Prvi petomesečni plan

Users who are viewing this thread

Ovo možda zvuči slično onim planovima koji su Tito, Staljin i ostali pravili u svojim zemljama, tj. proces brze industrializacije i hvatanje koraka sa drugima u svetu. Bilo kako bilo, ovo treba i nama. Konačno smo dobili svoj podforum, možemo da pišemo svojim jezicima na njemu, i, ukratko, imamo sve potrebne slobode. Međutim, zaostajemo za ostalima. Ima masa neprevedenih stvari koje su zaista nephodne kako bi se naš podforum i dalje razvijao. Shodno tome, predlažem da se osnuju grupe za prevođenje, koje bi brzo prevele sa engleskog na jezike našeg podforuma, te bismo imali za 5 meseci situaciju u kojoj je naš forum koliko-toliko uhvatio korak sa ostalim Takođe bih voleo da pokrenem pitanje da li je potrebno osnivati posebne podforume: srpskohrvatsku, slovenačku, makedonsku i bugarsku. Želim da čujem vaše mišljenje o ovome.
 
Ja mislim da nisam bas svatio sta da prevodimo. Ako mislis na modding tutorijale i to, za to nema potrebe jer ovdje svako zna engleski. Za podforume u ovom podforumu mogli bi napraviti bugarski i makedonski board.
 
Za sada mi ne nedostaje Forge, vidim ista nezanimljiva/glupa pitanja kao i ranije, a ako neko ima nešto da me pita (posebno o SP ModSysu, o MP nemam pojma), može i PM. :smile:
 
Andro opusti se i uzivaj :grin:
Pravila otprilike svi znaju i ja moram reci da licno sa svima iz ex-YU sam dosada imao super odnos.Niti jedan problem u NC timovima ili na serverima i forumu.

Sto se prevodjenja tice takodje mislim da nije potrebno.Mozda bi bilo samo korisno prevoditi nove vesti oko Bannerlord-a i slicno.

A o ex-YU klanu je bilo prica jos od prvog NC tamo negde na leto 2010.Pa ako vi ljudi nesto napravite uvek cu biti tu da igram s vama kao merc :wink:
 
Iako mi se trenutno cini da su svi koji su posetili ovaj board bili prijateljski nastrojeni, sa odsustvom bilo kakvog nacionalistickog sovinizma, ipak smatram da bi Zimke kao moderator trebalo da napravi i pinuje jednu temu sa opstim pravilima o lepom ponasanju i anti-nacionalistickom duhu foruma, cisto reda radi, i da eventualno neko ko bude banovan zbog loseg ponasanja ne bude mogao da se zali administraciji foruma da "nigde nije video pravila". Zvuci kao smesna tehnikalija, ali poznavajuci ovaj forum, ne bi bilo na odmet.

Takodje ne bi bilo lose da GoldEagleMNE, s obzirom da je napravio temu o Bannerlord-u, ubaci u OP prevedenu sadrzinu (i screenshotove, linkove, trailere) OP-a engleske Bannerlord teme:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,249537.0.html

Poenta je da se potrudimo da sve vesti i bitna obavestenja o M&B nasi sunarodnici mogu pronaci ovde; ako se vodimo time da "sve to mogu da procitaju na engleskom", nas South Slavic Board ce imati vrlo malo clanova, jer ce sva funkcionalnost biti na glavnom, engleskom delu foruma.

Kada uradimo sve ovo, onda bih preporucio Zimketu da kontaktira admine (probaj Janus-a, ili ako je on zauzet Llandy, posto su oni ukljuceni u pricu sa Slavenskim sub-forumom) i da ih zamoli da na "News" (gornji deo foruma) objave da je otvoren nas board. Nove, bitne vesti retko pristizu, tako da ce to (ako bude objavljeno) gore stajati poduze vreme, tako da ce svi forumasi nasih naroda i narodnosti biti obavesteni o otvaranju novog board-a (koji je na dnu glavne strane foruma, te je tesko primetan). Ako se dobro secam, kada su pre par godina otvarani drugi jezicki board-ovi, vesti o tome bivale su objavljane gore.

Nalik na nase populacije u stvarnom zivotu, i na forumu su Balkanoidski clanovi poprilicno rastrkani; trebamo da se potrudimo da im stavimo do znanja da je ovo mesto gde mozemo da se zezamo, razgovaramo, stvaramo i igramo na nasim jezicima, i time povecamo populaciju sub-foruma u sto vecem broju. Ubedjen sam da Balkanaca ovde ima isto koliko i drugih naroda, samo sto se ne zadrzavaju dugo i ne kontaktiraju medjusobno kao drugi. Ovaj forum je jedno super mesto, i ubedjen sam da to mozemo promeniti, uz malko truda i dobre volje :grin:
 
Reče Vadermath par postova iznad:
Kada uradimo sve ovo, onda bih preporucio Zimketu da kontaktira admine (probaj Janus-a, ili ako je on zauzet Llandy, posto su oni ukljuceni u pricu sa Slavenskim sub-forumom) i da ih zamoli da na "News" (gornji deo foruma) objave da je otvoren nas board. Nove, bitne vesti retko pristizu, tako da ce to (ako bude objavljeno) gore stajati poduze vreme, tako da ce svi forumasi nasih naroda i narodnosti biti obavesteni o otvaranju novog board-a (koji je na dnu glavne strane foruma, te je tesko primetan). Ako se dobro secam, kada su pre par godina otvarani drugi jezicki board-ovi, vesti o tome bivale su objavljane gore.


I tako sam ja skontao da imade naš forum :smile:
 
Andronicus011 said:
Ovo možda zvuči slično onim planovima koji su Tito, Staljin i ostali pravili u svojim zemljama, tj. proces brze industrializacije i hvatanje koraka sa drugima u svetu. Bilo kako bilo, ovo treba i nama. Konačno smo dobili svoj podforum, možemo da pišemo svojim jezicima na njemu, i, ukratko, imamo sve potrebne slobode. Međutim, zaostajemo za ostalima. Ima masa neprevedenih stvari koje su zaista nephodne kako bi se naš podforum i dalje razvijao. Shodno tome, predlažem da se osnuju grupe za prevođenje, koje bi brzo prevele sa engleskog na jezike našeg podforuma, te bismo imali za 5 meseci situaciju u kojoj je naš forum koliko-toliko uhvatio korak sa ostalim Takođe bih voleo da pokrenem pitanje da li je potrebno osnivati posebne podforume: srpskohrvatsku, slovenačku, makedonsku i bugarsku. Želim da čujem vaše mišljenje o ovome.

Sjajna ideja i stojim na raspolaganju oko prevoda. Mišljenja sam da bugari i makedonci treba da imaju svoju temu jer se definitivno mi iz ex Yu ne možemo razumeti sa njima (sa makedoncima još bože pomozi). Uostalom neka oni o tome odluče.

Naravno da si naišao na otpor mnogih oko prevoda zato što su naši ljudi takvi jbg. Radije će da drve k*rac oko sto hiljada stvari nego da nešto konkretno odrade. Na ovom forumu sam nov jer sam više privržen FSE forumu ali za razliku od FSE ovde imamo podfurm tako da ću definitivno postati aktivniji ovde :razz:

Veliki pozdrav,
Gojkov
 
Ti mora da si "severnjak" ako ih ne razumes, juznjacki dijalekti imaju dosta slicnog sa makedonskim tako da se ne slazem sa tvojim misljenjem da ih "mi" ne razumemo, posto sam i ja u toj "mi" kategoriji zajedno sa tobom.
 
A od kad se to mi Srbi delimo na severne i južne, majke ti? Ok, ti ih razumeš, cool.

Ko što rekoh moje mišljenje je da makedonci treba sami da odluče da li hoće ili neće svoju temu, nekako mi je to najpravednije... Uostalom moderator će to sam već rešiti.
 
Gojkov said:
A od kad se to mi Srbi delimo na severne i južne, majke ti? Ok, ti ih razumeš, cool.
Otkad Beograđani ne umeju da razumeju Vranjance. :grin:
Ako se dobro sećam, južni dijalekti nemaju baš sve osobine "severnjačkog" srpskog. Mislim da neki dijalekti čak nemaju ni promenu L u O.
EDIT: Evo nešto malo s Vikipedije:
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D0%BB%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8_%D0%B4%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82
 
Back
Top Bottom