Resolved Oyun droplanması ve kasması

Users who are viewing this thread

Ekran kartım : GTX 1050TI
İşlemci : Intel Pentium CPU G4600 3.60 GHz (4 CPU)
Ram : 8 gb
Düşük ayarlara aldığım zaman haritada 40 fps alıyorum oyun içinde ise 60 - 40 arası gidip geliyor ve sürekli drop yiyor. Sistemimin yeterli olduğunu düşünüyorum acaba sorun nedir?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum, sistemim oyunu rahatlıkla açabilecek şekilde ama oyun içinde sık sık takılmalar oluyor. Bunun daha çok oyunun kötü optimizasyonuna bağlıyorum.

Sorunu tam olarak çözemesemde takılmaları azalttım diyebilirim, öncelikle ekran kartını güncelle. Daha sonrasında oyuna gir ve "görev yöneticisini" aç, "ayrıntılar" kısmından Bannerlord'u bul ve önceliğini "Yüksek" ayarına getir. Takılmalar hala devam etse de en azından azaldı.

Dostum bende 1050 ti sahibiyim aynı sorunu yaşıyorum.Sanırım 10 serisi ekran kartlarında sorun var yada 1050 ti da sorun var.Onu patch ile düzeltirler kesin.

Merhabalar, geçtiğimiz günlerde yayınladığımız yamalarla performans konusunda iyileştirmeler yaptık. Lütfen oyunun kendisi, ekran kartı, işletim sistemi ve gerekli sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Sorununuz hala devam ediyorsa lütfen bize bildirin.

Merhabalar, geçtiğimiz günlerde yayınladığımız yamalarla performans konusunda iyileştirmeler yaptık. Lütfen oyunun kendisi, ekran kartı, işletim sistemi ve gerekli sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Sorununuz hala devam ediyorsa lütfen bize bildirin.
Yaptığınız güncellemeler ile FPS drop problemim büyük çoğunlukla halloldu, oyunu çok daha rahat oynayabiliyorum. Arada sırada özellikle NPC'ler combat'a girerken anlık donmalar meydana gelse de bunlar nadir oluyor, bunlarda zamanla düzeltilir. Bütün TaleWorlds ekibine ellerini çabuk tuttukları için teşekkür ediyorum.

Sorunun düzeldiğini duyduğuma sevindim. İlerde yapılacak çalışmalarla bu sorunların tamamen ortadan kalkacağına eminim. Eğere başka bir sorun yaşarsanız lütfen bize bildirin.

Oyun ayarlarından ses efektini 0 yap hatta ses ayarlarında ki tüm sesleri 0 yap oyunda efsane rahatlama oluyor.Sebebi savaş anında NPC lerin hepsi aynı anda bağrıncı herhalde sıkıntı çıkıyor işlemcide

Maalesef evet müziklerin açık kalmasında çok sakınca yok ama ses efekti çok kastıryor.Çünkü ses efektini açık olunca kılıç sesleri, yürüme sesleri ,bağırma sesleri ,atın ayak sesleri vs sisteme çok yük bindiriyor.birde asker sayısı fazla olduğu zaman oyun oynanmıyor zaten.denemekten zarar gelmez dropla oynamaktansa sesiz oynamak daha iyi

Sorunun düzeldiğini duyduğuma sevindim. İlerde yapılacak çalışmalarla bu sorunların tamamen ortadan kalkacağına eminim. Eğere başka bir sorun yaşarsanız lütfen bize bildirin.
Oyunu ilk aldığımda iade etmiştim fakat yama notlarını görünce düzeldiğini sanıp tekrar satın aldım. Şimdi yüklediğimde ise eskisinden daha çok drop yiyor. Haritada bile dolaşırken 80fps den 1-2 saniyeliğine 20-25 e düşüp tekrar çıkıyor. Oyunun içinden bahsetmiyorum bile. Gerçekten ne yapacağımı şaşırdım sistemim kötü de değil. Çözüm önerebilir misiniz? (Bu dediklerim düşük ayarlar için geçerli, ve sadece drop yok kasmalar da çok fazla oluyor.)

Back
Top Bottom