KENDI KRALLIGIMDA YENI LORDLAR ATAMA VE ONUR

Users who are viewing this thread

gfbyunus

Recruit
S.A arkadaslar ben 1 senedır (yaklasık)mount blade warband oynıyorum yaklasık 15,20 adet kalem 10 sehrim ve bircok'ta köyum var.

Kendı krallıgımda savasıyorum ama ben baska bır krallıga gecıp orda ımparator nasıl olurum ?

2)Onur Nasıl kazanılır?Ben evlıyım ve narra sehrınden 60 tane esırlerım var (hepsi lord)Nam cok yüksek ama onur - lerde?

3)Vaegir Krallıgının komple bitirdim ve oyundan elendıler kaldık rodok  nord sarranıd kergıt  bu vaegir krallıgının lordları bende esır o lordları nasıl kendı lordum yapcam ?

Cevaplarınız Icın Tesekkurler...

gfbyunus said:
S.A arkadaslar ben 1 senedır (yaklasık)mount blade warband oynıyorum yaklasık 15,20 adet kalem 10 sehrim ve bircok'ta köyum var.

Kendı krallıgımda savasıyorum ama ben baska bır krallıga gecıp orda ımparator nasıl olurum ?

2)Onur Nasıl kazanılır?Ben evlıyım ve narra sehrınden 60 tane esırlerım var (hepsi lord)Nam cok yüksek ama onur - lerde?

3)Vaegir Krallıgının komple bitirdim ve oyundan elendıler kaldık rodok  nord sarranıd kergıt  bu vaegir krallıgının lordları bende esır o lordları nasıl kendı lordum yapcam ?

Cevaplarınız Icın Tesekkurler...
1.Oyunu 1 senedir oynuyosan onurun nasıl kazanıldığını bilmen lazım.Bilmiyosanda bazıları şunlar:
düşmanla savaşa girip onu yenersen ve lordu yakalayıp serbest bırakırsan onur gelir,Köyleri haydutlardan kurtarıp onların sana verdiği hediyeleri kabul etmessen onur gelir,Bazı adam öldürme görevlerinde adamı öldürdükten sonra bu para kirli alamam dersen onur kazanırsın.

Ayrıca sende esir olan bir lord için düşmanın para teklif eder ve sende kabul etmessen onur kaybedersin,

Kardes Dedıklerını Azda olsa biliyorum.. ama bır krallıkla savastaysan ve o savasta adamı esır aldıysan gerı bırakırsan o krallık nasıl bıtcek ??

Dedıklerını yapcam......Bide lord atama ısı nasıl olcak ??Ben marnıd'e sehır verdım gordugum butun lordlar ılıskım dusuyo köpege şehir falan vermıssın dıye?

gfbyunus said:
Kardes Dedıklerını Azda olsa biliyorum.. ama bır krallıkla savastaysan ve o savasta adamı esır aldıysan gerı bırakırsan o krallık nasıl bıtcek ??

Dedıklerını yapcam......Bide lord atama ısı nasıl olcak ??Ben marnıd'e sehır verdım gordugum butun lordlar ılıskım dusuyo köpege şehir falan vermıssın dıye?
Marnide şehir verme o soylu değil toprakları sadece soylulara ver  Lezalit,Bahestur,Matheld,Alayen,Rolf,Firentis bunlara ver.Lordların ya sana yada başka krallıklara geçmesi lazım bitmesi için.

Bi konuş sana geçmek istiyolarsa sana geçsinler yoksa bırak bence hiç bişe yaramıyo ben bırakıyom bi müddet sonra :smile: Onlar kendilerine krallık buluyo

arkadaşlar oyunda soylu ve soylu olmayan yoldaşlar var:

Frentis , Lezalit , Alayen , Bahestur , Matheld

bunlar soylu olan yoldaşlar.Diğerleri sorlu değil.Onları atarsan diğer  krallıktakilerle ilişkin düşer.(Bize atalarımız Soylu halkalara çürük halkalar eklememeyi öğrettiler der).

Esir Aldığın Lordları kendine alamazsın.Onlar bütün oyun boyunca esir kalacak.Çünkü Onlar kral yaroleg'e değil Vaegir KRallığına yemin ettiler.Onun için sadece Taht talibine yardım ederken Soyluları hapse at.Yoksa atma.Ziyan olurlar.Ayrıca namı

200-400 arası ise 1 kale 2 köy

400-600 arası ise 1 şehir 2 köy

600-900 arası ise 1 şehir , 1 kale , 1 köy

900 den fazlaysa  2 şehir , 1 köy ver.

nama göre dağıt herkese aynı dağıtma.Ayrıca 2 lordunda toprak eskiği varsa sefere katılan lorda ver.YOksa diğeri çok bozulur.2 lordun arasında husunet varsa çöz

diğer krallıkların lordlarını incele.Orda görücen ki köyü olan lordların paso 200 len 400 nam arası

bak bir kralın derebeyi olman için 150 nam lazım.

200-400 arası demek toy lord demek.inşallah anlatabilmişimdir.

birde arkadaşlar ben krallığımlan Sancarhanın bütün topraklarını ele geçirdim.ADamın toprağı kalmadı.Onunlan barış anlaşması imzalamak istiyorum ama yok.Bulamıyom??

özür dilerim sancar han değil sultan hakim.

bütün toprağı derken sahip olduğu(vergi aldığı) toprağı :grin:

esiri kaçırcan.sadece o var.Yada fidyeyle serbest bırakcan.şimdi eğer kafana göre hareket edersen kaçıramazsın.Eğer kaçırmayı kolaylaştırmak istiyorsanız dinleyin:

önce eşi olan leydiden(anası takmıyor denedim) iyi niyetinizi kazanmak için yapabileceğim bir şey var mı? deyin o görevi verince kabul edin.

yakındaki bir köye gidin ve köy yaşlısıyla konuşun.bir yangın çıkar deyin.eğer o köyle ilişkini 0 dan aşağı ise bu tehlikeli bir iş kusura bakmayın der.eğer kayıtsız sa 0-5 arası en yüksek değeri vermesseniz yapmaz.Benim karım ne olcak derse 400 dinar sıkıştırın cebine yakar köyü.

haritada beklemeye başlayın(boşluk tuşuna basmayıp barzo barzo beklerseniz hiç bir şey olmaz ona göre :grin:.köy yanmaya başlayacak.

şimdi bundan sonrası için 2 seçenek var.

Eğer kaçıracağınız kalenin ait olduğu krallıkla düşmansanız(kendi krallığınızsa sorun yok) kaleye sızın.muhafız birliğini yarın yoksa olmaz :grin:.

sızınca kaleye bir bakıverin bir yerde bir kapının yanında dikilen izbandut bir barzo olacak.Gardiyan dır o.gidin onunla konuşun.buradaki mahkum kim deyin sonra içeri girmek istiyom deyim lordumdan izin al diyecek.bu sırada buranın lordu sensin sanıyorduk deyin evet benim felan mırıldanınca ver ulan anahtarı deyin.kaçak var saldırın diye bağarıcak.onu öldürün hemen içeri dalın.lordla konuşurken ne oluyor lan?diyecek seni kaçıracam diyeceksin bir aydır kırıntı yiyom fare gibi küçüldüm diyecek.ona rağmen benimlen birlikte savaşacaksın diyeceksin.Hade bismillah deyip savaşıcaksınız.herkes ölünce geberiyor.

Şimdi bura önemli eğer o şahsiyet şehir zindanında ve şehirde MAhkum kulesi geliştirmesi yapılmışsa işiniz zor açıkcası.Şehirde kale kapısının yanında gardiyan.Ondan anahtarı almak için 4 izbandudu yenmelisiniz.

eğer kale dost krallığın yada sizinse anahtarı almak basit olur.Çünkü silahınız var :grin:

her neyse biraz komik oldu ama anlayan anlar gardaş :grin:

Esir aldığın lordla sana katılması yönünde bir konuşma yapamazsın. ayrıca esir aldığın lord ile ilişkin düşeceği için seninle konuşmaya da yanaşmayacaktır.

Lord çekmek için çekeceğiniz lord ile aranızın az bişi iyi olması gereklidir.

Öyle önünüze gelen her adama toprak verirseniz ilerde daha büyük sorunlarla karşılaşırsınız.

Unutmayın. Oyunda Büyük lordlar ,küçük lordlar, soylu npc ler ve soylu olmayan npc lere toprak verebilirsiniz.
Şehir ve kaleleri büyük lordlara , köyleri küçük lordlara ve soylu npclerinize verin.bu kural değil tavsiyedir.

Bahestur,matheld ve firentis e kale verebilirsiniz. bu kural değil tavsiyedir.

Toprak dağıtırken bol keseden toprak dağıtmayın. Eğer ki bir krallığın topraklarını ele geçirip o topraklarda hüküm sürmeyi planlıyorsanız yaklaşık 18-20 lordunuz olacaktır olmalıdır. Ona göre planlamanızı yapın.

3-4 şehir olacaktır muhtemelen elinizde. Birini siz alacağınıza göre 2 yada 3 şehri en büyük komutanlarınıza vermelisiniz. namı yüksek ve yanında büyük ordu taşıyanları tavsiye ederim.

Back
Top Bottom