Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

Users who are viewing this thread

EVLENEMİYORUM :grin:
selam arkadaşlar bir sorum var;

incili arwanın mareşeliyim derebeyimiz olan emir uqaisin kızıyla nişanlandım mihir parasını da ödedim ama emir uqais bir türlü ziyafete çağırmıyor  diplomacy 4.3 oynuyorum acaba bu bir bug mu? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler herkese saygılar

Miraak said:
Sabır erdemdir genç şovalye.. :grin: yani bekle elbet çıkar max 10 oyun günü
ilginiz için teşekkür ederim , on günden çok çok fazla bekledim , kendi krallığımızı ve yahut taht iddiacılarının krallığını  yönetirken bize bağlı diğer derebeylerin ziyafet verdiğine ben hiç şahit olmadım şahit olan arkadaşlar varsa bilgisini paylaşsa sevinirim. 

private_mamluk said:
Bertingo said:
Beyler oyundaki Haydut,yağmacı,hırsız vb. yok etmenin bir yolu var mı ?
Hile kullanmadan tabi ki..
morgh editor yardımıyla yapabilirsin kullanımı çok basit

Program vesayre kullanmak yerine sığınaklarını falan yok ederek demek istemiştim ama herhalde olmuyor.

Astendrache said:
Haydutlar kalmak zorunda.Onun çözümü yok.Sadece programla olur galiba.
Tamam,anladım..

İki sorum var:

1-Evlenince kuma alabiliyor muyuz  :?:
2-Mevcut ordumuzu bir yere bırakabiliyor muyuz  :?:

1)Alamıyorsun tabi.
2)Mevcut orduyu bir yere bırakmaktan kastın tüm askerlerini bırakıp tek başına gezmek gibi birşeyse ya da askerin çok olduğu için moral düşüyor ve yeni askerler almak istiyorsan eğer; kalen veya şehrin varsa askerlerini oraya yerleştirebilirsin. Hem kale-şehirlerdeki askerlerine daha az ücret ödüyorsun.

argon45 said:
1)Alamıyorsun tabi.
2)Mevcut orduyu bir yere bırakmaktan kastın tüm askerlerini bırakıp tek başına gezmek gibi birşeyse ya da askerin çok olduğu için moral düşüyor ve yeni askerler almak istiyorsan eğer; kalen veya şehrin varsa askerlerini oraya yerleştirebilirsin. Hem kale-şehirlerdeki askerlerine daha az ücret ödüyorsun.

Cevaplar için teşekkürler,kuma olsaymış iyiymiş. :grin:

Soru:Svadya Krallığının turnuvaları at üzerinde mi oluyor  :?:

Soru 2 :Oyunun en iyi ordusu için neyi nerden almam gerekiyor  :?: (Nord'dan piyade gibi.)

Bertingo said:
argon45 said:
1)Alamıyorsun tabi.

Soru 2 :Oyunun en iyi ordusu için neyi nerden almam gerekiyor  :?: (Nord'dan piyade gibi.)
1. Çoğunlukla at üstünde kargı , ağır talim kılıcı , talim kılıcı + talim kalkanı oluyor ama arada arbalette olabilir.
2.Bence svadyadan süvari , rodoktan sharpshooter , birazda vaegir nişancısı ve sarranid kıdemli okçusu al gerisini nord kahramanı yapıp Kalradya'yı feth edebilirsin tabi karşıdakinin piyadeler zayıfsa atlı okçu da alabilirsin :smile:

Black_Paw said:
Bertingo said:
argon45 said:
1)Alamıyorsun tabi.

1. Çoğunlukla at üstünde kargı , ağır talim kılıcı , talim kılıcı + talim kalkanı oluyor ama arada arbalette olabilir.
2.Bence svadyadan süvari , rodoktan sharpshooter , birazda vaegir nişancısı ve sarranid kıdemli okçusu al gerisini nord kahramanı yapıp Kalradya'yı feth edebilirsin tabi karşıdakinin piyadeler zayıfsa atlı okçu da alabilirsin :smile:

Tamam,saol..

biraz garip ama benim sorunum (orjinal oyun 1.153-1.154vrs) bir sürü benle alakası olmayan leydilerin benim sarayıma doluşması, başkenti değiştiriyorum oraya geliyolar hilede kullanmadım hiç?

Furkan Uçar said:
biraz garip ama benim sorunum (orjinal oyun 1.153-1.154vrs) bir sürü benle alakası olmayan leydilerin benim sarayıma doluşması, başkenti değiştiriyorum oraya geliyolar hilede kullanmadım hiç?
onun sebebi sen kralsın ve lordlar genelde kralın başkentine kızları bırakır (kalesi olmayan lordlar).. Yani doluşcaklar ..

Back
Top Bottom