Paralı askerlerin en yeteneklileri

Users who are viewing this thread

sarknk

Squire
Arkadaşlar, bildiğiniz gibi çoğunluğumuz oyuna başlayınca ilk paralı asker kamplarına gidip asker alıyoruz, bunları güçlerine göre, tarzımıza göre veya ben tarafını tuttuğum krallığın askerlerini kullanırım gibi bir fanatiklik ile askerlerimi seçiyoruz. Ancak hangi askerin ne konuda tam becerikli olduğunu pek bilmiyoruz, aslında çoğumuz bunlara dikkat etmiyor. Biz Türk'lerde hangisi pahalıysa o güçlüdür gibi bir düşünce tarzı var inkar etmeyin :roll: Bu yüzden piyade, nişancı ve süvari birimlerinin hepsine bakıp en pahalısını tercih ediyoruz, yada tuttuğmuz krallığın askerlerini alıyoruz. Şunu belirtmek isterim ki bu konuda belirttiğim askerler sadece yeteneklerine göre sınıfının en iyisidir, zırhlarının sağlamlığı işleri değiştirebilir (belki).

Not: Fiyatlar Ticaret (0) olarak hesaplanmıştır, Ticaret yeteneğinin gelişmesi asker fiyatlarını ve item fiyatlarını düşürmektedir.
Dipnot: Alınan itemler askerlerin gücünü etkileyebilir, burada belirtilen askerler sadece yetenek olarak sınıfının en iyisidir.
Katnot: Fiyatlar minumum olarak hesaplanmışt=ır.

En İyi Tek-El Silahlı Piyade:
Paralı Avrupalı Piyade (İsveç)
Maliyeti: 116 Taler
Not: Asker ilk alındığında mızraklı olarak gelir, Tek-El silahlı Piyade yapmak için ek olarak asker başına 95 Taler olan silahı almak gerekir.

En İyi Çift-El Silahlı Piyade: Böyle bir paralı asker malesef yok.
Maliyet: Yok.
Not: Yok.

En İyi Gönderli Silahlı Piyade: Paralı Avrupalı Piyade (İsveç)
Maliyet: 21 Taler
Not: Asker alındığı gibi mızraklı olarak gelmektedir.

En İyi Okçu Nişancı: Paralı Tatar Tüfekçisi (Kırım)
Maliyet: 66 Taler
Not: Asker alındığında tüfekli olarak gelmektedir, okçu yapmak için asker başına 40 Taler değerinde Uzun Yay almalısınız.

En İyi Ateşli Silah Nişancısı: Paralı Kazak Tüfekçisi (Kazak)
Maliyet: 48 Taler
Not: Alındığında mızrak ile gelmektedir, nişancı yapmak için adam başına 30 Taler olan Pistov lardan almanız gerek.

En İyi Tek-El Silahlı Süvari: Paralı Leh Süvarisi (Lehistan)
Maliyet: 128 Taler
Not: Geldiğinde mızraklı olur, kılıçlı süvari olması için adam başına 107 Taler olan İyi Kılıç alınmalıdır.

En İyi Çift-El Silahlı Süvari: Böyle bir paralı asker malesef yok.
Maliyet: Yok.
Not: Yok.

En İyi Gönderli Silahlı Süvari: Paralı Leh Süvarisi (Lehistan)
Maliyet: 21 Taler
Not: Geldiğinde zaten mıraklı olur.

En İyi Okçu Süvari: Paralı Tatar Süvarisi (Kırım)
Maliyet: 29 Taler
Not: Geldiğinde zaten oku bulunmaktadır.

En İyi Ateşli Silahlı Süvari: Paralı Kazak Süvarisi (Kazak)
Maliyet: 33 Taler
Not: Alındığında zaten tüfeği bulunmaktadır.

En iyi piyadeler: En iyi piyade ödülü Paralı Avrupalı Piyade ile İsveçe gidiyor.
En iyi okçular: En iyi okçu ödülü Paralı Tatar Tüfekçisi ve Paralı Tatar Süverisi ile Kırımlara gidiyor.
En iyi tüfekçiler: En iyi tüfekçi ödülü Paralı Kazak Tüfekçisi ve Paralı Kazak Süvarisi ile Kazaklara gidiyor.
En iyi süvariler: En iyi süvari ödülü Paralı Leh Süvarisi ile Lehistana gidiyor.

Ruslar ise ödül alamamanın üzüntüsü içinde evlerine geri dönüyor :smile: Sanırım ruslar karma bir millet bu yüzden hiçbir yönde üstün olamıyorlar.

sarknk said:
Ruslar ise ödül alamamanın üzüntüsü içinde evlerine geri dönüyor :smile: Sanırım ruslar karma bir millet bu yüzden hiçbir yönde üstün olamıyorlar.[/spoiler]
Ruslar biraz kazaklardan birazda kırımlılardan olduğu için baya kötü hakikaten

ardacan35 said:
sarknk yararlı bir bilgi olmus eline saglık

Sağol elimden geleni yapmaya çalıstım :smile:

EDİT: Kazak tüfeklileri ucuz olmasıan rağmen muhteşem isabet sağlıyorlar, en ucuz silahlarının pistov olması onlara büyük bir hız avantajı sağlıyor :smile: Ben Kazak tüfeklileri kullanıyorum ve girdiğim tüm savaşları kazanıyorum, ayrıca leh tüfeklileride fena sayılmaz denenmesinde fayda var :smile:

Back
Top Bottom