Oyunun tamamen taraflı bir velet yapımı olduğu gerçeği

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Arkadaşlar hani Osmanlı modlarına falan laf ediyorsunuz ama, bu hakkaten taraflı velet yapımlarının baştacı gibi bir şey. Ömrümde bu kadar taraflı bir oyun görmedim.

Nerden vardın bu kanıya derseniz, 800 kişi daldığımız 500 kişilik rus ordusunun bakınız %80'den aşağı oynamam, denemek için %20'de açtım, ağzımıza sıçması, Hakkaten özür dilerim ama ağzımıza SIÇIYORLAR. Bu nedir lan, kahkaha atıyorum resmen oynarken, 4 senedir her türlü warband modunu denedim ama bu hakkaten rezillik.

Rus birimlerini inceleyip diğer birimlerle karşılaştıralım isterseniz daha iyi anlarsınız.

Nişancılar, 2 elli balta ile donatılmış?! Her attığını vuran Normal zırhlı. 2 elli balta nedir ulan? Bizim nişancılarda kıçıkırık yatağan.

Süvariler, Nişancı süvarisi 5 Nokoru indirecek derecede güçlü,nişancı olmasına rağmen, eşşek gibi ağır zırhlı, her attığını vuran. Yakın süvarisi, hem kılıçlı hem de kargılı, tamam kargısı varsa hafif kılıç vereydin be adam, azıcık da güçsüz yapaydın? Yook hacı bilirsin Rus çarlığını ezdirmem.Bu arada bir tane de atlı okçu birimleri var, hem kargılı hem de kılıçlı bu arkadaşlar da.

Piyadeler, 3 metrelik mızraklarıyla Spartalılara taş çıkartacak derecede ustalar. Bulaşmamanız tavsiye, yine ağır zırhlılar evet. Yahu soruyorum yıl 1650 civarı bir şey hatırlayamıyorum, Rus çarlığı yeni kurulmuş, nasıl bu kadar güçlü olabiliyor?

Şu an varya elim ayağım titriyor anlatamam vallahi çıldırmak üzereyim. Alacak varsa almasın verdiği paraya yazık olur. Prim vermeyin şu hıyarlara.

Edit: oyun bile kazanmanızı istemiyor lan resmen, Destek kuvvet falan gelmiyor arkadan size fazla kişi olmanıza rağmen.

Kardeş Kırım'ı çok küçük göstermişler gerçekten ulan bir rus süvarilerinin zırhına bak bide kırım Hanlığı'nın süvarilerinin zırhına bak,adamlar rus süvarilerini 30-40lık zırhlarla,kırım süvarilerini don atletle donatmışlar adalet mi bu
BAZEN BENIDE SİNİR BASIYOR

clermont5 said:
Kardeş Kırım'ı çok küçük göstermişler gerçekten ulan bir rus süvarilerinin zırhına bak bide kırım Hanlığı'nın süvarilerinin zırhına bak,adamlar rus süvarilerini 30-40lık zırhlarla,kırım süvarilerini don atletle donatmışlar adalet mi bu

Aynen öyle sanırım rus yapımıydı oyun. Yasak, Bayrak, Oğlan hepsi aynı birimler, resmen çokluk olsun diye ezik birimleri doldurmuşlar, En kral birim Nokor'un bile Demir Vücut 2, Güçlü Darbe 2 yada 1 falan. Yahu tamam taraflı yaparsın da bari düzgün yap, 1650'de Rus çarlığı niye bu kadar güçlü? Osmanlı modu 1470'de geçer Osmanlı tabiiki de güçlü olur.

SwadianHorror said:
clermont5 said:

Aynen öyle sanırım rus yapımıydı oyun. Yasak, Bayrak, Oğlan hepsi aynı birimler, resmen çokluk olsun diye ezik birimleri doldurmuşlar, En kral birim Nokor'un bile Demir Vücut 2, Güçlü Darbe 2 yada 1 falan. Yahu tamam taraflı yaparsın da bari düzgün yap, 1650'de Rus çarlığı niye bu kadar güçlü? Osmanlı modu 1470'de geçer Osmanlı tabiiki de güçlü olur.
tamam yasak,bayrak,oğlan gibi birimlerin okçuluk yetenekleri varda bu birimler resmen daha düşmana yaklaşmadan yere seriliyor.Rus süvarileri,ellerindeki tabancayla bizim zırhsız birimlere ölüm kusuyor

Tam ben böyle bir konu açacaktım. Kazakları olduğundan çok daha güçlü, Kırım'ı olduğundan çok daha zayıf göstermişler. Rusları söylemiyorum bile.

Çok Zor'da oynuyorum ve oyun içi zorluk benim de %80, fakat dediğiniz kadar abartıcı bir biçimde değil rus ordusu bana göre. Rus çarı iken İsveçlilerle yaptığım savaştan büyük zaiyatlarla ayrılıyorum, asıl İsveç ordusu yenilmez. Zaten lehlerin Hüssardan başka düzgün adamı yok diğerler leh askerlerinin canı tek kılıç darbesine bakıyor. Kırım evet biraz zayıf kalmış, yeniçerileri falan olsun. Ama isveçliler baya güçlü olmuş atlıları dışında süvarileri ve çift elli herifler, isveç ordusu nişancıları dışında abartılı olmuş.

diyorsunuz ki çok güçlü, be kardeşim madem çok güçlü düşür o zaman oyunun zorluğunu. gerçek tarihte de kırım güçsüzdür gidin araştırın Rus dediğin adamlar Sibirya da yaşamış insanlar adam tabi iki baltası olacak adam tabi daha iyi savaşçı olacak zırhı daha kalın olacak ki hem soğuktan hem düşmandan korusun adamlara kış bir geliyor bütün bir ülke donuyor hiçbir şey yok ne yemek ne başka bir şey sırf kırım Türk diye süper güçlü olacak diye bir şey yok bunlar gerçekler

Kardeş farklı bir durum yok ki ortada. Warband'da Rodok nişancıları nasıl Kergit atlılarını indiriyorsa aynısı yani. Sen bence beceremiyorsun ordu yönetimini. Eğer odun gibi saldırırsan üstlerine tabi indirirler. Mesela ben dandik göçerleri sınıf 1 yapıyorum önden salıyorum o sırada yan kanatlara nökerleri, oğlanları vesaire yerleştiriyorum sıkıştırarak saldırıyorum. Sen direk süvariyi üstüne sürersen adamlar ne yapsın ki yani?

Eray61 said:
aynen taleworlds te neden ruslara verdi oynun yapımını anlamıyom
Para konuşur, motor yapar.

Oyun henüz tamamlanmamış bolca kod açığı olan bir oyun daha çok dlc gibi bir şey. Yani oyunda oluşan tüm hataların sebebi genelde bu. Açık uçlu kodlar. Eğer senaryo dışı bir şey yaparsanız ucu açık bir yer gidiyor ve bölüm çöpe dönüyor.

Ne gibi çöpe dönüşüyor? Şahsen oyun Viking Conquest'den daha sağlam çıkış yaptı. Eğer Viking Conquest gibi ilgilenselerdi, Warband Single'daki gibi evlenme, ziyafet verme gibi şeyler olabilirdi.

Ancak en önemli nokta şu ki, oyun Ateş ve Kılıç romanı üzerine kuruldu. Yani senaryo zaten Ateş ve Kılıç üzerinden gidiyor. Şu eksiklikler var ki; Roman'da İslam Giray Han, Hmelnitski öncülüğündeki Kazak asilere destek veriyor. (Oyunda düşman olarak başlıyor bu iki devlet). İsveç Krallığı, Lehistan'a destek veriyor ve Leh Prensi'ni Reval'e kaçırıp saklanmasını sağlıyorlar. İsveç ve Kırım'ın senaryo kısmında olmaması büyük hata.

Senaryoyu tamamlayamayan, çeşitli görevlerde sürekli bug durumları, bug sonrası lordlar ile konuştuğunda sana Script kodlarını söylemesi, her an sol altta yazan hata kodları. Ve bunlar sadece 1 kez senaryo dışı iş yaptığında oluyor. Ateş ve kılıç modu yapmak, yeni bir oyun yapmak kadar güzel. Çünkü kodların ucu açık.

Arkadaşlar olabilir böyle bişey yok demiyorum ama Tarih de Kırım Kucucuk bir ülke idi Osmanlı nın sınırı altında Rus larla aynı guçte olması saçma olmazmıydı ?

Bu arada İsveç Ler gereksiz Bişekilde Leh leri parçalıyor Varmı Böyle Bişey ya İsveç kim.

Tarihte Lehistan, Rus Çarlığı ve Danimarka-Norveç'e karşı giriştiği savaşlarda üstünlük sağlamış ve sınırlarını büyütmüş, 30 yıl savaşlarından güçlü bir şekilde çıkmış ama Büyük kuzey savaşlarında yenilerek bugünkü sınırlarına dönen imparatorluk. @yeniçeri_21. Döneminin en güçlüsü kuzeyde yani.

Tamam da Polonya ve Litvanya yı nasıl yenebilir ki İsveç zaten tarihte Danimarka nın Baglı Devleti idi. Oyun un konusu falan her şeyi saçma Krallık ların dengesi nasıl olsun. Olması da beklenmez zaten.

Yeniçeri_21 said:
Tarih de Kırım Kucucuk bir ülke idi

images
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Moskova_Yang%C4%B1n%C4%B1

***** Please
images

Bir de İlber Ortaylı capsi atacaktım da arkadaş kendini belli etti. Arkadaşım İsveç Krallığı tarihte bahsettiğin kadar zayıf bir devlet değildi. Osmanlı'nın Nizamı cedit dönemi gibi askerlerini düzenli birlikler haline getirdiklerinde battılar. Sen tarihleri fazla karıştırdın şu an.

Yeniçeri_21 said:
Tarih de Kırım Kucucuk bir ülke idi

III. İslam, Slavlarla girdiği müttefiklik Kırım'ı güçlendirdi. Adamlar sen oturduğun yerden küçücük diyesin diye 342 sene hüküm sürmedi Doğu Avrupa'da. Tarih cahilleri burada oyun üzerinden siyaset mi yapıyorsunuz? peh.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom