Neden bu kadar Osmanlı modu?

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Benim modum dahil yapımı süren bildiğim 4 Osmanlı modu var. Gayet profesyoneller de. Bu kadar ayrı mod yapmak yerine birleştirilse acaba ortaya nasıl bir mod çıkar acaba diye düşünüyorum uzun süredir. Konu açmak istemedim çünkü forumda nasıl bir tepki alabileceğimi tahmin ediyorum ama buna rağmen açmış bulunmaktayım :grin: Ben modumu vermeye gönüllüyüm. Bilindiği üzere modumda osp ler çok ama emeğim de büyük. İsterlerse Osmanlı modu yapan arkadaşlara destek olmaya hazırım. Okul nedeniyle kendi modumla çok ilgilenemez oldum. En azından başka bir moda yarasın. Az olsun güzel olsun :smile: İyi forumlar..

Türkiyeden önceki devlet oluşu.
Çoğu şey hakkında bilgimiz olması.

Tarihi araştırma yapmak yeni bir şeyler üretmekten daha kolay geliyor sanırım. Ben de hiç üretken biri değilim açıkçası :???: Bir de oyunlarda Osmanlı var burda niye olmasın diyedir. :smile: Osmanlı niye yok yhaa:evil: diyenler yüzünden de olabilir :iamamoron: :grin:

Oyunun kendisinde bulunan kılıçlı kalkanlı savaşlar bize direkt olarak Osmanlıyı çağrıştırdığı için başka herhangi bir fikir kimsenin aklına gelmeyebilir veya gelse de onunla şimdi kim uğraşacak diyebilir ki çoğu kişinin de böyle düşündüğünü düşünüyorum.
İyi forumlar

Diğer arkadaşlar da olumlu dönerse, (Fatih Sultan Mehmed dönemi yapıldı, kuruluş ve Yıldırım Bayezid de yapılıyor) Yavuz Sultan Selim veya Kanuni Sultan Süleyman dönemi yapılabilir. Eğer ihtiyaç olursa, müsait olduğum sürece destek vermeye hazırım. Gemi savaşları güzel kodlanır, tımar sistemi falan yapılırsa harika olabilir.

Selamet sen yaptığın için artık kimse mod yapmıyor.Yapma artık.

Black Dead said:
Selamet sen yaptığın için artık kimse mod yapmıyor.Yapma artık.
En azından foruma bir şeyler kazandırmaya çalışıyorum. Konu açıp kapatmıyorum :wink:

HyperCharge said:
Herkes kendi kafasındaki Osmanlı Dönemini yapmak istediği için bu kadar Osmanlı modu var bence.
Olabilir, belki de Osmanlı daha yakın bir tarih olduğu için kaynak konusunda daha kolaylık sağlayabilir. Ama şöyle bir 18-19 yüzyıl Osmanlı modu yok, Kanuni modu denendi yapamadı adamlar. Şuana kadar yapılanlar 1300-1400 yılları arası geçen modlar Kanuni ,Yavuz veya Abdülhamit dönemi bir Osmanlı modu yapılabilir.

Biz Hun modu yapacağızi Katılmak isteyenler özelden atsın.

Benim bu işe atıldığım dönemde singleplayer olarak oyuncuları tatmin edecek bir Osmanlı modu bulunmaması beni bu konuda bir mod yapmaya itti. Ha bana kalırsa Mp'de Battal Gazi ve Ottoman 1453, Sp'de ise Osmanlı Senaryosu ve Fracture Moment: Rise Of Ottoman modları gayet Osmanlı açığını kapatacak düzeyde. Daha da fazla Osmanlı moduna bence gerek yok. Bu kadarı kafi. Zamanım olsa yeni bir projede farklı bir konuyu işlerdim.

Bende anlayamıyorum neden bu kadar fazla Osmanlı modu var sadece tarihimiz Osmanlı degilki hunlar oguz kagan göktürkler karahanlılar selçuklular gazneliler timurlar Cengiz han uygurlar  babiller avarlar ... yapılabilir sadece bir devlete ve bir tarihe odaklanılmaz bence osmanlı neden böyle hükmettigi topraklar padişahları aralarda efsane padişahlrın gelişi gidişi devşirmeler kemankeşler merhamet ve ırkçılık son anda dirilmeleri imzaladıkları antlaşmalar

Deli Kurt said:
Benim bu işe atıldığım dönemde singleplayer olarak oyuncuları tatmin edecek bir Osmanlı modu bulunmaması beni bu konuda bir mod yapmaya itti. Ha bana kalırsa Mp'de Battal Gazi ve Ottoman 1453, Sp'de ise Osmanlı Senaryosu ve Fracture Moment: Rise Of Ottoman modları gayet Osmanlı açığını kapatacak düzeyde. Daha da fazla Osmanlı moduna bence gerek yok. Bu kadarı kafi. Zamanım olsa yeni bir projede farklı bir konuyu işlerdim.

Tamam modun gzl de niye kendini bu kadar fazla övme girişiminde bulunuyorsun.

Deli Kurt said:
Benim diğer modları küçümsemek gibi bir amacım yoktu ve bunun yapılmasını da doğru bulmuyorum. Bu konudaki sorum neden herkes kendi kafasına göre mod yapıyor? du. Bunun yerine modlar birleştirilebilir.

ahmetonurulusoy said:
Deli Kurt said:

Tamam modun gzl de niye kendini bu kadar fazla övme girişiminde bulunuyorsun.
ya tm bi kere sus sen herkesin hiç bir şeyine karşmzsnz tm ?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom