Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Belli olur yakında hatanın tarafı. Twitch'ten kaynaklıysa, hukuki bir zeminde anlaşılır, ikinci bir zaman yaratılıp tekrar çıkar TaleWorlds.

Grafikler, Haritalar vs. gayet doyurucu olmuş özellikle çöl atmosferi çok güzeldi.

Bu arada farkettiyseniz ağır zırhların belirli bir koruması var.(Olmalı da  :facepalm: ) Atılan ilk oklar, cidalar zırhlara saplanıyor ardından atılan-vurulan her ok, cida, kılıç, kargı vs. zırh deliyor ve daha fazla damage alıyor kişi. Warband oynarken de karşılaştığımız bir olaydı lâkin Bannerlord'ta daha çok üzerine durulmuş. Warband oynarken attığımız cidalar ve oklar eğer kişinin zırhı ağır ise hiç damage uygulamıyor ve atılan oklar, cidalar kayboluyordu ilaveten Warband'ta bence zırh delme sistemi fırlatma silahlarına pek uygulanmamış ki eğer kişinin zırhı ağırsa 10 oktan dört tanesi veya beş tanesi sekiyordu ama tabii yayın verdiği hasara ve okların "+" lık kısımları da önemliydi.

Aynı şey zırhlı atlar içinde geçerliymiş ki bunu çok sevdim. Hafif veya Ağır zırh alırsak bir espirisi olucak artık. Hız, yavaşlık, tanklama vs. eline sağlık TW. Ben doydum sizi bilmem.

Mükemmel olmuş ama mahalle kavgasındaki sesler savaş alanındaki seslerden daha fazladır. Yüzlerce kişi ölümüne birbiriyle çarpışıyor ama askerler sakinleştirici yemiş gibi oldukça sakin, en azından Charge emrini alan askerlerden kısada olsa ufak bağırışlar, çığırışlar duysaydık. Duyduğum sesler, at sesleri ile yaralanan askerlerin ahlamasından ibaret.
Bu ufak ama değerli detaylarda yapıldımı savaş olayı tamamlanmış olur bence.

The Barbarossa said:
Mükemmel olmuş ama mahalle kavgasındaki sesler savaş alanındaki seslerden daha fazladır. Yüzlerce kişi ölümüne birbiriyle çarpışıyor ama askerler sakinleştirici yemiş gibi oldukça sakin, en azından Charge emrini alan askerlerden kısada olsa ufak bağırışlar, çığırışlar duysaydık. Duyduğum sesler, at sesleri ile yaralanan askerlerin ahlamasından ibaret.
Bu ufak ama değerli detaylarda yapıldımı savaş olayı tamamlanmış olur bence.

Bak bu çok doğru. Warbandde bi adam saldırıya geçtiği zaman bağıra bağıra koşuyor. Burda olmaması şaşırttı beni.

Ses ve müzikler konusunda benim de beklentilerim var, eklenmesi gereken şeyler var daha ve umarım hallederler. Daha önce yazdıklarım dışında mesela şu var; üzeri çıplak olan, üzerinde hafif zırh olan (tunik, kumaş vb.) veya ağır zırh olan birine kılıç salladığınızda veya mızrak sapladığınızda çıkan sesler aynı, atlar için de durum geçerli (zırhlı, zırhsız). En azından bu 3'ü (atları da katarsak 5'i) arasında ufak tefek farklılıklar olmalı diye düşünüyorum çıkacak olan ses açısından.

Videolar ve yeni duyurulan mod oldukça başarılı, baya hoşuma gitti.

Ancak gözümü tırmalayan bir detay var, üstüne doğru koşmakta olan bir atı, tek elle tuttuğu mızrakla öldürebilen insan biraz garip geldi bana. Yani tek kolla tutulan mızrağı, hele bir de ileriye doğru savurarak dört nala üstüne gelen ata saplamak baya bir kuvvet gerektirir gibi.

Ben de dahil çoğu kişinin gözüne battı aynı durum. Pek gerçekçi değil, ayrıca çift elli balta taşıyan elemanın iki atlıyı da tek vuruşta biçmesi de (ki zırhlıydı atlar ve askerler) bir o kadar tuhaf. Zaten verdikleri hasar puanlarına bakınca pek dengeli olmadığı anlaşılıyor; atın üzerindeki oyuncu olduğu yerden mızrağı saplayarak (at oldukça yavaş giderken) 800 civarı hasar verdi mesela. Düzeltilecektir diye umuyorum ben de. Zırhların da pek önemi kalmıyor böyle olunca.

Bu arada, 1-2 tane yeni oynanış videosu gördüm yani yine çoklu oyuncu modundan ve çölde geçiyor ama ses yok bunlarda. Neden böyle merak ettim.

TristanBrada said:
Videolar ve yeni duyurulan mod oldukça başarılı, baya hoşuma gitti.

Ancak gözümü tırmalayan bir detay var, üstüne doğru koşmakta olan bir atı, tek elle tuttuğu mızrakla öldürebilen insan biraz garip geldi bana. Yani tek kolla tutulan mızrağı, hele bir de ileriye doğru savurarak dört nala üstüne gelen ata saplamak baya bir kuvvet gerektirir gibi.
Tek elle tutulan mızrak dört nala koşan ata vurup rahatça öldürürebilir ama dünyanın en güçlü insanı da olsa o mızrağı tutan kol sağlam çıkmaz.

Ayriyetten at üzerinde mızrakla üstten vuruş yaparken, mızrak tek elle değilde çift elle tutulursa gerçekçi olabilir çünkü o vuruş cidden abes duruyor.

Yalnız oyunun dövüş mekaniğinde hız etkeni var. Hız bonusu alıyorsun. Ne kadar hızlı olursan o kadar çok hasar veriyorsun. Doğal olarak karşındaki adam da hızlı olunca aynı tepkiyi alması normal. Belki oyun içinde warband'da olduğu gibi alınan hasarı arttırıp azaltmak vardır. Şuan için gerçekçi zira bir insanın üstünde ki zırh plate armor bile olsa karşında ki adam sana tahta kılıçla vurmuyor sonuçta. Elinde ki sağlam bir kargı, o kargıyı yiyen adamın o tepkiyi alması çok normal.

SarranidMemlük21 said:
SarranidMemlük21 said:
Gamescomdan sonra yakın zamânlarda TW'nin katılabileceği bir fuar vâr mı?
GameX var ama onlar da lol turnuvası göstermekten ileriye gidemiyorlar diye biliyorum. Gerçi adamlar video çekmeye izin vermiş 1 aylık video malzemesi çıktı daha ne istiyorsunuz.  :smile:

Her video Battania, Khuzait ve Empire ağırlıklı gösteriliyor. Ben Aserailerin ağır zırhlılarını çok merak ediyorum onları bir türlü göremedik. Umarız Aserailerde Memlükler gibi ağızları örtülü, korkunç ve havalı birlikler bulunur. Yoksa Sarranidciler hayal kırıklığına uğrayacak.

Şu multi playera ait 2 videoyu izledim ve  "5 senedir bunu mu bekliyorum" dedim.  Koca bir hayal kırıklığı gibi görünüyor şuan. 6 senedir warband oynadığım halde ben böyle diyorsam daha önce mb oynamamış veya az oynamış kitleyi etkilemesi çok zor. Yazık oldu.

Şu canlı yayın da Armagan yavuz sp co-op ile ilgili yapılabilir olup olmadığına bakıyoruz dedi kaliteli yapabilmek için teknik anlamda mümkün olup olmadığına bakıyoruz dedi acaba yetiştirebilirler mi çıkışına goty felan alır eğer co-op olursa.

Ve 6 faction için her biri için 7 level kale upgradi olduğunu söyledi acaba kalelere tuzak felan kurabiliyor muyuz stronghold crusader gibi.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom