Knight of Swan

Users who are viewing this thread

Yatmadıda bu aralar pek zamanım olmuyo, birde daha üye resimleri vs. bitmedi, AOS'ta var tabi işin içinde.Video bekler ya, çekeriz onu kafalar boşken.

Bu arada elimde sinematik modla çekilmiş ( web sayfası için ) tam 15 adet KOS üye karakter resmi var.
Yani eksik 11 eksik mevcut.

Bendekiler ;

Apox
Arkadian
Bluef
Cattie
Dombra
Elraen
Irsman
Klondor
Kreutznaer
Leothis
Makray
Raene
Sting
Tyhke
Wegnas

İsmi olmayanlar ; en kısa zamanda beni bulsun. Veya widescreen - sinematik modda kurala uygun iekilde çekip bana yollasınlar. ( Doğru ölçülerle )

Yoksa sitede yer alamayacaksınız arkadaşlar. Benim işime gelir, uğraşmamış olurum o kadarıyla.

Gündem ;

Toplantıda konuşulanları az çok biliyorsunuz. Ancak gelemeyen arkadaşlar için ufak bir özet geçeyim. Hemde yazılı bir şekilde fikirleri somut (tekrardan) görebilme imkanı sağlamış oluruz.

Öncelikle, uzun süredir (yaklaşık 1 yıldır) KOS as kadronun ( ortalama 20 kişi ) native ve ortamından ne kadar sıkıldığını/mızı bu sebeple başka oyunlara sarıp, Warband'den uzak kaldığımızı biliyoruz. Prensip açısından 3 ayda bir (öylesine) girilir hale gelen bu durumu azda olsa ayakta tutmak için antrenman sistemine geçtik. KOS tarihinde ilk defa, 2.5 aylık düzenli antrenman sistemiyle ne olursa olsun pas tutmama adına haftanın üç günü gidilip gelindi.Üstelik bu sistem maç yapmayacağımızı bile bile işlemini sürdürdü. Ancak ben dahil, as kadronun isteksizliği sonucunda iş yalnızca antrenmanla kalmak zorunda kaldı. Bu evreler yaşanırken, AOS'tan KOS'a alımlar yapıldı ve KOS'a geçen native severler kaba tabirle dımdızlak ortada kalmış ''gibi'' oldu.

1 yıldır oynanmayan Warband, diğer çıtası yüksek klanların da pasife geçmesiyle, günümüz Warband ortamının ayak takımına kalması sonucu çekilmez hale gelişinin ardından, native'de pasife geçme düşüncesi gündeme geldi. İşte dün bu gündemi masaya yatırdık ve bir takım detaylara girdik.

Ortada 2 seçenek vardı ;

1) KOS olarak native ile bağlantımızı bir süreliğine kesip, Warband 2'ye kadar (oda doğru düzgün birşey çıkar ise) keyfimize bakalım. Native için bu klana gelmiş olan yeni arkadaşlardanda dileyen sorunsuz bir şekilde klan değiştirebilir ve native hayatına devam edebilir şeklinde bir açık kapı bırakalım dendi. Ancak %98'lik kitle bu aileden (ne kadar native oynamak isterse istesin) çıkmayacağı kesindi.

2) Yeni bir proje getirilecek ve bize yakışan şekilde en temiz orta yolu bulma konusunda kolları sıvayalım.

Uzun konuşmaların ardından karar 2. şıktan yana oldu. Çünkü KOS'un 2 yıldır yan yana oynadığı maç takımı artık oyunu oynamak istemiyordu, ancak hiçe sayamayacağımız şekilde (1 kişi bile olsa) native oynamak isteyenlerde vardı. İyi veya kötü.

Six Swans seçimleri yapıldı, ancak bu yönetim ekibi neyi yönetecekti ? Ben takımı maçlarda yönetmeyecektim, as kadro olmayacaktı.. O zaman ne anlamı var maç yapmanın veya yönetim ekibi seçmenin (Warband dahilinde) dendi.

Bir yandan AOS'a gelecek olan revizyon hakkındada konuşuluyorduki akıllara bir fikir geldi. Hazır Ictus of Swan yani darbeciler anlamını taşıyan isim değişikliği gündemdeyken, bu konsepti şu şekilde dizayn edelim ;

Knight of Swan ile Academy of Swan'ı bir üçgen'e yerleştirelim. Taban köşelere bu isimleri yerleştirdiğimizde, birleşim noktası yani uç köşeyede Darbecilerimizi Ictus of Swan'ı koyalım.

Academy of Swan doğrudan revizyona girsin ve bir AOS'lu lider seçilsin. Kadrosuda çeşitli elemelerle çekirdekleştirilsin. Ortalama 10 veya 15 kişiden oluştuktan sonra kuralları Knight of Swanın temel ögeleriyle birlikte işlesin ve takım oyunu yapılabilmesi adına sağlam temeller atılmış olsun. Amaç native oynamayı bırakmış KOS as kadroya yükselmek değil, KOS'un native oynayan IOS'larıyla birlikte maç yapabilme ile yer değişsin.

Biraz toparlamak gerekirse, Ictus of Swan doğrudan Knight of Swan'ın native oynayan darbecileri olsun. Six Swans yani yönetimde gene doğrudan IOS'la ilgili kararları alsın.

IOS başka bir klan olmayacak fakat KOS'ta olmayacak. Kazandığı maçlar KOS olarak geçmeyecek, yenildiği maçlar KOS olarak geçmeyecek. Fakat tüm üyeleri bu üçgende benim kontrolum dışında KOS ve AOS'a bağlı olacak.

Böylelikle, Native oynamak istemeyen Knight of Swan as kadrosu ve ben, native oynamak isteyen KOS'lular karşısında mahçup olmamış, strese girmemiş olurken, revizyondan geçip, IOS'a bağlanan AOS'larda klan konseptine en uygun şekilde ilerler ve oyunlarını oynarlerken, herkes amacına ulaşmış olacak.

IOS dilediği gibi, istediği turnuvaya, istediği kişilerle maçlara girip, istediğini etkinliğe katılabilecekler. Her biri aslında KOS olan IOS'lular, resmi KOS konseptin ayrı kendi isimleriyle native oynamaya devam edecekler.

Tabi yeni kurallar, yeni bir kategori ve ayrı bir skor tablosu bildirimleriyle özelleştirilerek KOS'tan ayrı bir görselleri ve sancakları olacak. KOS için hazırlanmış olan rütbe sistemi doğrudan AOS ve IOS'a bağlanacak. Böylelikle AOS'lar IOS'ların yanında daha iyi bir şekilde oyuna adapte olup, takım oyununu daha kolay kavrayacaklar.

Knight of Swan
Ictus of Swan
Academy of Swan

üçlemesiyle tüm sorunlar giderilmiş olacak ve her birinin maç skoru, başarısı ayrı tutularak, forumdaki kendi kategorilerinde yayımlanacak.

Sonuç olarak gündememiz bu.. AOS ve KOS'la birlikte bir toplantı daha yapılacak ve kesin karar alınıp Six Swans seçimleri yapılacaktır. KOS as kadro native oynamasada haftanın 1 günü / Cumartesi 21:30'da antrenmana (prensip gereği) girmek zorundadır.

Konu yoruma açıktır..

Mysterion said:
Yeni Sistem Çok Güzel Düşünülmüş. Hayırlısı Olsun Tuğkan Abi. :smile:

Bende öyle ümit ediyorum, en orta yol bu olur diye düşündük. Bakalım hayırlısı =) En azından bir süre işlevsel dengeyi koruyacaktır.

Back
Top Bottom