Lucifer

Users who are viewing this thread

Supernatural'daki Lucifer ile anca Tanrı ve Tanrının kız kardeşi baş edebiliyor. :grin:

Ben de bu dizide Lucifer'ı güçsüz buldum ama sempatikliğiyle kapatıyor arayı. İngiliz aksanını da çok seviyorum zaten.

Bu dizide ki Lucifer tamamen bir melek olarak işlenmiş. Babası tarafından Cehennem'i yönetmekle cezalandırılmış bir melek. Ayrıca güçsüz falan değil. Sadece Chloe yanındayken güçsüz düşüyor ve bunu dizide kendisi de söylüyor. Ben melekler arasında hala en güçlü olanın o olduğunu düşünüyorum. Çünkü kendisinden büyük olan Amanediel'i çok fazla hırpalamıştı. Amanediel, dizide ilk doğan melek olarak gösteriliyor.

Mantıksızlık var gibi aslında.Madem en güçlü melek basit bir insanın yanında nasıl güçten düşüyor.Tamam özel insan falan ama neyse dizide nasıl açıklayacaklar bakam

İlahi olaylar görmek istiyoruz artık. Dizi polisiye üzerine çok duruyor. Dedektif sonunda kabullendi Lucifer'ı sevdiğini. Bölümün tek güzel yanı buydu.

Elrohir Oronrá said:
İlahi olaylar görmek istiyoruz artık. Dizi polisiye üzerine çok duruyor. Dedektif sonunda kabullendi Lucifer'ı sevdiğini. Bölümün tek güzel yanı buydu.

Gelecek bölümde de :fruity:

Elrohir Oronrá said:
yönetmen bütün bu csi ların yönetmeni, eski alışkanlıklari vuruyordur.

Bu bütün İncilvari hiyerarşi bize mantıksız geliyor ya biraz. Kültürsel olarak uymadığını hissediyorum. Bir dönem boyunca İncil işledim, Dante'nin Cehennemini ve Arafını işledik yinede olmuyor. Supernatural yine biraz yönetimi gösteriyor ama ondan örnek vereyim mesela bizde Dört Büyük Melek tamamdır en büyük onlar. Archangellar ise 7.-8. hatta bazı kaynaklarda 10.-11.sırada falan. Supernaturaldaki Metatron gayet şişko ekşici bir tip niye bu kadar güçlü diye anlamıyorduk meğerse adam sıralamada birinci olan Seraphimlerin (yananlar demek) başıymış.
https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_angelology

Varacağım yer şu. Uriel öldü tamam kardeşini öldürdü diye kötü hissediyor anlıyoruz ama aralarındaki ilişki hakkında hiçbir fikrimiz yok. Cennetin adı geçmiyor, Tanrının karısı var. Cehennemi kardeşide bıraktı kim yönetiyor lan şimdi? Gayet karanlıktayız habire dedektifçilik vurdum çık, iki piyano sahnesi, efsane şarkılar, viski ve memeler o yeah.

Spartaküs said:
Elrohir Oronrá said:
Bir an için gerçek Tanrı olabilir diye düşünmüştüm. Ortalık iyice karışmaya başladı.
Zaten gerçek tanrı değil mi? O kemerle dünyada kalabildi sanıyordum.

Lucifer'in dediği: Bıçağın kendisi insandaki kötülüğü açığa çıkarıyordu, cinayete  yönlendiriyordu, yani hayat alıyordu. Kemer ise bunun tam tersi, iyileştirme gücü veriyor, böylece adam da kendini tanrı sandı

Bi dizinin ana bölümleri aşırı güzel oluyor, doldurma bölümleri aşırı kötü. Tam masal gibi bitiyor derken birden verdiler gazı yine. Her bölüm böyle geçmiyor ama saçma sapan poliscilik oynuyor abimiz. Ver gazi baba koskoca şeytansın bir iki cezalandırma görelim.

Back
Top Bottom