Mount & Blade 2 icin isteklerimiz !

Users who are viewing this thread

rhmn646464

Recruit
Selam Arkadaşlar,

Mount & Blade 2 anons edildi. Benim isteklerim şunlar :
1. Single Player modunu Multiplayer oynama funksiyonu. Böylece Arkadaşlarlan aynı Haritada aynı Yolda oynaya bilmek.
2. Bir Multiplayer modu istiyorum. İki Takım olacak her Takımda biri Kral olacak tabi her tur deyişecek ver herkez bu seçilen Oyuncuyu korumaya çalişacak. Kral ölürse karşi Takım puan alacak.

Evet Arkadaşlar bunlar benim isteklerim. Siz benim isteklerimi uygun buluyormusunuz yada eklentileriniz varmi ?

Sağolun !

rhmn646464 said:
Selam Arkadaşlar,

1. Single Player modunu Multiplayer oynama funksiyonu. Böylece Arkadaşlarlan aynı Haritada aynı Yolda oynaya bilmek.
2. Bir Multiplayer modu istiyorum. İki Takım olacak her Takımda biri Kral olacak tabi her tur deyişecek ver herkez bu seçilen Oyuncuyu korumaya çalişacak. Kral ölürse karşi Takım puan alacak.

Evet Arkadaşlar bunlar benim isteklerim. Siz benim isteklerimi uygun buluyormusunuz yada eklentileriniz varmi ?

Sağolun !

1. isteğine katılıyorum çok fantastik ve çok heyecanlı olurdu ancak onun için devasa bir harita gerekir ve bununla doğru orantılı olarak şehirler lordlar vb.

1-Ben oyunun haritasının warband ve wfasa göre daha büyük olmasını istiyorum.
2-Oyunda osmanlı olsun ve güçlü olsun dandık olacaksa bence hiç olmasın.
3-Din sistemi olsun
4-Gemi savaşları olsun
5-Yeni gruplar gelsin haydutlardan çok çok daha güçlü ve olsn.

Teşekkürler

Tarih ve olaylar wfasdaki gibi gerçek olsun Osmanlı olsun askerleri güçlü olsun gemi savaşları olsun tüfek v.b. olmasın wfasda olan kale kumandanı piyade çavusu gibi olan npcler olabilelim 1 krallığa bağlı tüccar olabilelim. 1 lordun  ordusunda asker olabilelim haydut gurubuna girip onların lideri olabilelim  şimdilik bu kadar saolun                                                                                                                                                   

Osmanlı vs. gerçek ülkeler olmaması daha iyi. Böyle hayali bir dünya ve krallık kesinlikle daha güzel. Belki yeni bir faction eklenebilir. Ayrıca din sistemide gereksiz ama gemi savaşları fena olmaz gibi. Yani bizzat savaşmasakta M2:TW'daki gibi gemiler otomatik olarak savaşabilirdi. Birde:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,189324.0.html

Gemilerin olmasını bende isterdim karada insan belli bir süre sonra sıkılıyor

DarqLoRD said:
rhmn646464 said:
Selam Arkadaşlar,

Sağolun !

1. isteğine katılıyorum çok fantastik ve çok heyecanlı olurdu ancak onun için devasa bir harita gerekir ve bununla doğru orantılı olarak şehirler lordlar vb.

1-Ben oyunun haritasının warband ve wfasa göre daha büyük olmasını istiyorum.
2-Oyunda osmanlı olsun ve güçlü olsun dandık olacaksa bence hiç olmasın.
3-Din sistemi olsun
4-Gemi savaşları olsun
5-Yeni gruplar gelsin haydutlardan çok çok daha güçlü ve olsn.

Teşekkürler

Eleştircem,neden her yerden osmanlıyı fırt diye çıkartıyorsunuz ? Mount Blade oyunlarından hangisinde gerçek devlet var ? bir tek fire and sword oda senaryoya göre gidildiği için.Kaldarya veya yeni gelicek dünyanın ismi her neyse fantastik ve hayal ürünü bir dünya.

Demek istediğim şu eğer gerçek devletler olursa osmanlıda bulunsun ve kendısını oynattıracak kadar iyi olsun.

haydutların dışında tarikatlar olsun haşhaşinler filan lordlara suikast yapsınlar tapınak şovalyeleri filan olabilir

1)İstediğimiz yerde köy şehir veya kale kurma imkanımız olsun
2)Diplomasiyi geliştirsinler
3)Daha fazla birlik ve çeşitlilik
4)Ticarette yenilikler eklesinler
5)Harita çok daha geniş olsun
6)Ateşli Silahlarda olsun
7)Silah zırh kitap vb. eşya çeşitliliği olsun
:cool:Gemi savaşlarıda olsun
9)daha fazla yoldaş eklensin

ama bunlar bol bol olsun

Bunlar olursa bu oyunu ölene kadar oynarım

1-oyun bence adalardan oluşsun hayalimde dev bi harita var gerçi ama napalım artık :grin:
2-mesela bizim adamızda yüce kalradya imparatorluğu olsun etraftada sarranid sultanlığı falan bi tanede denizci devlet olmalı adamızda
3-önce bu devletleri alırız sonra yüce kalradyayla savaşırız kazanıp adaya hükmederiz etraftada 4 büyük ada ve 6-7 tanede minik ada olur onları alıp ekonomik güçleniriz
4-oyuna kesinlikle madenler eklenmeli diye düşünüyorum başka adalarla bunun ticaretini yaparız
5-ticaret olanaklarıda artırılmalı bazen parayı ödeyemezler o zaman savaş açabiliriz aramızda bozulmaz
6-idare hakkı vs şeylerde arttırılabilir diye düşünüuorum açıkcası
nasıl sizce :grin:
edit:istediğimiz yere kale köy kurmak olmaz çünkü bi kale inşası için nprmalde çok zaman gerekmeli 1-2 yıl gibi o kadarda kimse oynamaz bence ama onun uyerine bi arkadaş söylemişti bunu karargah kurulabilir

Bence Crpg ve pw4  modlarını birleştirip çok büyük bir mapta herkes in krallık,kale vs kurabilecek özelliğe sahip olması daha iyi olur.

armad4 said:
1)İstediğimiz yerde köy şehir veya kale kurma imkanımız olsun
2)Diplomasiyi geliştirsinler
3)Daha fazla birlik ve çeşitlilik
4)Ticarette yenilikler eklesinler
5)Harita çok daha geniş olsun
6)Ateşli Silahlarda olsun
7)Silah zırh kitap vb. eşya çeşitliliği olsun
:cool:Gemi savaşlarıda olsun
9)daha fazla yoldaş eklensin

ama bunlar bol bol olsun

Bunlar olursa bu oyunu ölene kadar oynarım

Ateşli silahlar eklemeye sanırsam taleworlds tekrar kalkışmaz örnek: WFas daha bayrak çekme bugunu düzeltemediler bi 10 dk uğraşıp küçük bi patch atsalar Ölür Ruslar

Aslında en başından beri istiyordum umarım yapılır,Kılıçla vurduğumuz yer yara olsun tamam kanıyorda nereye vurduğumuzu damgalasak güzel olur .. :smile: Sonra kafa kopması vs. Birde vurduk diyelim adamın sağ sol kanıyor giysi hala yırtık yok sapasağlam.Bunlar oyunu güzelleştirecek küçük rutuşlar darbe alan taraftaki giysi yırtılsın tabii kılıç düz vurup yara yan açılmasın nasıl vurulduysa öyle açılsın,eğer karşımızdaki metal-çelik bir zırh-miğfer giymişse çekiçle vurulunca yamulsun.Yumruklar geliştirilsin,30 defa vuruyorum adam ölmüyor.Atlarında aynı şekilde.(bacak kopması  yaralanmalar vs.) Eğer bi yerimize mızrak yersen o bölüm dağlansın.Düşmeler geliştirilsin adamımızı bir tuşla kaldıralım.Mancılık olsun bir yerimize taş gelince ağır yaralanalım.Not:Ok saplanırsa (kılıç veya mızrak darbeside olur) yara olsun o darbeyi aldığımız çarpışma boyunca darbeyi yiyen bölümdeki giysi parçası yırtılsın,o çarpışmadan sonra yok olsun ama vücudumuzdaki yaralar oyunun 1 haftası boyunca (Dediğim gibi kılıç,ok ve mızrak darbeleri) geçmesin.Daha sonra normale dönsün,oyundaki askerler kısacası ölebilecek kişiler için yara geçme olayı olmasın lordlarda,krallarda vs. olsun.Yaralanmalar konusunda fazlaca ilerlenmiş olunur.

Keşke Mount and Blade Warbandda olmadı ama 2 de olacak herkesin beğeneceği birşey istiyorum Single Player gibi max 8 de olsa kişilerle oynanabilecek bir seçenek eklenmesini istiyorum. Single Player haritasında oyun oynamak cRPG strategusta var bunlar ama bunun daha gerçeği bizim asıl Singleplayerda oynadığımız gibi birşey istiyorum

O güzel ama şöyle bir olay var.Diyelim sen yattın uyudun karakter ne olacak? Aslında Warband'ı kapattığımız andan itibaren karakterde yok olsa falan iyi olur...

Hardrad of Saxon said:
O güzel ama şöyle bir olay var.Diyelim sen yattın uyudun karakter ne olacak? Aslında Warband'ı kapattığımız andan itibaren karakterde yok olsa falan iyi olur...
hıı ? :grin:

1.Diplomasi çok genişletilmeli
2.Yapay zekalar ve grafik motoru geliştirilmeli
3.Deniz savaşları eklenmeli
4.sadece savaşçı olmanın yanında belirli mesleklerle de uğraşılmalı
5.Bence bir gezinirken birde savaşırken ya da şehre girdiğimizde açılan map yerine tek map olmalı.
6.Çoğu kişinin dediği gibi singleplayerı herkesin gönlünü kazanmış olan bu oyunu 10-20 kişilik odalar halinde multiplayercampaign olarak oynayabilmeli.
7.Krallıklara,lordlara,halka ve geri kalan kesimlere bir çeşit rütbe statüsü kazandırılmalı misal;köle,halk,soylu.

Bence oyunda 2-3 tane farklı diyar ve değişik devletler olabilmeli.
Örneğin karekter kurma ekranında
''artık yaşadığın yerden sıkıldın farklı bir yaşam sürmek istiyorsun
a)gemiyle x diyarına çok uzun bir yolculuk yapıyorsun
b)bilmediğin ormanlardan,dağlardan geçip değişik bir diyara gidiyorsun(y diyarı)
c)ıssız ve kurak çöllerden geçerek z diyarına varıyorsun

Bunun gibi mesala her diyarın farklı özellikleri var x diyarı büyük bir ada,y diyarı orman ve dağlardan oluşan bir yer,z diyarı çöllerin hakim olduğu bir diyar

Back
Top Bottom