[OSP]Dünya Haritası V2

Haritamı Nasıl Buldunuz? ve V3ü çıksınmı? (Şaka amaçlı olmaması daha iyi)

• Güzel ve Evet

Votes: 8 72.7%
  • Güzel ve Hayır

Votes: 1 9.1%
  • Kötü ve Evet

• Kötü ve Hayır

• Total voters
    11

Users who are viewing this thread

Süper Mahmut

Sergeant
Merhaba Arkadaşlar Dünya Haritamızın 2.Versiyonuna Hoş geldiniz

15027640_1354435224575063_793657308724782847_n.png

Linki
http://www.mediafire.com/file/k6u259g48ty2ggz/S%C3%BCper+Mahmut+OSP+Harita+V2+ve+Kurulumu.rar

kurulumuna gelince
Şehirlerde hata verilmemesi için (Yalnızca Module system için  geçerlidir)
Module Parties deki Var olan Şehirler Yerine

("town_1_1","Ankara",  icon_town|pf_town, no_menu, pt_none, fac_neutral,0,ai_bhvr_hold,0,(0.0, 0.0 ),[],170),
yada
("town_1","Ankara",  icon_town|pf_town, no_menu, pt_none, fac_neutral,0,ai_bhvr_hold,0,(0.0, 0.0 ),[], 170),

ekleyerek

"build_module.bat"a tıklayarak

parties.txt yi örnek:\Program Files\Mount&Blade\Modules\Herhangi Warband Modu
              örnek:\Program Dosyaları (x86)\Mount&Blade\Modules\Herhangi Warband Modu
              örnek:\Steam\steamapps\common\Mount&Blade\Modules\Herhangi Warband Modu

3 konumdan birisi yüklü ise .txtyi atın

sonrada Thorgrims Map Editoru açın ve eklediğiniz şehir,köy,kale,özel yer,spawn pointleri haritanıza yerleştirin

kaydedin ve parties.txtdeki eklediğiniz şehirlerin koordinatları module_parties.py ye yapıştırın

tekrar build_module.bata tıklayın parties.txt'yi tekrar moduna atın oyunu açın test edin tamamdır.

"(0.0, 0.0)" ise haritanın merkezidir

videosu yakında
fan sayfamın linki
https://www.facebook.com/Mount-Blade-Warband-Legends-of-Anatolia-1146792562005998/

Başarılar, güzele benziyor ama kasma sıkıntısı varsa harita kullanılmaz.Bir de daha çok geliştirmen lazım.

Black Dead said:
Başarılar, güzele benziyor ama kasma sıkıntısı varsa harita kullanılmaz.Bir de daha çok geliştirmen lazım.

Sorun olmazsa sistemde V3ü çıkarmayı bekliyorum fakat sistem artık bundan sonrasını kaldırmıyor (Özellikle Thorgrims Map Editor fazla tenekelik yapıyor)

Çok güzel olmuş. Eğer yapabilirsen, avrupa kuzey afrika iran ve rus stepleri kısmını kırpıp atabilirmisin?
benim haritam çok büyük. Ve elle çizdim, oyunda kasma oluyor. Daha küçük bir harita için İmport yapıyorum fakat hiçbir değişiklik olmuyor. Yardımcı olabilirmisin?

Kalyoncu11 said:
Çok güzel olmuş. Eğer yapabilirsen, avrupa kuzey afrika iran ve rus stepleri kısmını kırpıp atabilirmisin?
benim haritam çok büyük. Ve elle çizdim, oyunda kasma oluyor. Daha küçük bir harita için İmport yapıyorum fakat hiçbir değişiklik olmuyor. Yardımcı olabilirmisin?

aslında haritanın boyutları için thorgrims map editorde
"MapWidth=280
MapHeight=280" veya "MapDensity=0.5" den birisinden ya attırcan ya azaltcan

"MapDensity=0.5" konusunda
minmum 1
önerilen 1.5,2
bilgisayarın hız ve perfonmans konusunda aşırı iyise 5 veya 7 yi yapmanı tavsiye ederim

"#  Size of new maps when created (in game units)
MapWidth=280
MapHeight=280"
konusunda
300000 i aşmayın (normalde 40-50 fps için ise ikisinide 3200 yapın)

importlamak için resim konusundada

valla V1 haritanın dosya boyutu 7,30 mb  V2 ise 116 mb  yer kaplamıştı

küçük haritalarda boyut 1 Mbdan aşağı olmamalı

en iyisi sen importlayacağın haritanın resmini at inceleyerek sana yardımcı olabilirim :smile:

Ellerine kollarına parnaklarina tuşa basmak için harcadigin emeğe sağlık kardeşim henüz resmi göremedim int resimleri açmıyor ama kesin güzeldir ve bu haritayı modumda kullanabilirmiyim??

Alp Arslan Can said:
Ellerine kollarına parnaklarina tuşa basmak için harcadigin emeğe sağlık kardeşim henüz resmi göremedim int resimleri açmıyor ama kesin güzeldir ve bu haritayı modumda kullanabilirmiyim??

Tabiki  :grin: :smile:

Back
Top Bottom