mount and blade warband !?en güçlü krallık hangisi?!

mount and blade warband en güçlü krallık hangisi?

• Swadian ordusu

Votes: 50 30.1%
  • waegir ordusu

Votes: 13 7.8%
  • Rodok ordusu

Votes: 17 10.2%
  • Kergit ordusu

Votes: 31 18.7%
  • Nord ordusu

Votes: 33 19.9%
  • Saranid ordusu

Votes: 22 13.3%

• Total voters
    166

Users who are viewing this thread

sheaweps811 said:
en iyi krallık derseniz nord, en iyi ordu derseniz svadya, niye olduğunu çözemedim ama nordlar daha oyunun başında işgallere başlıyolar ve haritada bekliyom eşit sayıda svadya lordu ile nord lordu kapışıyo svadyalılar daha hızlı kayıp veriyo ama savaşa bi giriyom svadyalılar nordlara katliyam yapıyo, çok saçma oyunun bu yönü, savaşa girmedikçe svadyaya haksızlık yapmışlar, savaşlara svadya tarafınada girsem düşmn tarafınada girsem svadyalılar düşman tanımıyo, savaşlarda hangi krallık gelirse gelsin yeniyolar ama haritada bekliyom 20 kişilik çapulcu grubuna 5 kayıp veriyolar, svadyalılara çok haksızlık yapılmış.
O birazda açtığın oyuna göre değişiyor.Warbandı ilk yüklediğimde İlk Svadya yok oluyordu.Rodoklar çok genişliyordu.Şimdi son iki üç oyundur nordlar yok oluyor vaegirler aldı başını gidiyor.Ama daha hiç bir oyunda svadyanın yayılabildiğini görmedim.Ya sınırlarında kalıyorlar ya bir iki kale kaybediyorlar.

dogukan89 said:
rodok mızraklıları, sarranid memluklüleri, kergit atlı okçuları , svadya piyadeleri , nord kahramandalından ordu oluşturdum 1000 vs 50 olsa bile yeniyorum  :grin: :grin:

Not: ne güzel ballandıra ballandıra anlattım değilmi :grin:

Orduyu böyle oluşturduysan yanlış oluşturmuşsun, aç oyunu tekrar oluştur :smile:

Rodok keskin nişancıları, Sarnarid memlüklüleri, Kıdemli kergit atlı okçuları, Svadyalı Şövalyeler, Nord Kahramanları, Vaegir Okçuları.

Piyade olarak zaten nord kahramanları oyunun en iyi piyadeleri. Sen gitmişsin birde Svadyalı piyade yazmışsın. Svadyalı Şövalyeler tüm ırklar arasında oyunun en güçlü birlikleridir. Sen onları bile yazmamışsın.
Rodok keskin nişancıları oyunun en iyi okçularıdır. Heralde sana hiç ok atmamışlar, şöyle sağlam bir tane vurmamışlar :smile:

luckylancer said:
kergitlerde sayı 100ü geçince çok az adam kaybediliyor ama kuşatmada çok kötüler, nord kahramanları ve rodok arbaletçileri kuşatmada çok iyi. biri bana swadyanın neresi güzel açıklasa.

Bir kez svadyalı şövalye yetiştirmeyi dene. Çok değil, şöyle 5-10 tane. Sonra bırak onları sana savaş kazandırsınlar.

Sarranid Memlükleri
"Sarranid Tankları" olarakta bilinen Sarranid Memlükleri, tamamen zırhlarla donatılmış, gürz kullanan güçlü birliklerdir. Atlı yada atsız oldukça etkilidirler. Kullandıkları gürzün bayıltıcı hasar vermesi zaten zırhlılar için ayrı bir dert oluşturuyor. Yanınıza alcağınız 30 memlük 100 Svadya birliğini yok edebilecek güçtedir.
Khergit Kargıcıları
Kolay terfi olan bu zırhlı birlikler, kullandıkları kargı itibariyle düşmana zarar verirken zırhları sayesinde fazla hasar almazlar. Ancak bir Sarranid tankı ya da Svadyan şövalyesi kadar etkili değildirler.
Rodok Çavuşu
Mızrak kullanan Rodok çavuşları, süvarilerin başına dert olurken kuşatma savunmalarındada merdivenden şehre girmeye çalışan düşmanları kovmakta oldukça iyidirler. Daha onların yanına gidemeden sizi öldürebilirler.
Rodok Keskin Nişancısı
"Bana Rodok Keskin Nişancıları'ndan oluşan bir ordu verin, Calradya'yı fethedeyim."  Kale kuşatırken başınızın belası olurlar. Kullanıkları arbalet ve çelik oklar, tek atışta canınızı alabilecek türdendir. Genelde 2. bir darbeye kalmaz iş, çünkü sürekli headshot atarlar. Benden söylemesi savunmaya bu birliklerden koyun düşman merdivene çıkamadan ölecektir. :smile:
Kergit Atlı Okçuları
Meydan muharebelerinde oldukça iyidirler, kale kuşatmalarında pek tercihim değildir. Piyadeleri iyi katlederler benden söylemesi.
Nord Kahramanları
Zırh ve kalkan konusuna girmeyeceğim. Ellerinde bi' balta var, -fırlatma baltası- daha yanlarına gitmeden fırlatıp HS atıyorlar, usandım bu orduyla savaşmaktan. Ordunuza alın derim ben, meydan muharebesi kale kuşatması/savunması bakımındanda iyidirler.

Bu ordular sizde bulunduğu müddetçe sıkıntı yok demektir. Ancak sürekli savaşmak zorundasınız aksi taktirde moral yere inecek. :smile:

klavyeme sağlık beyler. :grin:

Amma şöyle de bir durum var,ben oyunu kolayda oynuyorsam ve memlük ordum var ise,benim memlüklerim svadya şovalyelerinden daha iyi olur.Oyunu zorda oynarken ise svadya şovalyeleri ile memlükler ölümüne kapışır,aşağı yukarı denk birimler.Anlatmak istediğim bu yani,zordayken en baba birimleri kapıştırsak farklı kolaydayken farklı.  :grin:

ama sonuç her zaman bellidir, her defasında göğe kalkan gürz olmuştur. Kılıç değil... :mrgreen:

Sarranid Memlükleri hem güçlü hem sağlam zırhlı hemde heybetli ve ürkütücü birliklerdir :grin: Oyuna hep sarranidle başlarım ilk elenenler hep nordlardır. Sultan hakimle dost olun derim kıyak adamdır :grin:

Beyler sarranidin ordularına az puan gelmiş ama size belirtiyim oyunun en güçlü ordusu diye bişey yoktur zorluğu ne kadar artırırsanız ona göre ordular karşınıza çıkar ki ben zorluğu maks yaptığımda en iy ordu sarranidd sultanlığı idi ve ilk yıkılan krallık swadian idi nordlar tarafından yıkılmıştı ^^

ben veagir i seviorum veagir okcuları çok iyi ama oyunda kergitler çok zorluyor hepsi atlı olduğu için zor öldürülüyorlar. Kergitler diğer ordulardan biraz daha iyi denilebilir

kergitler alan savaşında kralını 2 ye katlar 4 e böler. kale alırken veya savunurken nordlar etkili. en elit ünite ise memlükler. atlı oldukları için at kullanışlarını kıyaslarsak dengi olan svadyalarlan çok daha üstünler. ve demir vücut özellikleri yüksek olduğu için çok zor ölüyorlar. svadya şövalyeleri daha zırhlı fakat memlükler çok daha çevik olduğu için kale savaşlarında bile daha iyi. memlüklerin tek kötü özelliği tuzlu olması. ben aynı işi kergit kargıcılarıyla da hallediyorum daha ucuza

rodok mızraklıları, sarranid memluklüleri, kergit atlı okçuları , svadya piyadeleri , nord kahramandalından ordu oluşturdum 1000 vs 50 olsa bile yeniyorum :grin: :grin:

Not: ne güzel ballandıra ballandıra anlattım değilmi :grin:
Bu imkansız. Ben 90 kişilik Svadyalı şövalye ordusu ile kergitlerden 1000 kişiyi bırak 100 kişi öldüremedim. Birde sen 50 kişilik orduya o kadar askeri nasıl aldın? Yalan söyleyeceksen inandırıcı ol biraz. Mesela 50 kişilik svadyalı ordu ile 15 kişilik rodok ordusunun içinden geçtim filan :grin:

Back
Top Bottom