Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

Users who are viewing this thread

Yardımcılarımda Nizar'a toprak verip derebeyim yaptım daha sonra kergit hanlığının tarafına geçti onunla savaşop esir aldım ama şimdi mahkum edemiyorum kaleme girince "Birliklerinin bir kısmını buraya bırak" diye bi seçenek var ona tıklayıp Nizarı bırakmaya çalışıyom olmuyor. napmak gerek acaba

s.a arkadaşlar ben warband 1.131 oynuyorum su an kuşatma saldırıları için merdiven sayısını nasıl arttırabilirim ?

Sa cemaat-i cümbüş.  1.131 oynuyorum. sükli kırmızı hata yazıları çıkıyor. (tabii çok yazı çıkınca yazılar kayboluyor bir süre hiç yazı gelmiyor) vurduun zarar filan yazılar işte gözükmüyor. hatta ctrl+shift+F4 hilesni yapanlar bilirler :grin: yazılar çok gelince kayboluyor. aynen öyle ama bu kırmızı yazılar hep geliyo. kurtulmanın yolu??

Kendi krallığımı kurdum baya bi zaman geçti 8 tane derebeyim var jelkala şehrini hep birlikte fethettik şimdi derebeylerine soruyom jelkalayı kime bırakalım diye ya kendilerini destekliyolar yada beni ama bi türlü sonuçlanmadı. Bide derebeylerimden birini nasıl mareşal olarak atayacam... yardımcı olursanız bu konu çok sıkıyo canımı da

1.si orayı kime bırakacağını sen seçersen sonuçlanır o(eğer ilk aldığınız şehirse kendine al yoksa kafana göre takıl)
2.si başkentindeki bakanla konuşcaksın ve benim yerime başkası mareşal olsun istiyorum diyeceksin

İlk defa kendi krallığımı ilan ettiğimde derchios kalesi benimdi içinde bide bakanım vardı daha sonra kaleyi derebeylerimden birine verdim.Oyun ilerledikçe  2 şehrim 2 tane de kalem oldu ama ortada bakan falan yok yeniden nasıl bakan atayacam

yoldaşlarından biriyle konuş sana bir sorum olcak falan de herhalde orda seni bakan yapıyorum gibi bir buton vardı ona tıkla bakanın artık o yoldaş

Demirciye itemleri depoya at diyorum depo yok nerde bu depo

bide bu danışmanlık olarak hangi adam öneririsin

Danışman olarak farketmiyor aslında.Herkes ben uygun değilim anlamam vs dediğinden istediğini ata derim.Ama bazı arkadaşlar artimender ve (sanırım) bunduk'u öneriyordu.Depoya gelince.Demir ustasıyla konuş orda bir seçenek var depoyla ilgili aç bak.Mallar ordadır.

arkadaşlar rodok u svadya lılarla birlikte yıktık  sonra rodokdan kalan kaleler konusunda aramızda anlaşmazlık oldu , ben şimdi kaleye saldırıyorum ama onlarda kuşatma sırasında köylerimi yakıp talan ediyorlar.. hiç derebeyim kumandanım yokki dursun topraklarımda ben yokken orayı savunsun , o kadar esir aldim düşman lordunu serbest bırakıp işlerinide yaptım ama bi türlü tarafıma çekemedim. sadece başkentimde bakanım var o kadar , hiç kumandanım derebeyim yok ? bakanıma şu kaleyi şu şehri vs birine vermek istiyorum dedigimde - peki vergiyi kim toplıycak diyo orda bitiyo konuşma nasil derebeyi atiyabilirim arkadaşlar bissürü yoldaşım var.bi yardımcı olun lütfen.

merhaba arkadaşlar ben 2 senedir bu oyunu oynuyorum be yeni oyunda köylerdeki vergilerimizi nasıl alıcaz sürekli inanılmaz para kaybediorum
kontrol  yetersizliğnden doğan vergi kaybı diyor
nasıl önlücem bunu altı bin yedi bin kayıp oluyo her hafta

arkadaşlar vergi kaybını nasıl önleyebilirim her hafta kontrol yetersizliğinden doğan vergi kaybı diye büyük paralar kaybediyorum

ilk olarak spam yapma, yani arka arkaya mesaj göndermen gerekiyorsa ilkini editleyerek yap.

eğer vergilerini düzenli olarak almak istiyorsan gerçek bir ortaçağ derebeyi gibi davranman lazım. Yani düzenli olarak köylerini şehirlerini ziyaret edeceksin, etrafında haydut filan varsa temizleyeceksin. Öyle köy burda dursun, ben gideyim savaşayım, 3 ay sonra gelir vergileri toplarım olmuyor artık.

Eğer bunlarla uğraşamam diyorsan kendine köy, şehir vs.. alma. Bunun yerine şehirlerde atölye aç. İlk birkaç tanesinde zarar etmen olası, ancak atölye sayın arttıkça kara geçmeye başlarsın.

merhabalar ben mount&blade 1.011 native oynuyorum.sorunum su butun krallıkları yok ettim sadece svadya kaldı bende svadyalıyım tabi ki ve bir resim geliyor tum kalradya da tek bir krallık kaldı diye şimdi ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler...

Back
Top Bottom