Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Sozenertv said:
Adamın biri genel forumda L0LAL-EX?7T-5V3IM şu şekilde kod paylaştı.? işareti olan yere 0-9 arası koyun dedi.Kemiği attı havaya kapamadım.. :grin: Başkasına gitti yetişemedim..
Bizde mail bekliyoruz, adam kendince oyun falan oynatarak key dağıtıyor  :grin:

Hulagu said:
Sozenertv said:
Adamın biri genel forumda L0LAL-EX?7T-5V3IM şu şekilde kod paylaştı.? işareti olan yere 0-9 arası koyun dedi.Kemiği attı havaya kapamadım.. :grin: Başkasına gitti yetişemedim..
Şu komedi durum kaç gündür devam ediyor saymayı unuttum :grin: dur bakalım daha neler görcez

Le Téléphone said:
Marta kadar dişlerini sıksalar olmuyor.Sonuçta beta keyi şirketin izni olmadan dağıtmak yasa dışı değil mi?
nope
White Snake said:
Hulagu said:
Sozenertv said:
Şu komedi durum kaç gündür devam ediyor saymayı unuttum :grin: dur bakalım daha neler görcez
Az bile gördük sanırım;Beta konusunda bi adam var Avusturalyalı.Ben key konusunda yakınınca adam sen en azından adam yerine koyuluyorsun diye anlamsız bi sitem etti.Sorup soruşturunca adam Avustralya için matchmaking server açılmasını istemiş ve her yerden yazmış ama modların  yazdığı/açtığı konulara baktığını  görmesine ve okumalarına rağmen bi ''HAYIR'' cevabını bile adama çok görmüşler.Adamın derdi illa açılsın değil bu arada;sadece iplenmiyor sıkıntı bu.

Tau Inertia said:
Le Téléphone said:
Marta kadar dişlerini sıksalar olmuyor.Sonuçta beta keyi şirketin izni olmadan dağıtmak yasa dışı değil mi?
nope
White Snake said:
Hulagu said:
Sozenertv said:

Az bile gördük sanırım;Beta konusunda bi adam var Avusturalyalı.Ben key konusunda yakınınca adam sen en azından adam yerine koyuluyorsun diye anlamsız bi sitem etti.Sorup soruşturunca adam Avustralya için matchmaking server açılmasını istemiş ve her yerden yazmış ama modların  yazdığı/açtığı konulara baktığını  görmesine ve okumalarına rağmen bi ''HAYIR'' cevabını bile adama çok görmüşler.Adamın derdi illa açılsın değil bu arada;sadece iplenmiyor sıkıntı bu.
TW nin iletişim konusunda sıkıntılarının olduğu aşikar. Benim korkum yöneticilerin "bu oyunu bekleyen çok yha siz kimsiniz ki sizi takalım" düşüncelerine sahip olmaları, umarım yanılıyorumdur.

Edit: Callum ilginç bir şekilde sonunda cevap verdi, zannedersem bu akşamki blogda sorulara cevap verilcekmiş, yine key yok :grin:
Callum_TaleWorlds said:
Hello everyone!

Just working my way through a million emails and PMs, but just wanted to let you know that I will go through the thread and try my best to answer as many questions as I can that won't be used in today's blog.

zabfalat said:
You give us a few seconds of look on THAT particular cape:
5fv9M.gif
And I give you this little tribute I made for you:
Finally, done! Two weeks of constant work.
VcS3K.gif

So, what do you say? Do we have a deal?  :fruity:

[/spoiler]

edit: I just realized that last year the videos were just linked in from others from youtube. For a second I thought that you are going to make one just for the blog's sake.

:eek: That is amazing!

Her Türk işi gibi güzel başlayıp kötü bitiyor,aynı insanlar ve aynı toprak ama umarım ekipteki yabancıların etkisiyle biraz da olsa devamlılığı sağlarlar.Şu ana kadar tablo çok iyi değil;bunu yukarıda dediğim gibi dünyanın ötesinden de yaşayan var.

Tau Inertia said:
Her Türk işi gibi güzel başlayıp kötü bitiyor,aynı insanlar ve aynı toprak ama umarım ekipteki yabancıların etkisiyle biraz da olsa devamlılığı sağlarlar.Şu ana kadar tablo çok iyi değil;bunu yukarıda dediğim gibi dünyanın ötesinden de yaşayan var.
artık her yapılan türk işini eleştirmeseniz

antyxa said:
Tau Inertia said:
Düzgün iş yaptık da övmedik mi?

Tau Inertia said:
antyxa said:
Tau Inertia said:
Övmedin

B.B. Akdemir said:
Tau Inertia said:
antyxa said:
Tau Inertia said:
Övmedin

Demek ki doğru iş görmemiş.

Tau Inertia said:
antyxa said:
Tau Inertia said:
warband kötü müydü sence bi de yabancılar devamlılığı sağlar ne demek ya neden hep kötülemek zorundasınız

Oyun çıktığında nasılsa bu zırlamalar kesilecek.Yok kaç sene bekledik efendim,yok key vermiyorlar,yok iletişim eksikliği.O yüzden çok da şey etmemek lazım.Çıkınca hepsini unutursunuz.
Ha bu cümlede ufak da olsa bir sitemim mevcut.Bu oyunun communitysi ne kadar sevse de oyuna karşı bir o kadar duyarsız.(Modcu kardeşlerim kesinlikle bu cümleyi üstüne alınmasın.Onlar hariç sizi seviyorum koçerolar.)

Lakin geri kalan multici ve singlecı tayfa size bu sözlerim.Zırlamayın çünkü oyunu çok da önemsemiyorsunuz.Singlecı Türk tayfayı oyunu almaya zor ikna ediyoruz zaten.Nerede allem kullem korsancılık işleri varsa bulaşıyor herifler(para veren değerli kardeşlerim siz de bu cümleyi üstünüze alınmıyorsunuz).9 tl la oyun.
Sitem kısmı geçtiyse konuya döneyim.Beta keyi vermeseler de çok da umursamayın.Çıkınca oynarsınız.Madalya takmıyorlar beta oynayanlara.Belki o arada başka bir oyuna sararsınız.Hayatta yeni şeylere de şans tanımak gerekli değil mi? ehe.

Baktığım videolar kadarı ile yeni blok olayı ve dövüş animasyonları güzel olmuş.Vuruş hissini böyle içimde hissettim tşk tw.
konuyla alakalı yorum belirtilmek ve gelecek uyarıları dodgelamak için girilen konuyla alakalı gibi duran cümle.Sonra nasıl denk getiriyorlarsa senede iki kere post attığım bir tanecik değerli forum hesabıma uyarı yolluyorlar :sad:

Propaganda said:
Oyun çıktığında nasılsa bu zırlamalar kesilecek.Yok kaç sene bekledik efendim,yok key vermiyorlar,yok iletişim eksikliği.O yüzden çok da şey etmemek lazım.Çıkınca hepsini unutursunuz.
Ha bu cümlede ufak da olsa bir sitemim mevcut.Bu oyunun communitysi ne kadar sevse de oyuna karşı bir o kadar duyarsız.(Modcu kardeşlerim kesinlikle bu cümleyi üstüne alınmasın.Onlar hariç sizi seviyorum koçerolar.)

Lakin geri kalan multici ve singlecı tayfa size bu sözlerim.Zırlamayın çünkü oyunu çok da önemsemiyorsunuz.Singlecı Türk tayfayı oyunu almaya zor ikna ediyoruz zaten.Nerede allem kullem korsancılık işleri varsa bulaşıyor herifler(para veren değerli kardeşlerim siz de bu cümleyi üstünüze alınmıyorsunuz).9 tl la oyun.
Sitem kısmı geçtiyse konuya döneyim.Beta keyi vermeseler de çok da umursamayın.Çıkınca oynarsınız.Madalya takmıyorlar beta oynayanlara.Belki o arada başka bir oyuna sararsınız.Hayatta yeni şeylere de şans tanımak gerekli değil mi? ehe.

Baktığım videolar kadarı ile yeni blok olayı ve dövüş animasyonları güzel olmuş.Vuruş hissini böyle içimde hissettim tşk tw.
konuyla alakalı yorum belirtilmek ve gelecek uyarıları dodgelamak için girilen konuyla alakalı gibi duran cümle.Sonra nasıl denk getiriyorlarsa senede iki kere post attığım bir tanecik değerli forum hesabıma uyarı yolluyorlar :sad:
wowow sakin ol şampiyon

Hepimiz seviyoruz bu oyunu el ele tutuşup hep beraber oynıyalım hadi :3

Oyun beklediğimden daha kötü ama yine köpekler gibi oynıcam :razz:

Arkadaşlar hala beklemekteyiz millet yayın açıyor bazıları kodları verip bilmece çözdürüyorlar serinin yeni oyununa katkıda bulunacak bukadar kişi key dileniyor üzücü. :cry:

Propaganda said:

Oyunun çıkması ayrı bi konu.Ben bu beta sürecinden ve Duke Nukem e benzeyen sonsuz dev. sürecinden bahsediyorum.Tabii kalanını oyun çıktıktan sonra göreceğiz.

Warband konusunda  yukarıda yazdığımı okumaktan aciz embesillere cevap vereyim:Okyanusya bölgesine bir tane server açmaktan/kiralamaktan aciz bir halde TW.İyi iş yapsalardı misal bu sorunla ilgili bi şeyler üretirlerdi en azından sorunu olan adama bi yanıt verirlerdi.

Neyse çok da şeyetmeye gerek yok zaten doğru düzgün okuyan yok yazdıklarımızı.
Peace I'm out.X.

Kişisel tartışmaya girmemek için yorumunu alıntılamadan devam edeceğüm.
Öncelikle neden okyanusya sunucusu açmaktan aciz olsun?Bu ne kadar zor bir şey sanki basar 200 ila 1000 dolar arasında bir rakam.Kendine bilmemkaç slotlu makinalar açtırır.Peki neden açtırmıyor?
Sebebi muhtemelen oyunun"beta" olmasındandır.Betada oyunların pingsiz oyun konforundan çok oyun stabilitesini,oyun içi deneyimi ve oyun buglarını ölçmesi beklenir.Hele betası yeni çıkmış bir oyundan server fazlalığı beklemek komik.Normalde okyanusya bölgesinden ne kadar mb oyuncusu var da betası için adam sunucu açsın?Ve hatırlamak gerekir ki taleworlds bir özel şirkettir.Bir yerde parasal kayıp görüyorsa duygular ile hareket etmesi beklenemez.3 kişi oynasın diye sunucuya para vermesi de.

Pw sunucusunda admin olduğum dönem fransa lokasyonlu sunucudan ben 90 ping alırken yeni zelandalı bir arkadaşım 200 üzeri ping alıyordu.Doğrudur bu oyun için yüksek bir ping.Ama amaç oyun içi şeylere bakmak ise ping teferruattır.Şimdi bu küçük kıssadan hisseyi taleworldsün kullanıcı iletişimi kötü yawwww a bağlamak çokcana yanlıştır.Bu bir olaydır ve bu iki olay arasında bağlantı görmemekteyim.

İşbu ki şu yorum
Erozbey said:
O halde dilenmesin kimse. Oyunu tartışın, keyleri değil.
çok doğrudur.Bence ne key muhabbetini ne beta muhabbetini devam ettirmenin bir anlamı yoktur.Çünkü arz bu kadar yüksek iken seçme hakkı tüketicinin değil şirketin elindedir.Belki biraz salarsanız seçme sırası tüketiciye geçer.
Ben o bu değil de multiplayer içersinde bir anti hile sistemi var mı merak ediyorum.Oyun dışında harici bir program koruması veya başka bir şey?Malum mb'de yoktu.

ya moruk en çok ben umursadım boşu da ne bileim oyun la bu. insanların key araması-konuşması gayet makul çünkü ortamda dağıtılan bi şey var, insanlar erkenden elde etmek istiyor bunu (çünkü insanlar böyledirler, bkz. umut sarıkaya bedava ve ekstra gıda karikatürü) ve kriterler neredeyse herkesi kapsıyor ama ortada hiç bi açıklama yok. keyler efsane gibi kulaktan kulağa yayılıyor konuşulması yasak falan xd buna rağmen birileri çekilişle (%% satan da vardır) falan beta dağıtıyor, ortalama insan davranışı deyin geçin işte, oyun forumunda erdem saçıp durmayın kimse hmm bu uslu buna key verek demez muhtemelen.  8 yıl bekledim en çok bana key vereceksiniz gibi bir şey de komik bu arada, niyesini açıklamıyorum düşünüp tutasınız diye söylüyorum.  dilenme mevzuu yine çok komik, eğer bir şirketseniz ve kar amacı güdüyorsanız duygusal hareket edip dükkanın önünü doldurmayın tarzı bi yaklaşımla gelmek sonra da bu eleştirilince yazan elemanı banlamak falan o kadar kötü o kadar vasat bi tutum bunu kuru eleştiri olsun diye söylemiyorum bak bunlar hep feedback. umudum tw nin kitleyle yapacağı işler için yine kitleyle iletişimi görece şeffaf tutması ki insanlar 1 hafta boyunca ay hadi inş bugün key gelio xd modundan sıyrılsın ve pr konusunda ufak bi denetim yapması.

oyun hakkında yorum şeysi (tanım, format falan işte): izlediğim kadarıyla gayet güzel olmuş, warband ın ciddiyetsiz havasından sıyrılmış oyun. oyun krallık yönetme veya savaş oyunundan öte ortaçağda bir karakteri olabildiği kadarıyla her yönüyle deneyimletmeyi amaçladığı için bazı detaylar yine hoş olmuş ama belki npc ile iletişim daha komplike olabilirmiş bilemiyorum belki de öyledir görmemiş olabilirim. okçular op olmuş nerf pls. work in progress olan bir oyun için bilmiyorum sanki şu an tatmin edermiş gibi (en azından beni).

Propaganda said:
Kişisel tartışmaya girmemek için yorumunu alıntılamadan devam edeceğüm.
Öncelikle neden okyanusya sunucusu açmaktan aciz olsun?Bu ne kadar zor bir şey sanki basar 200 ila 1000 dolar arasında bir rakam.Kendine bilmemkaç slotlu makinalar açtırır.Peki neden açtırmıyor?
Sebebi muhtemelen oyunun"beta" olmasındandır.Betada oyunların pingsiz oyun konforundan çok oyun stabilitesini,oyun içi deneyimi ve oyun buglarını ölçmesi beklenir.Hele betası yeni çıkmış bir oyundan server fazlalığı beklemek komik.Normalde okyanusya bölgesinden ne kadar mb oyuncusu var da betası için adam sunucu açsın?Ve hatırlamak gerekir ki taleworlds bir özel şirkettir.Bir yerde parasal kayıp görüyorsa duygular ile hareket etmesi beklenemez.3 kişi oynasın diye sunucuya para vermesi de.

Pw sunucusunda admin olduğum dönem fransa lokasyonlu sunucudan ben 90 ping alırken yeni zelandalı bir arkadaşım 200 üzeri ping alıyordu.Doğrudur bu oyun için yüksek bir ping.Ama amaç oyun içi şeylere bakmak ise ping teferruattır.Şimdi bu küçük kıssadan hisseyi taleworldsün kullanıcı iletişimi kötü yawwww a bağlamak çokcana yanlıştır.Bu bir olaydır ve bu iki olay arasında bağlantı görmemekteyim.

İşbu ki şu yorum
Erozbey said:
O halde dilenmesin kimse. Oyunu tartışın, keyleri değil.
çok doğrudur.Bence ne key muhabbetini ne beta muhabbetini devam ettirmenin bir anlamı yoktur.Çünkü arz bu kadar yüksek iken seçme hakkı tüketicinin değil şirketin elindedir.Belki biraz salarsanız seçme sırası tüketiciye geçer.
Ben o bu değil de multiplayer içersinde bir anti hile sistemi var mı merak ediyorum.Oyun dışında harici bir program koruması veya başka bir şey?Malum mb'de yoktu.
içimden bir ses onun yine aynı şekilde yetersiz kaldığını söylüyor. Ama sonraki güncellemelerde neden olmasın,

Early access 2020 martsa oyun tam olarak 2022 civarı tam oturur gibi düşünüyorum yanlış hatırlamıyorsam warband da da böyle bir süreç oldu.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom