Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Users who are viewing this thread

Deli Kurt said:
Bir kodları bulayım. Belki eksik bir şey vardır gözümden kaçan.
Ben 1 ay kadar uğraşmıştım düzeltmek için. Hyper, Dusk ve sen dahil birçok kişiyle konuştum ama sonuç yok. :smile:

Arkadaşlar normal kıyafetı rıglıyebılıyorum ama wings 3'd'de seklını degıstırdım bır kıyafetın ıcıne ''Animasyon'' yani haraket eklıyemıyorum varmıdır kolay bır yolu

Merhaba Warband menü resmi değiştirme,yükleme ekranı resmi değiştirme gibi resimleri nasıl değiştiricez?
Bunlar için uygun olan programlar nelerdir?

MrWinner said:
Merhaba Warband menü resmi değiştirme,yükleme ekranı resmi değiştirme gibi resimleri nasıl değiştiricez?
Ana menü resimlerini textures klasöründe .dds dosyası olarak bulabilirsin. DxtbMP ile .dds dosyalarını düzenleyebilirsin.

Evet, ilk defa buraya işim düştü. (Umarım doğru yerdir :razz: )
  • Arayüzü kolay, kullanıcı dostu mod çeviri programları nelerdir?
  • Daha önce çeviride yer alan arkadaşlar varsa, süreçten biraz bahsedebilirler mi?

erennuman_mb said:
MrWinner said:
Ana menü resimlerini textures klasöründe .dds dosyası olarak bulabilirsin. DxtbMP ile .dds dosyalarını düzenleyebilirsin.
yani dosyayı düzenleyip sonra painte aççaz ve istediğimiz resmi üstüne yapıştırıp geri düzenleyip yollucaz dimi?

(Geride kalmasın)
Afa Potter said:
Evet, ilk defa buraya işim düştü.
  • Arayüzü kolay, kullanıcı dostu mod çeviri programları nelerdir?
  • Daha önce çeviride yer alan arkadaşlar varsa, süreçten biraz bahsedebilirler mi?

Düzgün çeviri yapmak için cümleler sadece module_strings dosyasında kullanılır. Oradan hem diğer modül dosyalarına bağlarsın(str_xyz diye) hem de dil dosyalarına bağlarsın.

(str_store_string,s6,"$eklenecek_asker"),(display_message,"@ {s6} asker hizmete hazir."),

Evet, aslında öyle yazıyorum da benim yazdığım kodda rastgele sayıda asker ekliyor. Bu eklenen asker sayısını s6'ya atamak için böyle bir şey yaptım. Bilmiyorum başka yolu var mı?

Kale içi sahnelerinde kralların her zaman "entry 16" da yani ilk başta çıkmasını sağlamaya çalışıyorum(normalde kaleye ilk giren lord orada çıkıyo ve sonra gelenler sırayla 17, 18, 19... 31 no lu entrylerde çıkıyolar.). Bunun için "enter_court" script inde kralları ayrıca gruplayıp diğerlerinden önce koymayı denedim; şöyle ki:
--normalde şöyle olan kodu:
(try_for_range, ":active_npc", active_npcs_begin, active_npcs_end), #Borcha'dan başlayıp Leydi Anna'ya kadar
      (store_faction_of_troop, ":active_npc_faction", ":active_npc"),
      (eq, ":active_npc_faction", "fac_player_supporters_faction"),
      (troop_slot_eq, ":active_npc", slot_troop_occupation, slto_inactive),
      (neg|troop_slot_ge, ":active_npc", slot_troop_prisoner_of_party, 0), #if he/she is not prisoner in any center.
      (neq, ":active_npc", "$g_player_minister"),
      (set_visitor, ":cur_pos", ":active_npc"),
      (val_add,":cur_pos", 1),
(try_end),
--şöyle ayırıp kıralları ilk önce yazdım:
(try_for_range, ":kings", kings_begin, kings_end), #Krallar
      (store_faction_of_troop, ":kings_faction", ":kings"),
      (eq, ":kings_faction", "fac_player_supporters_faction"),
      (troop_slot_eq, ":kings", slot_troop_occupation, slto_inactive),
      (neg|troop_slot_ge, ":kings", slot_troop_prisoner_of_party, 0), #if he/she is not prisoner in any center.
      (neq, ":kings", "$g_player_minister"),
      (set_visitor, ":cur_pos", ":kings"),
(try_end),

(try_for_range, ":npc", active_npcs_begin, kings_begin), #Npc ler
            (store_faction_of_troop, ":npc_faction", ":npc"),
      (eq, ":npc_faction", "fac_player_supporters_faction"),
      (troop_slot_eq, ":npc", slot_troop_occupation, slto_inactive),
      (neg|troop_slot_ge, ":npc", slot_troop_prisoner_of_party, 0), #if he/she is not prisoner in any center.
      (neq, ":npc", "$g_player_minister"),
      (set_visitor, ":cur_pos", ":npc"),
(try_end),

(try_for_range, ":active_npc", lords_begin, active_npcs_end), #Lordlar
      (store_faction_of_troop, ":active_npc_faction", ":active_npc"),
      (eq, ":active_npc_faction", "fac_player_supporters_faction"),
      (troop_slot_eq, ":active_npc", slot_troop_occupation, slto_inactive),
      (neg|troop_slot_ge, ":active_npc", slot_troop_prisoner_of_party, 0), #if he/she is not prisoner in any center.
      (neq, ":active_npc", "$g_player_minister"),
      (set_visitor, ":cur_pos", ":active_npc"),
(try_end),

Ama hiçbir işe yaramadı. Bu istediğimi nasıl yapabilirim? Sorun nerede bilen var mı?

Ben Mod Yapıyorum Ve Birkaç Tane Devlet Ekledim Ama Devlerin Kalesi Ve Derebeyi Yok Mesela Asugan Kalesini Devlet 1 e vericem nasıl yapıcam bunu? ve bir derebeyi devlet 1 e vericem nasıl oluyor  :?: lütfen bir yardım :'(

Yumoni said:
Ben Mod Yapıyorum Ve Birkaç Tane Devlet Ekledim Ama Devlerin Kalesi Ve Derebeyi Yok Mesela Asugan Kalesini Devlet 1 e vericem nasıl yapıcam bunu? ve bir derebeyi devlet 1 e vericem nasıl oluyor  :?: lütfen bir yardım :'(

Kalesi Olan Lordu Devlet1'e Ver Bir Taşla İki Kuş :smile: .

Nasıl vereceğim diyor zaten.Mod Yapımı bölümünü ziyaret et dersleri aradın mı bulacaksın.

Back
Top Bottom