Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

Users who are viewing this thread

Bak senin yüzünden uyarı da aldım, git araştır hazıra konma burda 2 dk araştır işin ne.

RaiderTurk said:
Tamamda 10 bin dinarlık yatırımlar bütün krallıklarda 550 650 dinar arasında kar getiriyor mesala kergit de bu 10 bin lik yatırım kadife , swadya da demir, Oyun başlarında öyle değildi sonradan oldu bug filan olabilirmi

10 binlik olması önemli değil. O sadece dükkan açman için gereken fiyat. Sen orada yazan haftalık ne kadar kar geliyor ona bakıp ona göre açacaksın dükkanı.Sırf 10 binlik dükkan diye her yerde sana kar getirmez. Bazı şehirlerde çok kötü zarar edebilirsin. Önemli olan dükkanın getirdiği kar miktarına göre açmak.

RaiderTurk said:
Tamamda 10 bin dinarlık yatırımlar bütün krallıklarda 550 650 dinar arasında kar getiriyor mesala kergit de bu 10 bin lik yatırım kadife , swadya da demir, Oyun başlarında öyle değildi sonradan oldu bug filan olabilirmi
Dostum senin adına üzülüyorum.Bu oyunu asla anlayamayacaksın.

hasret401 said:
RaiderTurk said:

10 binlik olması önemli değil. O sadece dükkan açman için gereken fiyat. Sen orada yazan haftalık ne kadar kar geliyor ona bakıp ona göre açacaksın dükkanı.Sırf 10 binlik dükkan diye her yerde sana kar getirmez. Bazı şehirlerde çok kötü zarar edebilirsin. Önemli olan dükkanın getirdiği kar miktarına göre açmak.

Büyük yatırımın geliride yüksek, ne kadar büyük yatırım yapmış olsanda bir süre 
Zararı gideriyorsun ve kar ediyorsun, mesela 4 şehire 10 dinarlık yatırım yapsam ortalam her şehirden 500 dinar gelir elde ediyorum zararım 20 hafta sonra kapanack ver kar edicem ayrıca şimdi çok paraya ihtiyacım yok sadece şehir garnizınonundaki ve partim bünyesindeki 500ü aşkın askerin ücretini ve erzağını temenni etsem yeter

RaiderTurk said:
hasret401 said:
RaiderTurk said:

Zararı gideriyorsun ve kar ediyorsun, mesela 4 şehire 10 dinarlık yatırım yapsam ortalam her şehirden 500 dinar gelir elde ediyorum zararım 20 hafta sonra kapanack ver kar edicem ayrıca şimdi çok paraya ihtiyacım yok sadece şehir garnizınonundaki ve partim bünyesindeki 500ü aşkın askerin ücretini ve erzağını temenni etsem yeter

Warband ticaret oyunu değil haydut kesmeye devam, ticareti seviyorsan gogıl amcadan oyunlar oyna.

PRAVEN=COSTANTİNİYE KUŞATMASI

İlk önce aklıma yeni  kalradya imparatorluğunu kurmak geldi bende sarranidlerden ayrılıp praveni kuşatmaya gittim
edit: swadyalılar çok darbe almıştı 2 üç sehri falan kalmıştı bende oraya gittim

max parti grubunu arttırdım herkesin 1000 falan askeri var artik :grin:
sonra pravene gittiğimde tüm derebeyleri toplanmış ziyafet var herhalde en az 2000 asker falan vardir saymadım  :grin:
sonra saldırdım yarım asır adını unuttum adamlar kale dişina çıkıyo o oldu işte ömrüm bitti sonunda geçtim onu kuşatma yı benle birlikte alamıyodu askerler ölüyodum bir sürü rodok arbelettçisi vardı
benimde 1000 falan asker vardı bildiğin kostantiniye kuşatması oldu :grin:

SONUÇ

kuşatmayı kazanamadım sinirden emekli oldum artik durbuqa sehri kilisesi bağıslarıyla yaşıyorum :sad:

RaiderTurk said:
hasret401 said:
RaiderTurk said:

Boşa zarar ediyorsun. Neyse gerisi sana kalmış.

Her kültürün en kıdemli askerlerinin öz niteliklerini ve silah hünerlerini gerektiği gibi artırıyorum ve mesela kıdemli kergit kargıcısına bana kendin bahset diyorum ancak eski save lerimde değişiklikler gözükmüyor yeni save açıp denedim değişiklikler belli oluyor eski save için değişiklikleri nasıl aktif edebilirim birde askerlerin 10 a kadar gelişen becerilerini hanki rakamlar belki ediyor bulamadım yardım edermisiniz

RaiderTurk said:
Her kültürün en kıdemli askerlerinin öz niteliklerini ve silah hünerlerini gerektiği gibi artırıyorum ve mesela kıdemli kergit kargıcısına bana kendin bahset diyorum ancak eski save lerimde değişiklikler gözükmüyor yeni save açıp denedim değişiklikler belli oluyor eski save için değişiklikleri nasıl aktif edebilirim birde askerlerin 10 a kadar gelişen becerilerini hanki rakamlar belki ediyor bulamadım yardım edermisiniz
RaiderTurk said:

Hacı sen Warband'ı Skyrim gibi oynuyorsun galiba Warband'da diyaloglar gelişmiş bir biçimde değil ve bu konuda sanki gerçek hayatta yaşadığın şeyleri aktarıyormuşsun gibi saçma sapan problemler sunuyorsun bize, yani kadife dükkanından 500 dinar fazla kazanman için günlerdir yardım beklemen saçmalık.

f9t said:
RaiderTurk said:
RaiderTurk said:

Hacı sen Warband'ı Skyrim gibi oynuyorsun galiba Warband'da diyaloglar gelişmiş bir biçimde değil ve bu konuda sanki gerçek hayatta yaşadığın şeyleri aktarıyormuşsun gibi saçma sapan problemler sunuyorsun bize, yani kadife dükkanından 500 dinar fazla kazanman için günlerdir yardım beklemen saçmalık.

Birader kadife meselesi diplomasi modun ekonomik ve davranışsal değişimler seçeneğiyle alakalıymış o sorunu çözeli oldu biraz seninde geriden takip etme becerin gelişmiş

Senin mantığına göre bu sayfa bi poka yaramıyor yardımlaşma için kurulan bir sayfada "bu ne ne perhiz bu ne lahana turşusu" mantığını güdmen aptalca değilmi ?

RaiderTurk said:
Senin mantığına göre bu sayfa bi poka yaramıyor yardımlaşma için kurulan bir sayfada "bu ne ne perhiz bu ne lahana turşusu" mantığını güdmen aptalca değilmi ?

Lan salak saçma sorular soruyorsun yok 500 dinar nasıl kazanılır, yok 1000 dinar zarar ediyorum bilmem ne. Ticaret üzerine kurulu bir oyun değil bu ayıktın?

Back
Top Bottom