Köyüm sürekli ama sürekli yağmalanıyor. Gına geldi.

Users who are viewing this thread

Atrigo

Recruit
Vaegir derebeyiyim. Bana Nordlara biraz yakın Mazen köyünü verdiler ama oyundaki bugmu bilmiyorum köyüm durmadan yağmalanıyor. Bir tane Nord pisliği yanında 20 çapulcuyla refahını arttırmak için binlerce dinar ödediğim köyümü yerle bir ediyor resmen sinir hastası olacağım. Sürekli nöbet tutuyorum ama tut tut nereye kadar görevler var ordunun giderleri var vs vs. Şimdi büyük ihtimal şunu diyeceksiniz: Senin köyün düşman devlete yakınsa otomatik hedef olur. Hayır. Benimkinden çok daha uzak Nordların dibinde köylerde var ama sapasağlam. Ve önceki kariyerimde Sarranidlerin altındaydım. Tilimsal köyünü vermişlerdi. Köy ülkenin nerdeyse ortasında. Bitane Rodok derebeyi yaklaşmışdı yanında 20-25 tane köylü tabi. Bakın özellikle ama özellikle 5 tane sapasağlam köyü geçip benim köyümü yağmalamaya başladı. Ctrl T hilesini yapıp özellikle izledim. Çıldırmıştım. Bundan kurtulmanın bi yolu yok mu ? Köyüm nerde olursa olsun gelip özellikle yağmalıyorlar ne vergi geliyor ne birşey. Maaşlar altında eziliyorum. Ve bununda kesinlikle bi oyun bugu olduğunu düşünüyorum. İnşallah Bannerlord da böyle bir saçmalık olmaz. Yardım edebilirseniz gerçekten çok mutlu olurum.

Bendede aynı sorun çıkmıştı veagir de isen bilirsin taa şehirden uzak bir köy var orda bile yağmalanmıştı :smile: Bu sorunun sebeni namın az olması lordlar senden korkmaz ''bu bana bişey yapamaz'' diyip direk uzakta olsa bile köyünü yağmalarlar bunu ancak nam salarak yapabilirsin turnuva yap iki lordun arasındaki husumeti gider böylece nam gelir yada savaş manyağı ol :grin: evet en güzel yol ama askerlerin kötüyse kolay yoldan turnuva yap eğer 20 nam geliyor böyle işmi olur derken kod yardımıyla yapabilirsin modcuların olduğu yere git orda turnuvadan gelen namı ayarlayabilirsin bende 70 nam geliyor :smile: hadi kolay gele

Warband oynarken ben de fark ettim.Yapay zekanın saldırma önceliği hep biz (oyuncu) oluyor.Devriye gezmekten başka yapacak bir şey yok.Ama tavsiyem köylerden pek vergi bekleme,bir an önce ordunu geliştir şehirler almaya bak.

Söylediğiniz çözüm güzel mantıklı fakat devriye gezmek çözüm değil sizin söylediğiniz çözüm 5 dakika en fazla 10 dakika işe yarar seferberlik bile olsa o köy yağmalanır o yüzden nam salıp kraldan şehir istemek yada şehiri direk almak daha mantıklı :smile:

Warbandda köy olayı tam bir vakit kaybı ya, yatırım yapmadan sürekli düşman köylerini yağmalasan iyi gelirin olur üstüne köye boşuna da yatırım yapmak zorunda kalmazsın. Şehir alınca koru ama tabi.

Evet beyler bundan kurtuluş yok. Eğer internetten arayıpda buraya gelen masum MB Warband kullanıcısıysanız aramayı kesin çünkü yok. Gerçekten oynun bu hataları çok bozuyor oynun havasını. Namım 782. Onur 66 mı ne. Idare hakkı 78 ve az önce Rodoklardan 1 Nordlardan 3 Svadyalılardan 1 lord birlikte 6 tane köyü es geçerek benim köyümü yağmaladı. Şuan tek umut ettiğim oynun yapımcılarından biri okurda şu rezilliği görüp Bannerlorda katmaz. Çok fakirken bile 1 k vergi ödüyorlar refah durumları zengin felan olsa acaba ne kadar öderler ? Ama hayır saçma oyun buna izin vermicek anlaşılan.

TaleWorlds yapımcıları siz krala yemin ederken topraksız kalmayın diye yada en azından ufak bir kazanç sağlayın yada son ihtimal koruyabileceğiniz bir yer olsun diye koymuştur. Köy saçmalığı bannedlord'a gelmez bence ama sen bu köye ne yapıcam bu köye ne yapıcam diye düşünme nasıl kale alıcam nasıl şehir alıcam diye düşün şehir alırsan lordların dikkati şehir - kaleye gider köyün refah seviyesi artar :smile:

haydut028 said:
TaleWorlds yapımcıları siz krala yemin ederken topraksız kalmayın diye yada en azından ufak bir kazanç sağlayın yada son ihtimal koruyabileceğiniz bir yer olsun diye koymuştur. Köy saçmalığı bannedlord'a gelmez bence ama sen bu köye ne yapıcam bu köye ne yapıcam diye düşünme nasıl kale alıcam nasıl şehir alıcam diye düşün şehir alırsan lordların dikkati şehir - kaleye gider köyün refah seviyesi artar :smile:
Hocam Dhirim şehrini verdiler bende tüm askerleri oraya attım bi 80-100 kişi felan oldu. Bende asker almak için benim Mazene gideyim dedim ilişkim 99 çünkü orayla. Bi kerede 42 Vaegir yayası felan veriyorlar hemen toparlıyorum geri orduyu ama bunlar sürekli yağmalanınca iki gün askerleri almak için köyün yanında bekliyorum o arada şehri felan kuşatıyolar seferberlik oluyor birsürü şeyi kaçırıyorum vs. Çok sinir bozucu bi durum. Ama onun dışında ben de tabi kale şehirlere önem veriyorum.

Warband'de oyunun Native halinde köy üzerinden para kazanamazsın, ne yaparsan yap gelip yağmalıyorlar. Boşa uğraşma yani, bırak yağmalasınlar, kaçarın yok.

Tek çözümün köye asla yatırım yapmamak. Sadece köyün haydut baskınına uğrarsa kurtar onun harici salla gitsin. Yoksa yaptığın yatırımı asla alamıyorsun.

Bir de şu kısmı atlamışsın.Birisi senin köye göz koyarsa ne yapıyor ne ediyor yağmalıyor. Mesela herif geliyor senn köye yağmaya , sen köye gidiyorsun herif bi kaçıyor;etrafta 3-5 tur atıp tekrar geri geliyor. Eğer sen köyün etrafında bekliyorsan papatya dairesi gibi dolanıyor köyün etrafında ama asla ve de asla gitmiyor.Sonra mecbur dalıyorsun herife. Savaştan kaçar veya sen serbest bırakırsan 30 askerle bile olsa yine geliyor. Eğer esir edersen onun bu görevi başka bir lord üstlenip aynı döngü yaşanıyor.

Back
Top Bottom