Mount&Blade'e renk katacak birkaç öneri...

Users who are viewing this thread

Kaelthas

Regular
Foruma ilk kez yazıyorum,eğer bu tip şeylerin konuşulduğu başka bir forum başlığı varsa da bulamadım..kusura bakmayın.
Bu oyun bugüne kadar oynadığım en iyi oyun,ama çeşitli yönlerden tam olarak oyun olmadığı da söylenebilir.Her ne kadar sunduğu Ortaçağ havası büyülese de bir yerden sonra işler biraz monotonlaşmaya başlıyor.Bu durumu şimdilik oyunun beta olmasına verebiliriz ama 0.903lere geldiğimize göre artık çok da yolumuz kalmamış.Bu nedenle oyuna renk katacak birkaç ıvır zıvır söylemeyi borç bilirim.

1)Oyuna "asalet" katılmalı.
a)Npcler karakterimle çok lakayt bir üslupta konuşuyorlar.Özellikle de şehirlerdeki askerlerin "tavırlarına dikkat edecen mi birader?" muhabbeti...Ben ki Swadia Kralı Harlaus'un takdirini kazanmış güçlü bir şövalyeyim.Bana köyler kaleler tımar olarak verilmiş.Adamlarımı Swadya için feda etmişim.Calradia'da basılmamış toprak bırakmamışım.Ama muhafızlar bana hala dilenci muamelesi yapıyor.Anlaşılamaz.Bunu engellemek için şu "onur" özelliği kullanılabilir.Onur sayısı rütbe olarak derecelendirliebilir.Başlangıçta 0'la başladığımızı için muhafızların öyle demesi normal ama rütbeler arttıkça örneğin "baron" olduğumda "şehrimize teşrifiniz bizi onurlandırdı lordum" gibisinden muhabbetlere girebilirler.Aynı şekilde bağlı olduğum krallığın benden düşük rütbedeki komutanları benimle daha üsluplu konuşabilir ve onların partileri haritada benim vereceğim komutlara uyabilir.Böylece "benim adım x"  "adım x'dir bundan sonra bu adı çok duyacan ona göre..." ve "Ben X,bu andan itibaren emrinizdeyim efendim" muhabbetlerinin farklı durumlardaki karşılığı oluşur.

b)Kralların oyundaki etkisi artmalı.Onların verdiği görevlerle diğerlerinin verdiği görevler farklı olmalı.Örneğin Kral benden "Casuslardan yeni bir istihbarat aldık.Xler y kalesine/köyüne 2 gün içinde bir saldırı planlıyor,git ve onları durdur" gibi alengirli görevler vermeli.Bir başka görev şu olabilir "Lord X,Uksal'da bana karşı bir isyan tezgahlıyor,git onu ve adamlarını tutukla,isyanı da bastır sana zahmet" Neyse siz zaten bu konuda çok daha deneyimlisinizdir.Kısaca demek istediğim Kralın "şuna şu kadar borç vermiştim,git al gel" muhabbetine dalmaması gerek.       

2)Oyuna eş çocuk falan katılmalı.(rpgleşmeli)
a)Oyunda ciddi anlamda kadın eksikliği var.İşe yarasın diye Ymira konulmuş,o da olmasaydı bizim elemanların hali nice...Ama benim istediğim şey elemanlar için kadın değil.Oyun aynı Medieval II total war'da olduğu gibi eşler ve varisler şeklinde gitmeli.Bu oyuna çok farklı bir renk katacaktır.Evet belki biraz lightlaştıracaktır ama gerçekçi de olacaktır.Bunun bir sürü işlevi olabilir.Örneğin eş ve çocuklar bize ait olan köyün Manor'unda yaşarlar.Bize düşman olan bir NPC gelip köyü basar,köylüleri katledip onları kaçırır fidye ister vs. Şahsen loncanın yakınının kızı için savşamaktansa bunu tercih ederim.Ayrıca oyunun asıl sürümü yayınlandığında "kalıcı ölüm" özelliği olursa kendi veletlerimizden birini karakter olarak kullanabiliriz.Elbette bu oyunu aslından biraz uzaklaştırır.Çünkü bu durumda devreye yaş kavramı girer.Ama zaten yıl kavramını kullanıyorsak,aylar sağ alt köşede sürekli değişiyorsa,yaş konulması da mantıklı olur.

b)Factionlardan birini bir Kraliçe yönetsin.Renk katar...

3)Krallar,kraliçeler,prensler,prensesler ve varislik...
Bu özelliği düşünmemin tek sebebi Kral olabilmek :smile: Krallar zamanla ya da savaşta ölebilmeli.Komutanlar da aynı şekilde ölebilmeliler.Ama yeni komutanlar çıkmaya devam etmeli(elbette bir sınıra kadar).Kral ölmesi ihtimaline karşı bir varis seçmeli.Ve bu varis-eğer yetkinliğe sahipsek-bizim karakterimiz olabilmeli.Yani karakterlere krallık hakkı tanınmalı.Bunun başka bir yolu da ülkeyi yöneten kraliçeyi tavlamak.Ya da Kralın kızıyla işi pişirmek.Tabi bunlar çok da kolay şeyler olmamalı.Uğraş gerektirmeli.Malum işin sonunda krallığı yönetmek var.Kralı ve onun varisini öldürdüğünüzde Krallığın başsız kalması sebebiyle kaos ve kargaşa ortamı oluşu böylece o krallık çökertilebilir.Bu da oyunun nasıl sonlanacağı konusunda bize bir alternatiftir.Bağlı olduğunuz kral hariç bütün kralları ve onların varislerini öldürüp,calradiayı ele geçirdiğinizde oyun da bitmiş olur. 

4)Diplomasi ve elçilik...
0.902yle oynarken her zamanki gibi swadia seçmiştim.Ama ne talihsizlik kimseye karşı savaş açmadık.Herkesin düşmanı oldu ama biz bön bön baktık.Haliyle ben kendi başıma takıldım.Sıktı tabi bir yerden sonra.Ben de düşündüm ki bizim şu ikna kabiliyetimiz bu işlere de yarasın.Kralı bir ülkeye karşı savaş açamaya ya da anlaşma imzalamaya ikna edelim.Düşmanlığın yanında müttefiklik kavramı da oluşsun.Ticari anlaşmalar yapılsın,karşılıklı kız verilip akrabalık ilişkileri kurulsun falan.Böylece uzun süreli müttefiklikler ve dolayısıyla karşısında birleşilen düşmanlar oluşsun.Birine savaş açmak istediğimizde de bizim ülkemizdeki elçisini öldürelim.

5)Farklı factionlar için farklı mizaç.
"Nordlar",Anglo-saxon-Viking-goth-Cermen çizgisinde dolaşan barbarik halklar."Khergitler" ise bizim moğollar falan."Swadia ve Rodoklar"sa İngliz-fransız modundakiler Veagir ise ortaya karışık.Tüm bunların farklı olması güzel.ama bu farklılıklar görünüşün dışına da çıkmalı.Örneğin yukarıda sözünü ettiğim diplomatik yaklaşımda kergitler ve nordalar savaşçıyken diğerleri daha çok anlaşmacı olmalı.Ya da yukarıdaki asalet muhabbetini kendilerine göre yontmalılar.Bazı factionlarda kraliçe kavramı olmamalı mesela...Aynı farklılıklar mimariye de yansımalı...     

Bütün bunlar oyunu aslından kısmen de olsa saptırabilir.Oyun "at ve kılıç"ın dışına çıkar.Avrat falan girer :razz: Ama oyuna farklı boyutlar kazandırmak kalıcılığını da artıracaktır.Daha hızlı yayılmasına da katkı sağlayacaktır.Oyunu hazırlayanlar şunu da hep akıllarında tutmalılar: sonsuza kadar adam kesemeyiz.
Yanlış anlaşılmak da istemem.Bu oyunda büyük bir emek verildiğini ve hala da verilmekte olduğunu biliyorum.Her şey için çok teşekkür ediyorum.Ama bunları söylerkenki amacım oyunu mükemmelleştirmek.Bu konuda bana düşen neyse yapmaya da hazırım.Saygılarımla...

Yalnız bu söylediklerini ''Öneriler'' bölümüne yazman gerekiyor,önerilerine gelince bir çoğu mantıklı.

Bu kadar mı düşündüklerim anlatılabilir. Resmen aklımdan geçenleri yazmışsın bencede oyun böyle olmalı en azından bi süre sonra sıkılma olmaz... Teşekkür ederim arkadaşım düşüncelerimi yansıttığın için

onerılerının coguna katılıyorum (tanınmıs bır derebeyı ıken NPC konusmalarının buna gore ayarlanması, kralalrın daha farklı gorevler vermesı, dıploması zengınlıgı) fakat onerılerınde fazlaca medıeval:total war etkısı var (kız alıp verme,kral - varıs ve kral, varıs öldurme gıbı) oyunun gercekcılıgı ıcın ıyı seyler gıbı dursa da bunların kımısını M&B le uyarlamak zor gıbı duruyor. krallıkla ılıskılerımız gelıssın dıye bır prensesle evlenmek ıyı ama dogacak bır cocugumuzun gelısımı, yetıstırılmesı ve sonra o karakterı devralıp oyunu devam ettırmek bıraz fazla bence. sıms ya da ortacag sımulasyonu oynamıyoruz kı. M&B ortacag frp sı seklınde zaten. bu kadar dallandırıp budaklandırmak yerıne oyunun kılıc sallamak agırlıgından cıkarılıp bıraz daha dıploması yonunun gelıstırılecegını dusunuyorum zaten. "ıkna yetenegı" bunun ısaretı. oyuna yaş olayını koymamızın oyun su hızındayken bı etkısı olmayacaktır. köye bına yapmak ıcın 42 gun zor gecıyor, 42 sene gececekte ölecem de (savasların bırınde ölmezsem) cocugum basa gececek.
Atıvan baslıgı onerıler bolumune tasır mutlaka gordugunde ama yıne de soyleyeyım cunku yanlıslar hemen benımsenır. bu baslıgın yerı burası degıldı.

talemnar said:
onerılerının coguna katılıyorum (tanınmıs bır derebeyı ıken NPC konusmalarının buna gore ayarlanması, kralalrın daha farklı gorevler vermesı, dıploması zengınlıgı) fakat onerılerınde fazlaca medıeval:total war etkısı var (kız alıp verme,kral - varıs ve kral, varıs öldurme gıbı) oyunun gercekcılıgı ıcın ıyı seyler gıbı dursa da bunların kımısını M&B le uyarlamak zor gıbı duruyor. krallıkla ılıskılerımız gelıssın dıye bır prensesle evlenmek ıyı ama dogacak bır cocugumuzun gelısımı, yetıstırılmesı ve sonra o karakterı devralıp oyunu devam ettırmek bıraz fazla bence. sıms ya da ortacag sımulasyonu oynamıyoruz kı. M&B ortacag frp sı seklınde zaten. bu kadar dallandırıp budaklandırmak yerıne oyunun kılıc sallamak agırlıgından cıkarılıp bıraz daha dıploması yonunun gelıstırılecegını dusunuyorum zaten. "ıkna yetenegı" bunun ısaretı. oyuna yaş olayını koymamızın oyun su hızındayken bı etkısı olmayacaktır. köye bına yapmak ıcın 42 gun zor gecıyor, 42 sene gececekte ölecem de (savasların bırınde ölmezsem) cocugum basa gececek.
Atıvan baslıgı onerıler bolumune tasır mutlaka gordugunde ama yıne de soyleyeyım cunku yanlıslar hemen benımsenır. bu baslıgın yerı burası degıldı.

Evet önerilerde Medieval etkisi olduğu inkar edilemez :grin: Yaş konusunda haklısın,gerçekten çocuğun yetişmesi uzun sürebilir.Ama aklıma başka bir şey getirdin.Mesela karakter kalıcı olarak öldüğünde çocukların bir tabloda sıralanır.Altta ise 20 yıl sonra başlangıç karakteri olduklarındaki halleri gösterilir.Şu kadar güç,şu kadar zeka gibi yazar o tabloda.Sen de bayrak seçer gibi çocuklarından birini seçersin.Sonra 20 yıl sonraya gider oyun.Krallar,diplomasiler değişmiştir falan.Haliyle çocuğunda "bir soylunun oğluydun" kategorisinde başlar oyuna.Eğlenceli olabilir.
Yanlış foruma yazdığım için -en başta da söyledim- bağışlayın.Bir daha olmaz :wink:
Bu arada böyle "şu da olsun,bu da yapılsın" tadındaki entriler oyunu hazırlayanları biraz boğmuş olabilir.Sebep olduysam tekrar özür dilerim bu konuda... 

AcemiAdamYardimBekliyor said:
Dediklerin çok güzel şeyler kardeşim ama çokta zor olan şeyler. Bide sen avrat olayını aşmışsın kafa o yönde gidiyo uyanık seni  :mrgreen:

Niye asalet katılması zor mu?Bu kadar güzel oyunu yapan onu da yapar.

Bu eş olayı ise sanki daha önce  yapılmış bir öneri gibi anımsıyorum.

Genelinde çok mantıklı ve renk katacak öneriler...

umarım yazdıkların gerçekleştirilebilecek şeylerdir ve dikkate alınır. oyun belli bi yere geldikten sonra gerçekten sıkıyor ve bi kaç gün ara veriyorum. bence ne kadar yeşillik olursa o kadar iyi

bnde katılıyorm npcler ve guardlar utanmasa küfür etcekler benim nammım kraldan bile yüksek adamlar bana "şehirdeki davranışlarına dikkat et  o zmn bir sorun çıkmaz" dio benim şehirimde :grin: saçma :razz: bide oyunun sahipleri bir kaç mod yapmalı world war 1- yada 2 2007de yaşam gibi oyun daha iyi olur amerikanlar-türkler-iranlılar-fransızlar-almanlar fln fln olurdu 2007de yaşamda taramalı tüfekler olurdu süper olrdu ozmn !

R3dDrag0n said:
bide oyunun sahipleri bir kaç mod yapmalı world war 1- yada 2 2007de yaşam gibi oyun daha iyi olur amerikanlar-türkler-iranlılar-fransızlar-almanlar fln fln olurdu 2007de yaşamda taramalı tüfekler olurdu süper olrdu ozmn !
saka yaptıgını dusunuyorum. gercı ıfadeleri cumlenın basına, "unlemı" de cumlenın sonuna koymussun ama...

talemnar said:
R3dDrag0n said:
bide oyunun sahipleri bir kaç mod yapmalı world war 1- yada 2 2007de yaşam gibi oyun daha iyi olur amerikanlar-türkler-iranlılar-fransızlar-almanlar fln fln olurdu 2007de yaşamda taramalı tüfekler olurdu süper olrdu ozmn !
saka yaptıgını dusunuyorum. gercı ıfadeleri cumlenın basına, "unlemı" de cumlenın sonuna koymussun ama...

ne varmışki bunda?

ne varmıs soyleyeyım madem sordun ve sakanda ısrarcısın.
1-oyunun adı dağ ve kılıc, dag ve "taramalı tufek" degıl. sen yenı bır mod degıl acayıp bambaska bı oyundan bahsetmıssın (amerıkalılar, ıranlılar, fransızlar(!?), almanlar(!?), turkler). ne yapacagız orada at ustunde rgp mı sallayacagız? pazar yerınden g3 mermısı alıp, kacakcılık yapan kervanları mı kovalayacagız?
2-oyun ortacag frp oyunu. zemını bu. alıp oynayan kısılerde bunun meraklısı kısıler. bıldıgım kadarıyla da bıcok yonuyle pıyasadakı bu tarz tek oyun ama senın bahsettıgın tarzda dunya kadar fps oyunu var. onlardan bırı de ısını gorur herhalde.
forumda tartısmak en sevmedıgım sey "ne varmıs bunda" dıye sordugun ıcın ana hatlarıyla cevap verdım ne oldugunu.

R3dDrag0n said:
ne varmışki bunda?
Oynu geliştiren bir ekibin oynu geliştirmeyi bırakıp, oyna yeni birşeyler eklenmesini bırakıp sabir olan sürümü farklı oynama seçeneği sunması mantıklı mı sence? Hem mod geliştirmek isteyen ve bu konuda kararlı ve öğrenmeye meraklı bir kişi bu dediğin modu da yapabilir nitekim modlanarak ateşli silahlar modlara eklenebilmekte.

talemnar said:
1-oyunun adı dağ ve kılıc, dag ve "taramalı tufek" degıl.
At&Kılıç diye çevriliyor ama neyse. :roll:

Tatari_okan said:
talemnar said:
1-oyunun adı dağ ve kılıc, dag ve "taramalı tufek" degıl.
At&Kılıç diye çevriliyor ama neyse. :roll:
beyın farklı dusunup el farklı yazabılıyormus. turkce anlamını bıldıgım halde oyle yazmısım. ıyı barı at ve mandal dıye yazmamısım. :smile:
Tatari_okan said:
nitekim modlanarak ateşli silahlar modlara eklenebilmekte.
ama reddragon 2007 de gecmesınden bahsedıyor. ateslı sılahtan beklentısı barut, mısket degıl. serıt mermı ve otomatık sılahlar. mod gelıstırenler medal of honor mı yapacaklar anlayamadım.

talemnar said:
ama reddragon 2007 de gecmesınden bahsedıyor. ateslı sılahtan beklentısı barut, mısket degıl. serıt mermı ve otomatık sılahlar. mod gelıstırenler medal of honor mı yapacaklar anlayamadım.

Eskiden de yapıldı, şimdi de yapılabilir. 0.751'in modları arasında "counter strike arena" da vardı. Star Wars modda ise tatar yayından kotarılmış lazer tüfekleri kullanılmıştı.

talemnar said:
oyunun adı dağ ve kılıc, dag ve "taramalı tufek" degıl.

ZUHAHAHAHAHH....
Koptum ya. Allah da seni güldürsün.  :mrgreen:

R3dDrag0n said:
bnde katılıyorm npcler ve guardlar utanmasa küfür etcekler benim nammım kraldan bile yüksek adamlar bana "şehirdeki davranışlarına dikkat et  o zmn bir sorun çıkmaz" dio benim şehirimde :grin: saçma :razz: bide oyunun sahipleri bir kaç mod yapmalı world war 1- yada 2 2007de yaşam gibi oyun daha iyi olur amerikanlar-türkler-iranlılar-fransızlar-almanlar fln fln olurdu 2007de yaşamda taramalı tüfekler olurdu süper olrdu ozmn !

2. Dünya Savaşı tarzı bi mod yapılacaktı, geçtiğimiz yıl başlanmıştı yapımına. hatta Raptor diye bi eleman betalarını yayınlamıştı. evet, fikir hoş ama. 2.Ds pek elverişli olmsa da, 1.sinde yakın cephe savaları old. ve süvariler de kullanıldığı için olabilir. tek sorun, daha oyun kendi döneminde taktik - formasyon fırsatı tanımazken, nasıl olacak da siper savaşlarına izin vericek. Yapay-yarı- zeka nın baya bi elden geçmesi gerekir, ki zaten bu yapılmış olsa oyunun kendi dönemi de yeterince ilgi çekici olur.

ne var ki, belki oyuna dönem değişikliği gdebilir.mesela age of, hatta daha basidinden Total Warler tarzı , belli bi günde adamın biri bi icat yapar,ve oyundan bir kaç versiyon önce çıkarılan ufak silahlar (ateşli) geri eklenebilir.

Aftermath said:
talemnar said:

ZUHAHAHAHAHH....
gunde 16 saatını pc basında gecırıp, 12 ayrı sırketın hesapları ve personelı ıle ugrastıktan sonra dusunduklerınle yaptıkların, soyledıklerın ya da yazdıkların farklı seyler olup bı de bunu farkedemeyebılıyorsun. o yuzden de ınsanları boyle kopartabılecek hatalar yapıyorsun. allah hepımızı guldursun boyle. kemerde ıngılız tavlayacak kadar olmasa da ıyı kotu bı ıngılızcem vardır hele de ılgımı ceken seylerı arastırıyorken mount un at, ata bınmek anlamında kullanıldıgını bılmıyor degılım.
Batur Kaan said:
      2. Dünya Savaşı tarzı bi mod yapılacaktı, geçtiğimiz yıl başlanmıştı yapımına. hatta Raptor diye bi eleman betalarını yayınlamıştı. evet, fikir hoş ama. 2.Ds pek elverişli olmsa da, 1.sinde yakın cephe savaları old. ve süvariler de kullanıldığı için olabilir. tek sorun, daha oyun kendi döneminde taktik - formasyon fırsatı tanımazken, nasıl olacak da siper savaşlarına izin vericek. Yapay-yarı- zeka nın baya bi elden geçmesi gerekir, ki zaten bu yapılmış olsa oyunun kendi dönemi de yeterince ilgi çekici olur.
  ne var ki, belki oyuna dönem değişikliği gdebilir.mesela age of, hatta daha basidinden Total Warler tarzı , belli bi günde adamın biri bi icat yapar,ve oyundan bir kaç versiyon önce çıkarılan ufak silahlar (ateşli) geri eklenebilir.
bunun mantıgını anlamıyorum. ortada gelıstırılen bı cep telefonu var ama ınsanlar neden bunun parcaları ıle tost makınası yapmaya calısıyorlar? bu bana yaklasık 4 sene once yayınlanan bı reklamı hatırlattı; hıntlı arkadas elındekı arabanın goruntusunu degıstırmek adına arabanın sagına soluna fıl oturtuyor sonunda arac bambaska bı araba halıne gelıyor. boyle bı mod M&B ı kendınden cıkarıp dunya savası fps sı halıne getırır. yapan yapar, oynayan oynar ama buna M&B dıyebılır mısınız? bu daha cok mod yapma heyecanı ıle denenen fantastık fıkırler olarak gelıyor bana. "bı de sunu deneyelım bakalım." . otomatık sılahların oldugu, el bombası atıp, telsızle konusacak bı oyun oynamaksa amacınız bunu operatıon flashpoınt oynayarakta yapabılırsınız. yarımekmek kasardan telsız yapmaya calısmak yerıne onu yemek daha guzel olur.

talemnar said:
Aftermath said:
talemnar said:

ZUHAHAHAHAHH....
gunde 16 saatını pc basında gecırıp, 12 ayrı sırketın hesapları ve personelı ıle ugrastıktan sonra dusunduklerınle yaptıkların, soyledıklerın ya da yazdıkların farklı seyler olup bı de bunu farkedemeyebılıyorsun. o yuzden de ınsanları boyle kopartabılecek hatalar yapıyorsun. allah hepımızı guldursun boyle. kemerde ıngılız tavlayacak kadar olmasa da ıyı kotu bı ıngılızcem vardır hele de ılgımı ceken seylerı arastırıyorken mount un at, ata bınmek anlamında kullanıldıgını bılmıyor degılım.

Arkadaşım senin kim olduğun yada ne iş yaptığın beni hiç ilgilendirmiyor. İngilizcenden de bana ne.
Komik olduğunu söyledim sadece, sen neresinden anladın da böyle bir cevap verme gereği duydun, onu anlamadım.

Konuya dönersek:
-Şahsen ben, ateş edilirken tatar yayı gibi ses çıkartan lazer tüfeklerini sevmiştim. Star Wars mod, önden askerlerimi yollayıp arkalarından gittiğim tek moddu. Önden gittiğinizde yarı otomatik lazer tüfekleriyle anında kevgire dönüyordunuz çünkü.

Belki şeritli makinalı  tüfekler olmaz (eklenir de zevksiz olur oyun), ama yarı otomatik veya kurmalı tüfekler çok da güzel olabilir. At üstünde mavzer kullanmak mükemmel bişiy bence. Okçu atlının şu an var olan yapay zekası da bunu kaldırır (savaşlar daha kısa olur).

Kısacası askerlerin açık bir alanda ilerleyerek yaptıkları tüm savaşlar olur. Kullanılan silah mavzer de olsa, taş da olsa, mızrak da olsa bu oyuna uygulanabilir. Ama Batur Kaan'ın dediği gibi siper savaşı gerektiren savaşların hiçbiri şimdilik uygulanamaz gözüküyor.

Aftermath said:
Arkadaşım senin kim olduğun yada ne iş yaptığın beni hiç ilgilendirmiyor. İngilizcenden de bana ne.
Komik olduğunu söyledim sadece, sen neresinden anladın da böyle bir cevap verme gereği duydun, onu anlamadım.
asıl sen nerden anladın da boyle gereksız bı cıkıs yaptın ben onu merak edıyorum. satasmadık, laf sokmadık, renklı yazı kullanmadık. gereksız gerılım yapma.
Aftermath said:
-Şahsen ben, ateş edilirken tatar yayı gibi ses çıkartan lazer tüfeklerini sevmiştim.
baska bı modda neyı sevdıgın, neyın nasıl bı ses cıkarttıgı benı hıc ılgılendırmıyor. yay sesı cıkaran lazer tufekten bana ne.

Öfffff.. Gene başlıyorum.

talemnar said:
baska bı modda neyı sevdıgın, neyın nasıl bı ses cıkarttıgı benı hıc ılgılendırmıyor. yay sesı cıkaran lazer tufekten bana ne.

Sana mı söyledim ben onu? Ortaya söyledim. Ne üstüne alınıyorsun? Senden yorum mu istedim? HAYIR!

talemnar said:
Aftermath said:
talemnar said:

ZUHAHAHAHAHH....

Sen bunu bana söyledin, bende cevap verdim. Üstüme almak için haklı sebelerim de var. Cevabına bak ve gerilimi kim yapıyor karar ver.

Hem bak orda "gülen yüz" var. Yazıdaki gerilimi dağıtmak için icat edilmiş bir şeydir, söyleyenin ciddi olmadığını belirten bir işarettir. Öğren bunu! (hala öğrenememişşin ki, işten girip Kemer'den çıkan ne idüğü belirsiz, alakasız, şaçma bir cevap vermişşin bana.)

Aftermath said:

Buna laf sokmak diyorsan çok yanılıyorsun. Verdiğin cevabın hakettiği yorum sadece o.

Back
Top Bottom