Niye Kimse Oyunu Övmüyor

Users who are viewing this thread

8 yıl oyuncular bekledi. Erken erişim dendi eyvallah ettik. Oyun çıktı, buglar, optimizasyon, içerik sıkıntısıyla çıktı. Her oyunda ilk çıktığında performans sorunları, buglar olur ancak bannerlord'da çok var, aşırı var. Düzeltmek için çalışıyorlar ancak böyle çıkmamalıydı oyun. Paradox gibi oyunu boş çıkartıp 2 yılda içini dolduracaklarsa insanlar ağır eleşitrmekte haklılar. Oyunun başında erkek kardeşlerimiz vardı onlar yok ortada, görevde yok onlar ile ilgili. Ana senaryo bile eksik, buglu, hatalı durumda.

Daha ne yapalım?!. :unsure: ?
Merhabalar canlar, sevgili arkadaşlar, değerli oyuncu ablalarım, abimlerim, beyefendiler ve hanımefendiler ? Rusyadan hepinizi Selamlıyorum. ??? Herzamanki gibi bu oyunada incelemeyi Türkce yazacayım çünki Ben yarı Türküm ve biliyorum ki Türkler oyun incelemeyi Ruslardan daha çok okuyor ve seviyor. Bunu Rusyalı ve Türkiyeli arkadaşlarımdan örnek biliyorum. Neyse Geçelim oyuna olan incelememize:
Mount & Blade II: Bannerlord isimli bu oyun Türk yapımı bir oyun olmasının yanında yıllarca oyuncuların özelliklede Türk oyuncuların çok beklediyi bir oyundur. Daha önce çıkmış olan Mount & Blade Warband oyunu çıkmış olduğu yıllarda çok sevilmiş bir oyun ve türk yapımı oyun olarak piyasaya sürülmüş olan ilk oyunuydu diye biliyorum yanlış biliyorsamda kusuruma bakmayın ? bildiyimi söylüyorum. ?? Yarı Türk olsamda Mount & Blade II: Bannerlordi oynayarak Türklere bi nebzede katkım olması için oyunu oynama kararı verdim ve iyikide vermişim. Mount & Blade Warband oynayan arkadaşlar oyunun atmosferini biliyor oynamayan ilk kez oynayacak arkadaşalara şunu söylemeliyim ki oyundaki atmosferler o kadar güzel ki sanki Bir oba beyimişsin yada Viking dizilerinden gördüyümüz bir at üstünde yağmacı ve ya Tarihi filmlerdeki gibi bir silahşörlük yaparak kendini adeta oyuna kaptırıyorsun. Oyunda ister eşkiyacılık yaparak gelene gidene sataşmak elindeki mallarını paralarını elinden almak daha kötüsü köylere baskın yaparak yağmalamak oluyor adeta bir bela oluyorsun millete? Oyun size bu özgürlüyü veriyor. Yada bir Kralın emirlerine girmek, onun verdiyi emirleri istekleri yapmak yada Kendi ordunu kurmak kendi Kralığını beyan etmek tamamen senin elinde.
Oyundaki Grafiklerden tut savaş mekanikleri, at üstünde okçuluk yapmak, kılıç salamak adeta eski zamana giderek o yılı yaşıyormuş gibi bir havası var. Ben Total war ve rol yapma oyunlarını sevenbiriyim bilen biliyor beni. ?? Bu oyunda haritada özelikle Total War oynuyormuşsunuz gibi bir havasıda var. Kaleler feth etmekden tut savaş mekanikleri, at üstünde süvarileri yönetmek, piyadelere hücum yada geri çekil emrinin vermekler hepsi, hepsi var.
Bazı hataları var ama daha Oyun daha erken erişimde inşallah düzeltmeleri dileyiyle herkese tavsiye ediyorum.
Türk Yapımı Olmasıda gurur verici birşey. İnşallah dahada iyi yerlere gelir.
???
Herkese İyi Oyunlar... ?

Last edited:
çünkü millet yıllarca bu oyunu bekledi biraz oyuna aç yani ne yapsam zevkli geliyor şuan ancak tamamen tarafsız bir şekilde bakarsak çapulcu kes/savaş dışında bir aktivite yok oyunda, yani warband'ın üstü olarak bir + göremedim, diyaloglar bomboş, bannerlord gibi bir oyununun bolca rp öğeleri içermesi gerekirdi, diyaloglar dolu dolu olmalıydı, questler bomboş yani 8 senedir gelişitirlen bir oyunda hepi top 15 tane quest var döndür döndür aynısını yapıyosun, bu oyunda en aşağı 200-300 e yakın farklı görevler olmalıydı, vs vs gibi bolca sayılabilir ama dediğim gibi millet bu oyuna aç çünkü kendi klasında bir alternatifi yok

çünkü millet yıllarca bu oyunu bekledi biraz oyuna aç yani ne yapsam zevkli geliyor şuan ancak tamamen tarafsız bir şekilde bakarsak çapulcu kes/savaş dışında bir aktivite yok oyunda, yani warband'ın üstü olarak bir + göremedim, diyaloglar bomboş, bannerlord gibi bir oyununun bolca rp öğeleri içermesi gerekirdi, diyaloglar dolu dolu olmalıydı, questler bomboş yani 8 senedir gelişitirlen bir oyunda hepi top 15 tane quest var döndür döndür aynısını yapıyosun, bu oyunda en aşağı 200-300 e yakın farklı görevler olmalıydı, vs vs gibi bolca sayılabilir ama dediğim gibi millet bu oyuna aç çünkü kendi klasında bir alternatifi yok
sadece rp bile olsa yeterliydi ama bir süre sonra oyunda yapacak bir şey kalmıyor yani en fazla 50 saatlik oynama süresi var oyunun belki de daha az

sadece rp bile olsa yeterliydi ama bir süre sonra oyunda yapacak bir şey kalmıyor yani en fazla 50 saatlik oynama süresi var oyunun belki de daha az
valla dediğim gibi 30-40 saat savaş yapıyosun sadece başka bir olayı yok şuan için, şehre giriyorum gram şehir havası yok ne bileyim 2-3 random konuşma sesi felan eklenebilirdi şehirlere, npc yok, bomboş etraf yani 2020 oyununa göre çok aşağı, EA'da olduğundan bekleyim diyorum şu performans/bugları halletsinler belki dlc vs gibi bişeyler olabilir belki yoksa dediğin gibi 50 saat sonra oyun monotona dönüyor ve döngüye giriyor sürekli aynı şeyler.

2 nedeni var.

1.Beklentinin çok yükselmiş olması ve karsılasılan tablo
2.Oyuna sorunlar ve problemlerden dolayı uyum problemi yaşamamız

Erken erişim versiyonuyla kitlenin beklentisi düştü, bunun yerine oyunu oynanabilir görmek istiyorlar.

Bunun içinde olana idare ediyor ,gelisim sürecini de yakından takip ediyor.

ben oyuna göz attım 25 dklık analiz sürecimi de paylaştım, TW 'nin çok çalışması gerekiyor, çünkü kitle hala bekleme aşamasında, herkesin içinde düzelecek ve çok iyi olacak beklentisi hali hazırda devam ediyor. Bu yüzden ne övüyorlar ne gömüyorlar.

(Tabi bu bir süreliğine devam eder bir kaç ay sonra da gidişat değişmezse erken erişim demeden giydirme senaryoları oluşmaya başlar, TW'nin bir yandan zamanla yarıştıklarını da söyleyebilirim..)

Burada firmanın avukatlığını yapacağınıza 8 yıldır geliştirilen oyun yurtiçinde 150 tl ye yurtdığında 50 dolar a satılan oyun oynancak vaziyette değil ufak tefek sorunlar olsa haklısınızda oyun oynanacak vaziyette değil single açıyosun 2 günde oyun bitiyo 50 tane bug var optimizasyon 0 multiye girmiyorum zaten ama nolacak canım oyunu satın aldık ama oynamak için 3-5 ay daha bekleyelim dimi yani ayıp bizim eleştirilerimiz.

O işlere Enis Bey bakıyor :smile:

Şaka bir yana, sıfırdan oyun motoru yapmak az buz iş değil. Peki bu kadar zaman alması normal mi? Bence TaleWorlds gibi bir stüdyo için normal. Modları, DLC'leri vs saymazsak bu firmanın üçüncü oyunu. Erken erişime çıkması da, oyuncu görüşleri ve eleştriler dikkate alınacaksa oyun için yararlı olacaktır. Şunu unutmayalım; her firmanın öyle kalabalık bir tester kadrosu yok arkadaşlar. Taa ilk oyundan beri devam eden bazı kronik sorunlar var - ki bana kalırsa ancak sürece dışardan bakan kullanıcılar çözebilir bu sorunları. Oyunun "iyi", "kötü" ya da "rezil" ya da "başyapıt" vs. değerlendirilmesi için henüz erken diye düşünüyorum.

Back
Top Bottom