Kış Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ordulu said:
Forumun son demleri benim ilk geldigim 2015 yılı ve 2016 başlarındaydı
komik tarafı o zamanlar da forum öldü muhabbeti dönüyordu. bi 4-5 yıl sonra da forum öldü muhabbeti döner mi, yoksa muhabbet döndürecek bir forum kalır mı meçhul..

İnterneti değiştirdik şuna bakın ya https://ttnet.speedtestcustom.com/result/2e99a920-2931-11ea-aec4-112ca96e1fd3  onca zaman çöp internet kullandığımdan gözümden yaş geliyor mutluluktan.

Kalradya kütüphanesinde warband rehberlerine bakınca çok fazla profesyonel~ warband oyuncusu olduğunu gördüm, keşke o zamanlar foruma kayıt olsaydım

Kirigaya Kazuto said:
Bannerlord çıkınca elbette forum biraz daha kalabalıklaşır, sırf Bannerlord için geri dönenler ve yeni üye olanlarda olur, fakat çok büyük bir sıçrama olmaz. Oyundan bağımsız olarak aslında forum kültürü öldüğünden dolayı buralar bu kadar boş kaldı. Sosyal medya çıktıktan sonra insanlar yavaş yavaş forumlardan vazgeçmeye başladı, yoksa eskiden çeşit çeşit forum vardı her konu üzerine. Bannerlord oyuncusu da genelde Steam'in tartışmalar kısmını tercih edecektir, burada biz yine hemen hemen aynı kişiler kalırız muhtemelen.

Eskiden forumlar oyuncuların kendileriyle aynı damak tadına sahip diğer oyuncuları bulabileceği mekanlardı. Sadece oyunlar hakkında değil buna sanat, politika vb. dahil. Forumda arkadaş edindikçe o siteyi bir nevi her gün arkadaşlarıyla vakit geçirmek için gittiği kahve gibi hissediyordu insan.
Artık her evde bir bilgisayar yada konsol bulunuyor. İnsan fazla zorlanmadan kendisiyle oyun oynayacak kişiler bulabiliyor.

Bannerlord çıkınca kanser kitlenin geleceğini zannetmiyorum. 2000 sonrası nesil bir forum nedir pek bilmiyor. Dönenlerin çoğunun kemik kitle olacağına inanıyorum.

Kutsalkadavra said:
Eskiden forumlar oyuncuların kendileriyle aynı damak tadına sahip diğer oyuncuları bulabileceği mekanlardı. Sadece oyunlar hakkında değil buna sanat, politika vb. dahil. Forumda arkadaş edindikçe o siteyi bir nevi her gün arkadaşlarıyla vakit geçirmek için gittiği kahve gibi hissediyordu insan.
Artık her evde bir bilgisayar yada konsol bulunuyor. İnsan fazla zorlanmadan kendisiyle oyun oynayacak kişiler bulabiliyor.

Bannerlord çıkınca kanser kitlenin geleceğini zannetmiyorum. 2000 sonrası nesil bir forum nedir pek bilmiyor. Dönenlerin çoğunun kemik kitle olacağına inanıyorum.

Ben mesela 2007'de bir Harry Potter temalı foruma üye olmuştum. Herkesin Harry Potter kitaplarını ve filmlerini sevmesi, seriyi takip etmesi ve hakkında sohbet etmeyi sevmesi ortak noktaydı. Ama bunun dışında CNBC-e dizileri, farklı fantastik seriler, filmler, kitaplar, bilgisayar oyunları, spor vs. türlü konuda muhabbet dönerdi forumun her köşesinde. Tam olarak dediğin gibi, her gün vakit geçirmek için gittiğin kahvehane gibi hissettiriyordu ortam. Ayrıca uyarı sistemi falan yoktu, banlanan kimsenin olduğunu da hatırlamıyorum. Ne zaman birbirimize karşı bu kadar tahammülsüz olduk, bu kadar kavgacı olduk bilmiyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom