Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Users who are viewing this thread

る¡ƿɊɦʝ said:
CavalryMan said:
Arkdaşlar az önce bir msj atmıştım ama tanıtmayı becerdim  :razz: lakin build modulede şöyle bir hata aldım
bu türkçe karakter kullanmaktan mı kaynaklanıyor  :eek:
evet türkçe karakter kullandığından kaynaklanıyor ı yerine i  İ yerine I  ş yerine s ç yerine c kullan sonra çevirirsin

Şimdi mobilim ama aklima Gaza Baltası yazdiğım geldi onu Gaza Baltasi ile degiştirip deniyeceğim sağolasın umarım çözerim deneyince bu postu editleyeceğim .

Cevap verirseniz sevinirim.

Başlayacağım bir mod için harita yapmaya çalışıyorum.Haritayı İmport&Export yöntemi ile oyuna atıyorum daha sonra olmuşmu diye oyuna giriyorum.Sistemimin çok iyi olmasına rağmen oyun acayip bir şekilde kasmaya başlıyor fakat her nezaman eklediğim haritayı silip başka bir modun veya Native modunun haritasını denediğimde hiç bir şekilde sorun olmuyor.Nedir bunun çözümü ? Ne yapmam lazım ? Sorun nedir ?  Bu sorun hakkında sayısızca başlık açtım hiç kimse birşey söylemiyor bari buradan cevap yazın yoksa devam edemicem yaptığım işe fakat devam etmeyi çok istiyorum.Sağol.

Turko__ said:
Cevap verirseniz sevinirim.

Başlayacağım bir mod için harita yapmaya çalışıyorum.Haritayı İmport&Export yöntemi ile oyuna atıyorum daha sonra olmuşmu diye oyuna giriyorum.Sistemimin çok iyi olmasına rağmen oyun acayip bir şekilde kasmaya başlıyor fakat her nezaman eklediğim haritayı silip başka bir modun veya Native modunun haritasını denediğimde hiç bir şekilde sorun olmuyor.Nedir bunun çözümü ? Ne yapmam lazım ? Sorun nedir ?  Bu sorun hakkında sayısızca başlık açtım hiç kimse birşey söylemiyor bari buradan cevap yazın yoksa devam edemicem yaptığım işe fakat devam etmeyi çok istiyorum.Sağol.

Ben de harita falan bişey bilmiyodum. http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,256927.0.html  şu linkte söylenilenleri aynen yaptım. Sorunsuzca çalışıyor, kasma falan yok. Bunu deneyebilirsin.
"İmport&Export yöntemi" ile neyi kastettiğini anlamadım ama bu linkteki gibi yaparsan yeni bir "map.txt" dosyası oluşturuyor, bunu da istediğin modda kullanabilirsin.

Sağol yardımın için kardeşim bakıcam birazdan.İmport&Export yöntemi dediğim olay şu :

http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=242335.0

CavalryMan said:
Arkadaşlar itemi oyuna ekledim ancak girerken abdulsamedin dersindeki shader var ya onun hatasını alıyor shader can not found hatası veriyor nasıl çözerim bunu
OpenBrf de itemin "material" kısmına girdiğin shader ismini tekrar kontrol et, muhtemelen yanlış yazmışsın.

Yabancı modlara Türkçe yama yapmak istiyorum. Dil dosyalarını falan da karıştırmadım hiç, nasıl yapabilirim?

Text dosyasıymış zaten, cevaplamanıza gerek yok  :mrgreen:

CruelClown said:
Yabancı modlara Türkçe yama yapmak istiyorum. Dil dosyalarını falan da karıştırmadım hiç, nasıl yapabilirim?

Text dosyasıymış zaten, cevaplamanıza gerek yok  :mrgreen:

Ayrıyeten buraya bakmanı öneririm

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,331491.0.html

3ds Max modelini wings ile açabilir miyim ? Ya da modeli 3ds max'ı olan birine atsam bana obj olarak atabilir mi ?

Wingste import seçeneğinde hangi uzantıları desteklediği yazar 3ds max uzantılarını açmaz ama 3ds uzantılarını açar

Türkçe çevirisi yapılmamış, yapılsa güzel olur dediğiniz İngilizce modlar varsa basitten kaliteliye bir kaç tane sayar mısınız :grin:

Oyuna tıpkı karakterimiz gibi işlevleri olan herolar eklemek istiyorum. Haritada ansızın karşımıza çıkıp bizimle diyaloğa giren, müttefik olabileceğimiz, krallara bağlılık yemini edebilen...

snowbirdgames.com da Dan Spiakov isimli biri var sanırım WFAS yapımcısı ondan alabilirsin (isim yanlış olabilir)

Back
Top Bottom