Resolved Scene Editor Kiti kullanırkenki RAM değerleri bana fazla değişken yahut takılıyor gibi geldi. Sorun mu var?

Users who are viewing this thread

Version number
1.5.2
Branch
Main
Sadece steam açıkken(tarayıcı-discord-oyun kapalıyken) masaustünde 4,1 gb ram kullandım.
Standart harita boyutunun +8 X ve +8 Y ebatı genişlemiş halinde, RAM kullanımım 6,7 ile 9 gb arasında oldu.

2. ekran olarak bir süre taktığım TV ekranını çıkartınca, (ctrl E) ekranında, boşta RAM kullanımı: ~7gb ram kullanımından 5.5gb a düştü(sadece tarayıcı açık).
Kaydettiğim sceneyi hızla yükledim, görüntülerkenki(star mission as olmadan) ram kullanımı 7,7gb değerinden, 6,1gb'a indi.
Start mission as: ~7,4 den 6,6gb'a indi.

TAB ile testten çıkıp mevcut sceneye geri dönememe veya open sceneden tekrar/ilk kez scene açarken ~1dk kadar süren scene açılışlarında vs RAM biraz oynaklaşıyor gibi geldi bana.

Diğer bir hatırladığım RAM kullanım durumu ise şöyle:

Kayıtlı sceneyi açtığımda ram kullanımı 5,5den 6,1 dolaylarına çıkmıştı, biraz sağı solu kurcaladım 6,4 ram'e çıktı(arkaplanda bir şey olabilir göremedim, anlam veremedim de). Fakat bu RAM kullanımındayken, yeni scene oluşturmayı tıkladığımda kayıtlı olanı kapatmasına rağmen ram kullanımı 5,5gb a inmedi. Aynı, 6,4 değerinde kaldı.

Kiti kapatıp tekrar yeni scene oluşturma ekranına geldiğimde ise ram kullanımı 5,7 oldu. Yani sanki, kiti kapatmadan yeni scene oluşturduğumda, eski scene yüklüymüş gibi ram kullanımı devam ediyordu.

Last edited by a moderator:
Back
Top Bottom