Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Kirigaya Kazuto said:
Daha önceden soruldu ve cevaplandı mı bilmiyorum ama oyunun Steam sayfası ne zaman güncellenecek acaba? Çıkış tarihi kısmını kastediyorum.
+
Sorulmadı bildiğim kadarıyla ki gamescomdan beri iyi takipte sayılırım, her girişimde gözüme çarpıyor ama sormakta aklıma gelmedi ?

B.B. Akdemir said:
FatihBey said:
grafik gayet iyi ve yeterli, ben animasyonlara takıldım. darbe yediğinde yere düşme hızı falan gerçekçi değil.

atın ivmelenmesi çok hızlı, at ivmelenmesini yavaşlatmak gerek, animasyon yani hareketler gerçekçi değil. bu göze batıyor ve grafiklerden çok çok daha önemli bir mevzu.

kılıç ile kargı ile vuruş hissiyatı güzel değil, bilemiyorum. hafiften sesler ile ve efektler ile oynayarak vuruş hissiyatını ve hareketlerin gerçekçiliğini arttırabilirler ve bu durumda oyunu herkes çok beğenir.

grafiklerde sorun yok yani bunu tartışmanız bile gereksiz, animasyonlara ve efektlere odaklanın.
blog_post_66_taleworldswebsite_04.gif
Beta da bu animasyonu kapatmışlar sanırım ben hiçbir yerde göremedim. Kargıyla vurunca büyük ihtimal Bu şekil bir düşüş olcaktır.

adam zıplayıp kendini yere atıyor, hiç gerçekçi değil. arkadan adamın çekmesi tıpkı önden darbe yemiş gibi gerçekçi olmaya yetecek iken niçin karakter zıplayıp kendini geri atmaya çalışıyor.

dediğim gibi hareketler saf ve abartısız olmalı. gerçekçi olmalı. neden japonlara özenip uçmalı kaçmalı yapıyorlar, gerçekçi olsa herkes sevecek.

hadi yaa çıksın artık şu oyun, daha korsanını kırekini beklemesi var birde, bir an evvel çıksın :smile:

edit: at çarması olsa yine tuhaf olur çünkü adam havaya sıçrıyor, bu animasyondan olsa olsa boğanın boynuzu geçirip fırlattığı o kırmızı perde tutan adamların animasyonu olur.

edit2: kılıç darbesi çıktı hey allahım zaten oyun böyle absürt animasyonlar yüzünden çirkin görünüyor, bakın allah aşkına hiç kılıcı yedikten sonra adamın geri fırlayıp düşmesi gerçekçi mi? çocuk oyuncağı olan işi ne kadar öz verisiz yapıyorlar vallahi billahi üzülüyorum, eminim bunun kat kat iyisini çok kolay bir şekilde yaparlar ama akıl etmeleri lazım.

Grafiklerin daha iyi olmasını mı haritada daha fazla askerin bulunmasını mı tercih edersiniz? Benim için ikincisi daha öncelikli açıkcası.  :party: 

edit : yanlış anlaşılmasın şu anki halini de beğendim ben grafiklerin

Eichorst said:
Grafiklerin daha iyi olmasını mı haritada daha fazla askerin bulunmasını mı tercih edersiniz? Benim için ikincisi daha öncelikli açıkcası.  :party: 

Oooo! Kimler gelmiş?

Deli Paşa said:
Eichorst said:

Oooo! Kimler gelmiş?
Burda olduğunu bilsem daha erken gelirdim.  :razz:

Eichorst said:

Tabiki daha fazla performans ve daha fazla asker :grin:
Ama teknolojik imkan varsa aynı anda her ikisi de neden olmasın  :wink: :shifty:

adamın biri yabancı forumda keyin geldiğini ama oynayamadığını isteyenin pm den mesaj atmasını istedi direk atladım
bvR5rZ.png
forumdan yazdım işte benim key gelince de sana veririm felan dedim ekle beni dc den dedi
adamı discorddan ekledim konuşmalar
YdRBD2.png

Ve tw nin beta keyleri bu şekilde başarılı oluyor,forum da üyeliği bile yeni açmış oynamaya zamanı yok belki de kaliteli bi pc si bile yok ama tester olarak alıyorlar adamı işe bak ahahah

Callum_TaleWorlds said:
First of all, let us start by thanking you all for sticking the gentlemen's agreement not to share your involvement in the early closed-beta with other community members, and most of all, for not leaking or sharing screenshots or videos.

As you know, we have just finished up at gamescom, where we handed out 5000 beta keys to visitors to our booths. Obviously, this means that we can't really enforce any sort of NDA going forward, so the decision has been made to allow people to share their involvement in the beta with their friends, as well as, post screenshots or videos online. We are sorry for the mixed messages on this last week over on the Discord server, but as you can imagine, things were a little crazy with us running a public booth at the show for the first time ever.

As a final note, our studio is closed until next week so we won't be inviting people from the list of beta applicants until then, but after that, you should see activity go up as the population increases.
Yani gerçekten acayip sinir bozucu bir tablo. Sadece gamescomda 5000 key dağıtılmış(İlk key dalgası haricinde) ama nasıl oluyorsa sunucular hala bomboş. Bir iki twitchden bakayım izleyeyim bari diyorum yayın yapan yok, olduğu zamanda da takip eden ve izleyen pek yok. Belki de mp den ziyade ilgi gerçekten sp içindir bilemeyeceğim ancak sunucular bomboş şu an key dağıtımına rağmen. Üstteki yabancı arkadaşa key çıkmış zamanı olmadığı için oynayamıyormuş o yüzden birine verecekmiş ama para teklif eden olduğu için ona verecekmiş falan olaylara gel. Tamam TW kimin oyunu düzenlice oynayıp oynayamıyacağını tespit etmesi de imkansız beta başvuru formuyla. E o zaman satışa çıkarın gerçekten katkıda bulunmak isteyecek olan arkadaşlar alsınlar yani. Forumdaki kaç kişi şikayetçi yabancılar da dahil çocuk oyuncağına çevirdiniz oyunu ucundan kıyısından tutuşturup saklıyacağız diye. Mart için erken erişim açtınız daha neyin kapalı betası bu dört aydır anlamış değilim. Ayrıca oyunculara bilgisayar özelliklerine göre ya da tecrübelerine göre belli bir ortak özellik üzerinden keyler dalga dalga dağıtılacak buna göre daha spesifik bir değerlendirmede bulunulacak kısmı çok mantıklı gibiydi ama kim ne kadar doğru dolduruyor o formları, artı o dağıtılan 5000 key neye göre hangi yetkinliğe göre dağıtıldı madem??? Yani forumdaki bir çok kişi oyuna destek olalım benim de bir katkım olsun diye çabalarken şu süreç yönetimi çıldırtıyor harbiden.

Twitch ve Youtube yayıncıları bir kenera, normal oyuncu kitlesine key dağıtılırken Steam'de ki oynama süresi ve TaleWorlds forumdaki aktiflikten en az birisi yüksek olanlara key dağıtılsa çok daha iyi olurdu, ufak bir kontrolle kimin bu oyunla ilgisi var kim yok kolayca tespit edilebilir. Bu haliyle alıp da oynamayanların olması, serverların boş kalması, keylerin karaborsa satılması vb. durumlar çok normal. Tabii ki de işleyiş hakkında bir bilgimiz yok, sadece fikir yürütebiliyoruz. Sonuçta ekipte Arda gibi bu topluluktan yetişmiş ve tüm bu durumların farkında birisi var, muhakkak görüyor ve analiz ediyordur yaşananları. Bakalım önümüzdeki günler bize neler gösterecek, umarım olumlu şeyler yaşanır.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom