Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

Best answers
0
Akımda beni en çok güldüren bu oldu :grin:
bu mizahı görünce akılma yarım yamalak hatırladığım acayip bir hikaye geldi.nerede duyduğumu hatırlamıyorum biraz da alakasız olabilir biraz etkileyici bir hikaye idi.
yıllar evvelinde bir krallık varmış. bu krallığın kralı vergi memuruna emir buyurmuş. efendi git vergileri arttır sonrada halkı gözlemle bakıyım nasıl tepki veriyorlar diye. vergi memuru kralının emirlerini harfiyen yerine getirmiş. ve vergileri arttırıp tebdili kıyafet halkın arasına karışmış.

vergi memuru halkın yüzünün güler yüzlü olduğunu halinin vaktinin yerinde olduğunu krala geri dönüt olarak söylemiş. kral tekrar vergileri arttır ve tekrar halkın arasına karış demiş. vergi memuru halkın bu sefer asık yüzlü ve biraz sinirli olduğunu krala söylemiş. kral vergileri bir daha arttırıyorum dediğinde vergi memuru aman kralım ne yapıyorsunuz demiş. kral sorun yok deyince vergi memuru vergileri arttırmış ve halkın gerçekten kızgın olduğunu krala söylemiş. kral vergileri bir daha arttır diye tekrar emir buyurduğunda vergi memuru utana sıkıla vergileri tekrar arttırmış ve halkın arasına karıştığında şaşırmış. herkesin şen şakrak bir havası vardı ve herkes mutluymuş gibi eğleniyordu, gülüyordu sanki hiç vergiler arttırılmamış gibiydi demiş. kral, vergileri gerçekten çok arttırmışız bu sefer biraz azalt diye emir buyurmuş.

yani demem o ki 2020 deki anadoluyu çok değil biraz daha aç bırakalım anadolu daki herkes birbirini öpmeye başlar. sonrada celalilerden birisi sıkılıp isyan başlatır.

hazır gelmişken bende bir meme paylaşayım.

Best answers
0
sene 2013