Leverage

Users who are viewing this thread

leverageseason2cover.jpg

Leverage (Türkçe: Koz), TNT'nin 2008 yılı yapımı dizi.
Dizinin kahramanları, eski bir sigorta müfettişi tarafından yönetilen bir grup kanundışı insan.
"Kötü adam"ların gazabına uğramış, ama kanundan yardım alamayan "masum insan"ların yardımına koşuyorlar.
Onların intikamlarını almak için planlar ve eylemlere girişiyor, kötüleri ruhları duymadan dolandırıyor, oyuna getiriyorlar.
Dizinin sloganı da "ödeşmeye hazır ol"(Get Ready to Get Even).

Oyuncular
Leverage.jpg

Soldan Sağa=Christian Kane,Gina Bellman,Timothy Hutton,Beth Riesgraf,Aldis Hodge

Dizi Arka Sokaklar'ın yabancı versiyonu gibi diyebiliriz  :lol: En sevdiğim karakterler Eliot ve Parker.

Kurgusu çok iyi olmasada izlenebilecek bi dizi bence, Parker'ın mimiklerine ölürüm.

Trypanosoma Gambiense said:
Dizi Arka Sokaklar'ın yabancı versiyonu gibi diyebiliriz  :lol: En sevdiğim karakterler Eliot ve Parker.
Seni öldürürüm. Arka Sokaklar ne bu ne?
Leverage hastasıyımdır desem yeridir. Sophie çok şeker ya :grin:

Trypanosoma Gambiense said:
Oradaki gülücüğü anlayamayanlar var hala :grin: Olm sophie değil de parker çok fena  :oops:
Doğru. Parker da çok fena ama dizide sophie'nin güzelliğini daha bir öne çıkarıyorlar dikkat edersen :grin:

Arka sokaklarla ilişkisini nasıl kurdunuz anlayamadım. Kafam almadı. Birkere kat ve kat daha yaratıcı, üzerine uğraşılmış ve düşünülmüş bir dizi. Arka Sokaklar "dur polis, kaçma lan, yaklaşmayın sıkarım" diyalogları üzerine kurulmuş bir yapım. Leverage'ı anlatmama gerek yok. Niye bu kadar uzattım ki? Türk dizilerinin bir halt etmediğini düşünüyorum kısaca.

Back
Top Bottom