz'un oğlu sanki. Kendini bi halt zannetme.
Sana demiyor onu. Senin kullandığın mantığı komedik bir şekilde tekrar ediyor. Kimsenin başka birinin söylediğine saygı duyma zorunluluğu yok. Yorum yapma hakkın var, ve ona saygı duyulur. Ama söylediğin şey saçma ise, dalga geçilmemesini bekleme.

Back
Top Bottom