WB M&B Warband=Osmanlı Seneryosu Rehberi

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

KhergitKhan

Sergeant Knight
Beyler bu rehber ''ender708'' adlı arkadaşımızın yaptığı modun rehberi.O yüzden :
-Böyler şeyler yok kardesim!!
Gibi yorumlar yapmayın,modunuz değişiktir.

Şimdi başladık,ama skilleri rasgele dağıtmayacağız.Size önerim tek elli kılıçlar ve okçuluğa eşit vermenizdir.(Okçuluğu sevmiyo olabilirsiniz ama çok işe yarayacak...)Sonra karşınıza adamın teki çıktı öldürdünüz daha sonra gelen adamın görevini alın ama yapmayın :grin:

Diğer şehirleri bi gezin mesela Edirne'ye bi gidin orda bi lorda sizin ordunuza katılmak istiyorum deyin katılın acemi oğlan olacaksınız ama daha sonra rütbe atlayacaksınız tabi.Başladık askerliğeee....

Sürekli rütbe atlayacaksınız ve bununla birlikte level.Ben okçuluğa yönelmenizi söylemiştim acemi oğlandan sonra başıbozuk ve sonra azap olucaksınız.Sıradaki rütbe için tüm ihtiyaç olan skillerinizin olması lazım mesela bidahaki rütbede 3 germe gerektiren yay verecekler ama senin germen 2.Level atlayarak bunu düzeltin.Ne vereceklerini bilmiyorsanız şöyle olsun:

Güçlü Germe=4

Binicilik=4

Güçlü Darbe=1-2-3...

Bunlar ana skilleriniz olacaktır.

Rütbe=

1-Acemi Oğlan
2-Başıbozuk
3-Azap
4-Kemankeş
5-Tüfekçi
(Tüfekçi olunca size tüfek vermezler)

Tüfekçilerde tüfek vermedikleri için çıkın ordudan.Tabi ordudayken çıkana kadar eşya toplamışsınızdır herhalde.Ve skilleriniz de artık artmıştır en azından Güçlü Germe 6 olmuştur.Yanınızda mutlaka bi Elven Bow olsun.Şimdi gidin ve Osmanlı'nın bir köylü grubuna dalın yenin düşman olun.(Burda çok acı çekmiştim,üzülmüştüm :grin:)Sonra gidin bir lorda Osmanlı ile barış yapmak istiyorum vesaile vesaile sizden para isteyecek(benden 7000 istedi)

Önceden bi hata yapmışım.Eğer çıkıp girdiğinizde olmuyorsa,sizde =

-Bazı işlerim için çıkmam lazım deyin.Size zaman verecek.O zaman içinde geri dönmeyin.Veya komutana isyan edin(dikkat!tüm krallıklarla -5 ilişki)
(Sizde neden işe yaramadığını anlamadım.)

Sonra gidin mareşale falan tekrar ordunuza katılmak istiyorum deyin(size güvenmeyebilir)Şimdi ise atlı savaşcılığa yönelecez.

1-Acemi Oğlan
2-Deli
3-Tımarlı Sipahi
4-Osmanlı Kapıkulu Sipahisi...

Artık skillerimiz baya gelişti ordudan çıkıyoruz asker topluyoruz ve ilk başladığımızdaki adamın görevini yapıyoruz.Daha sonra askerlerimizi iyi bi geliştirdikten sonra(en azından bi 70 asker)imizde olduktan sonra gidiyoruz Fatih Sultan Mehmet'e ve derebeyi oluyoruz kabul etmiyorsa bir kaç görev yapın ve turnuvalardan nam kazanın.

Derebeyi olunca artık Fatih Sultan Mehmeti mutlu etmeye çalışıyoruz.Bu arada Ramazan Paşa'nın kızını bulun onla evlenin benim önerimdir.

Solunuzda veagir ve nord krallıkları var veagirle savaş başladığında direk yüklenin oraya şehir kale vs. alın.Kergitle savaştayken de oraya yüklenirsiniz.Bu arada skiller ne alemde?Ben buraya kadar gelince Güçlü Germem ve Güçlü Darbem 10'du sizin öyle olursa iyi olur.Bu arada şehirleriniz olunca çok paranız varsa hazinenize yatırırsınız.Zaten şehirlerden gelen para hazineye yatacak.(İnş. Para geliyodur :grin:)

Yaklaşık bi 230000 dinarınız olunca başlayın Efsanevi Kılıcı aramaya.Çok güçlü bir kılıç,vurduğunuzu bir daha göremezsiniz :grin:.Bu arada daha çok şehir ve kale almaya devam edin,bi yandan Fatih size verecek daha çok toprak.

Şimdi size üstünüzde olması gereken en güçlü itemler söyleyeyim:

-Efsanevi Kılıç

-Fatih'in Yayı

-Fatih'in Oku

-Fatih'in Atı

ve üstünüzde yeniçerilerin giydiği zırhdan olsun.Zırhçıda buna benzer bir zırh var bedene 60 ayağa 40 zırh veriyor.Ayağınızda 30+ zırh veren çizme olsun.Kafalık 57 olsun.Eldiven seçimini istediğiniz gibi yapın.Atınız zırhlı sarranid atı olsun.Altınından alın çok tiki oluyor :grin:

Yakında Mareşal olursunuz(tabi sizi mareşal yapıp 2 gün sonra 200 dinar verip yollayabilir)Zaten sürekli Muhammet Ali Paşa'ya veriyor yhaaaa :grin:

Ve rehberin son bölümüne yaklaşırken bir şey daha söyleyeyim:Oyunu bırakmayın,oynadıkça oynayın.Zaten Fatih'in eşyalarını alana kadar oyunu bitirirsiniz.(Fatih'in Atı=7400000 dinar)

EDIT=Konu kilitlenmiştir.Tüm rehberlerime http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,285695.0.html ulaşabilirsiniz.Okuduğunuz için teşekkürler...

Arkadaşlar bu modun tr dosyasını buraya atacak varmı lütfen 1 dakika sürmez.http://www.dosya.tc/

hata mı var, yoksa bende mi sorun var anlayamadım, tüfekçi oldum, çıktım ordudan. 1-2 Köylü kesip kervan doğradım vs. vs. barış yaptım ama şimdi yine tüfekçi olarak alıyorlar orduya, sorun bende mı?

LejyonSavaşçısı_Batu said:
hata mı var, yoksa bende mi sorun var anlayamadım, tüfekçi oldum, çıktım ordudan. 1-2 Köylü kesip kervan doğradım vs. vs. barış yaptım ama şimdi yine tüfekçi olarak alıyorlar orduya, sorun bende mı?
E tüfekçi olup çıkmışsın? Onlardan Tüfekçi olarak ayrılmışsın adam seni lord yapacak değil ya 2 kervan yağmaladın diye :grin:.

LejyonSavaşçısı_Batu said:
kesinlikle, yeni save açsam düzelir mi?
Yok bu normal bişey hangi rütbede ayrıldıysan ordudan geri katılınca aynı rütbeden başlıyorsun.

Bakın arkadaşlar,şimdi bende sizin gibi olmadı.Eğer hala olmuyorsa :
-Bazı işlerim için çıkabilir miyim,deyin.Size belirli bi süre verecek süreyi doldurun yani geri dönmeyin.O zaman rütbeniz alınabilir.Ben iki defa denedim ikisinde oldu.

Hala olmuyorsa bu konuyu kapatmak en iyisi.Bi kaç olan yorum atsın kilitlemeyeceğim.

Beyler çok özür dilerim ne kadar üzüldüğümü anlatamam,bu tür konularda bir daha hata yapmayacağım.

Değiştirildi=Çıkıp ihanet et veya ayrıl ve gelme yapacağım.

tlgklz said:
Düzeltmen yararlı olmuş. Ben de modu yeni indirdim çok işime yarayacak ki ben daha başlar başlamaz karakteri fulledim şuan paraya yöneliyorum :grin:

Eyvallah kardes.Yakında bu yöntemi uyguladığınızda nasıl itemleriniz olucağınıda belki resimlerle gösteririm.

Verdiğin link te inşallah işe yarar,belki de yarın rehberler bölümünde görürüz :grin:

Yüksek olasılıkla görürüz rehberde konuyu, Modda herhangi bir eksik göremedim, rehberide güzel yazmışsınız. Sorunumu anlatmaktan tebrik de edemedim :grin:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom