mareşallikle ilgili bir soru

Users who are viewing this thread

xorax

Recruit
arkadaşlar svadyada mareşalim, bir keresinde sultan hakim ve diğer bazı lordları yanıma alarak şehirler ve kaleler fethettim ancak şimdi böyle bir şey yapamıyorum önceden bi yeri kuşatmaya başladığımda onlarda yanımda savaşa katılıyordu ancak şimdi ne desem olmuyor.
seferberlik yapcam orduyu topla diyorum geliyolar kaleye dalcam yanımda gelmiyolar, beni takip et diyom geliyor ama gene bnmle dalmıyor çok zor oluyo benim için ne yapmalıyım. :cry:

sultan hakimle aram 100 ancak yinede dalmıyor sadece bir kez savaşa katıldı bnmle artık gelmiyor ???

lütfen yardım edebilecek var mı çok önemli bu bnm için şehire dalıcam ama dalamıyorum tek başıma

Sen kale kuşatınca lordlar sana eşlik edip savaşa katılmıyorsa bug olmuştur steamden onarmayı deneyebilirsin.

şöyle bir şeyde olabilir. o krallıkla sadece sen düşmansındır krallığın düşman değildir belki o yüzden kuşatmaya katılmıyorlardır. eğer öyle değilse büyük ihtimalle bug olmuştur.

Lordlar yorgun olabilir. O ülkede yorgun lord oranı düşene kadar birbirlerini takmazlar. Veya moralsizlerse.

bu itilafla alakalı sen sefer düzenledikce itilafın artar itilaf tam olarak ne bilmiyorum ama 80 geçtikten sonra krall ne mülk veriyor nede seferlere kimse katılıyor önerim itilafın en az 50 olana kadar bekle fakat savaş kaybetmemeye çalış çünkü maraşel yenilirse rütbesi alınır

w4hammer said:
bu itilafla alakalı sen sefer düzenledikce itilafın artar itilaf tam olarak ne bilmiyorum ama 80 geçtikten sonra krall ne mülk veriyor nede seferlere kimse katılıyor önerim itilafın en az 50 olana kadar bekle fakat savaş kaybetmemeye çalış çünkü maraşel yenilirse rütbesi alınır
İtilaf,savaştan kaçma durumlarında artar. Sefer ile bir ilgisi yoktur.

Kral Faust said:
w4hammer said:
hayır itilaf sizin makımınıza göre farklı yollarla artıyor. Lordken mülk sayısı, savaştan kaçmak, savaş kaybetmek, mülkünü kaybetmek gibi durumlarla artarken maraşel olunca krallığın askeri kumandanı olduğunuzdan dolayı krallıkta bir köy veya kervan yamalanırsa, bir lord savaş kaybederse yada herhangi bir mülk kaybedilirse artar şimdi dersim e seferle ne alakası var sefer düzenleyince lordlar mülklerini kervanları koruyamaz ve bu itilafın artmasına sebep olur. itilafın fazla olması lordların sizi dinlememesine sebep olur hatta hiç savaş kaybetmeseniz bile itilafınız 100 olursa maraşellikten alınırsınız.
bknz: http://mountandblade.wikia.com/wiki/Controversy

w4hammer said:
Kral Faust said:
w4hammer said:
hayır itilaf sizin makımınıza göre farklı yollarla artıyor. Lordken mülk sayısı, savaştan kaçmak, savaş kaybetmek, mülkünü kaybetmek gibi durumlarla artarken maraşel olunca krallığın askeri kumandanı olduğunuzdan dolayı krallıkta bir köy veya kervan yamalanırsa, bir lord savaş kaybederse yada herhangi bir mülk kaybedilirse artar şimdi dersim e seferle ne alakası var sefer düzenleyince lordlar mülklerini kervanları koruyamaz ve bu itilafın artmasına sebep olur. itilafın fazla olması lordların sizi dinlememesine sebep olur hatta hiç savaş kaybetmeseniz bile itilafınız 100 olursa maraşellikten alınırsınız.
bknz: http://mountandblade.wikia.com/wiki/Controversy
Birebir mareşalin beceriksizliğinden kaynaklanıyor işte.

Büyük ihtimal ülkeyle savaş yoktur sadece sen savaştasındır yada (örnek veriyorum)100 kişiyle 300 kişiye filan dalmaya çalışmıyorsundur umarım.  :wink:

Back
Top Bottom