Irkçılığa Göz Yuman Irkçıdır

Users who are viewing this thread

SuqLaT said:
~Ghost said:
Geliştirmedik ki abi,neyi geliştirmişiz?
Çelik yelek yapmışız, Silah yapmışız olayda bu ya demek ki bir gelişme var eğer bu bilim insanlarının arkasında durulsa neler neler çıkar.
Almanya'nın eğitim sistemine bak çok ağırdır ve amaçları bilim adamları yetiştirmektir. Biliriz ki Alman bilim adamları meşhurdur işte bu da buradan çıkıyor.

Almanya'nın üniversiteye kadar olan eğitim ağır değil ki. Çok ağır olmadığı için öğrencilerine genel kültür aşılayarak ve öz bilgiler edindirerek başarılı oluyorlar. Yoksa müfredatları bizim yanımızda hiçbir şey.

SuqLaT said:
~Ghost said:
Geliştirmedik ki abi,neyi geliştirmişiz?
Çelik yelek yapmışız, Silah yapmışız olayda bu ya demek ki bir gelişme var eğer bu bilim insanlarının arkasında durulsa neler neler çıkar.
Bak Türkiye öyle bir ülke değil bilim adamı olmak kolay değil. Almanya'nın eğitim sistemine bak çok ağırdır ve amaçları bilim adamları yetiştirmektir. Biliriz ki Alman bilim adamları meşhurdur işte bu da buradan çıkıyor. Yani Türkiyede arkasında dursa bu sistemin bizdende belki bir kaç şey çıkar. Ama şuanki hükümetle imkansız.

Yanılıyorsun. Almanyadan bizim okula gelen bir öğrenci var ve daha matematikte,fizikte,kimyada 50den yüksek doğru düzgün notu yok. Almanyada sınavda %5'lik dilime girmesine rağmen. Onlarda müfredat bu kadar detaylı ve ağır değilmiş ki zaten dünyada bilinen bilim adamlarının bir kısmı gelişmemiş ya da gelişmekte olan ülkelerin beyin göçü ile gelişmiş ülkelere kazandırdığı öğrencilerdir.

KarStark +1

@Ahmet aktaş Hepsini aynı kefeye koymak saçma.

@Karstark Sen Türkiyeden almanyaya gitmeye çalış bakalım nasıl nasıl engeller çıkarıyorlar önüne ilk okul puanına bakan okullar bile var. Ve Türkiyeyle karşılaştırırsak Almanyada üniversite okumak çok zor. Yani Türkiyedeki gibi iki gün önce kankadan notları alıp sonra vizelere çalışıp finallere çalışıp okulları bitirme durumu yok orada daha zor. Ve bir dersten iki kere atılırsanız üçüncüsünden atılıyorsunuz. Yani davulun sesi uzaktan hoş gelir beyler yurt dışı gelişmiş ülke diye hayal ediyorsunuz ama adamların hedefleri yüksek.

Ah "ırkçı" yönetim ah. Niye sizin gibi ırkçılara ceza veriyorsunuz da diğer "ırkçılara" göz yumuyorsunuz? Armağan bey ile iletişime geçmem an meselesi artık.

@Suqlat zaten üniversiteye kadar diye belirttim yazımda. Üniversite okumak zor ama devamsızlık da pek sorun etmiyorlar buradaki üniversiteler kadar. Mühendislik de dahil. Adamlar için öğrenmen yeterli. Bizzat Karlsruhe'ye giden iki tanıdığım okula neredeyse gitmiyor sınavlar hariç ki 4 senede üniversite+yüksek lisans yaptıran bir yer orası. Almanyanın en iyi okullarının başında gelir Bilgisayarda. Ama lise müfredatı bizim kadar sıkışık değil. Ondan dolayı konuları hazmederek ilerliyorlar ve öğrencilerinin akıllarına daha rahat geçebiliyor bilgiler.

Miracle Express said:
Bu capsi ve Kürt'lerin genelinin de aydınlanmış solcu kişilerden değil de faşistlerden oluştuğunu hatırlayalım.
Yalnızca bir kabul. Herhangi bir dayanağı yok. Birilerini birşeylerle niteleyip içini doldurmamaya devam ediyorsunuz.

Miracle Express said:
Böyle bir durumda normal bir kendine sosyalist, komünist diyen birinin Türkçü, Kürtçü kavgasının gayet salakça olduğunu düşünmesi gereken bizim ülkemizde Kürt insanını korumaya çalışan çok adam var.
Evet, Türkçü-Kürtçü kavgası gayet salakçadır. O yüzden herhangi bir Kürtçü'yü desteklediğimiz yok.

Miracle Express said:
Niye bize burada her seferinde Kürtlerin aslında hümanist olduklarını ama zorunluluktan(!) dolayı doğuda öğretmen katlettiklerini anlatmaya çalışıyorsun ki? 
Kürtlerin siyasi hareketine ve mevcut yaptıklarını anlatmaya çalışıyorum sana. Bugün demokratik çözüm istiyorlar. Adalet, eşitlik, kadın hakları, çevre hakları ve benzeri konularda hassasiyet gösterip çalışıyorlar.  Ülkede yüksek oy alabilen en ilerici siyasi parti de onlarda. Bunu söylemek HDP'li olmak anlamına gelmiyor. Bu seçimde AKP'den çok milletvekili alacak olmasalar oy vermem. Benim partim de değildir çünkü emek değil, kimlik ekseninde siyaset yapıyorlar.

PKK ve Devletin yaptıklarını geride bırakıp yeni bir sayfa açmak gerekiyor. Etki tepkiyi doğuruyor. PKK bir dönem terör eylemleri yaptı. Ancak devlet terörü diye bir şey de vardı. Bugün ise demokratik çözüm yoluna gidilmiş durumda. AKP bu işi çözemez. Ancak demokratik çözüm mümkün.
Miracle Express said:
Özet olarak teröristlerin doğuda özerklik ilan etmesine sevinen bir solcunun vatansever olduğunu düşünmüyorum. O halde yıllardır başa gelmeyen solun Türkiye'de iktidarlığa oynamaması çok da şaşırtıcı değil. Çünkü amaç ülkeyi sosyalizme göre şekillendirip, insanları refaha ulaştırmak değil her türlü bölücülüğe arka çıkmak demek ki. Yunanistan'dan öğrenilecek çok şey var.
Solun iktidara gelememesi çok normal. Halkın cahil, demokrasinin geri olduğu, Amerika'nın rahat at koşturduğu bir ülke burası. Solun yükselmesini mutlaka engellerler. Darbelerle, yasalarla, faşistlerle. Yunanistan'dan öğrenecek çok şey yok. Yunanistan örgütlü bir halka sahip. Sendikalaşma yüksek, sol örgütler köklü, komunist partileri bile yıllardır %5 ve üstü oy alıyor. Bizdeki gibi saçma sapan barajları yok. Anti-Faşizm tecrübeleri var ve halkı bizim kadar cahil/yobaz değil. Kriz ve Syriza'nın populist söylemleri başarıyı getirdi. Ama zaten sosyalistlerin düzen sınırları içinde kalmak gibi hayalleri yok. Syriza devrimci bir yolun önünü açıyor, bu dönüşümü daha mümkün kılıyor.

SuqLaT said:
Alıntı yapılan: _Toi_ - Bugün, 04:14:51 ÖS
Bu forumda yöneticiler Türk, Kürt; ülkücü, solcu diye ayırarak ceza veremez. Bu forumun kuralları vardır ve moderatörler o kurallara göre ceza verirler. Bu kurallarda herkese işler. Bu kuralları ihlal edenlerin çoğunun, aynı zamanda forumda çoğunluk görüşü oluşturmasına sebep olanlar da moderatörler değildir. Dolayısıyla forum yönetimini terör örgütü sempatizanlığıyla itham ederken iki kere düşünün. :roll:

Gerçi sizin görüşünüze göre ülkücü olmayan herkes terör örgütü sempatizanı oluyor sanırım ama.

Peki madem forumda taraf tutulmuyor ben neden şu sözümden ceza yedim

Birde şu öşekleri şey etmesinler. Yazık hayvanlara lan. Irkçılıktan yemişim birde diese sordum bir şey demem sakıncalı olur dedi. Toi sana sordum sende bir şey diyemem dedin yapılan taraf tutmadan başka hiç bir şey değil bunun neresinde ırkçılık var? Karşınızda çocuk yok birde geçmiş yok taraf tutmuyoruz diyorsunuz biz forumda nihal atsız fotoğrafı koyduğumuz için uyarıldık ceza yedik. Adam pkk sempatizanlığı yapıyor. Ödül vermediğiniz kalıyor bu ne yahu biraz akıllı düşünün. Adam imzasına yanan polis resmi koyuyor bir şey olmuyor ben atsızın remsini koyduğum için uyarılıyorum hey gidi hey.

Nogay yada başka bir mod şuna cevap verebilir mi?
Neden cevap verilmiyor 2 dir yazıyorum.  :???:

Eşitliğin hammalık olduğunu çözemeynler gelmiş konuya, yazık...

Bir ırkı sevmiyoruz diye bize ırkçı diyen sizlersiziniz. Ben X ırkını sevmiyorum, çünkü özellikleri belli bana bakış açısı belli ama x ırkından da arkadaşlarım oluyor. Ayrıca bu x ırkının geneli ülkeme isyan eden ırklardan olduğu için sevmem gerek yok.

En azından sizin gibi dış ülkelerin kültürleri hayranı olmaktansa ırkçı olarak anılmayı tercih ederim.

Aslında konuya dönmek gerekirse, ben de merak ediyorum forum yönetiminin ne zaman gelip de bu forumda ırk üzerinden insanları yargılamak, genellemek ve benzeri davranışları bu kadar bariz bir şekilde savunan kişilere bu yaptıklarının forum kurallarınca yasak olduğunu söyleyeceğini.

Ya öyle birşey yapılması lazım, ya da kuralların değiştirilmesi gerek.

Goker said:
Aslında konuya dönmek gerekirse, ben de merak ediyorum forum yönetiminin ne zaman gelip de bu forumda ırk üzerinden insanları yargılamak, genellemek ve benzeri davranışları bu kadar bariz bir şekilde savunan kişilere bu yaptıklarının forum kurallarınca yasak olduğunu söyleyeceğini.

Anlamıyorsunuz dimi ? Irkçı olmak suç ya da yasak değil. İsteyen istediği gibi düşüncesini savunur. Ben ırkçıyım Türk olmayanları sevmem demem yasak değil ama ben ırkçıyım Türk olmayanlar gebersin. Türk olmayana yaşam yok vs dersek o zaman suçtur. Düşüncelerim o yönde olsada söylemlerim o yönde olmadığı için suç değildir.

Yok canım sen " Ben Türküm" diyip Türk olmayan herkesi tek tek öldüreceksin yoksa suç olmaz önce Türk olmayan herkesi öldürmen lazım.

KızılÇeri said:
Goker said:

Anlamıyorsunuz dimi ? Irkçı olmak suç ya da yasak değil. İsteyen istediği gibi düşüncesini savunur. Ben ırkçıyım Türk olmayanları sevmem demem yasak değil ama ben ırkçıyım Türk olmayanlar gebersin. Türk olmayana yaşam yok vs dersek o zaman suçtur. Düşüncelerim o yönde olsada söylemlerim o yönde olmadığı için suç değildir.
Ulan insani sinirlendirme be beyinsiz. İrkci olmak nereye suç degil? Kaynak g.tun mu? İnsani sinirlendirmekten başka bi işe yaradiginiz yok. İrkcilik sadece senin gibi ülkuculere helal. Bu ulke sizsiz daha iyi olacak emin ol. İrkcilik yasak değilmiş ahdnsnshddnajnsj.
Neremle güleyim anlamıyorum.

Buyuk ihtimalle ceza yerim. Ancak şu forum yonetiminin biseyleri anlamasi lazim. Şu anda moderasyonun goruldugu tek yer var o da bölüm isimleri altindaki adlari

Git oku anayasayı görürsün kaynağı. Düşüncele suçu diye bir suç yok George Orwellin 1984 kitabında yaşamıyoruz. Hayal dünyandan sıyrıl. Ayrıca terbiyeni takın.

KızılÇeri said:
Git oku anayasayı görürsün kaynağı. Düşüncele suçu diye bir suç yok George Orwellin 1984 kitabında yaşamıyoruz. Hayal dünyandan sıyrıl. Ayrıca terbiyeni takın.
Saygı duyulması gereken kişiye saygı duyarım. Diğer tartışmalarda ben bi sözü söylediğimde sonuna kadar savunurum diyip konu 5 mesaj geride kaldı gerek yok diyen ben değilim.

Al tck'dan bi madde:
“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama
Madde 216-
(1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

Daha once de paylastim.

Onuda savunurum bunuda herşeyin yeri ve zamanı vardır. Ayrıca kızgın bir hayvan gibi nereye saldıracağını bilmeden konuşuyosun. Git oku anayasayı suçlu olduğumu bulursanız mahkemeye verirsiniz. Ne yargı sizin hayali mahkemelerinize göre işliyor ne de ülke sizin düşüncelerinize göre yönetiliyor.Edit : dediklerimi nerenizle dinliyorsunuz acaba.
KızılÇeri said:
oku dediklerimi ben ne kimseyi aşağıladım ne de kimseyi tahrik ettim. Ben ırkçıyım dedim devamında kimseye ırkçı olacaksın yada sen Türk değilsin diye hakaret etmedim.
Goker said:

KızılÇeri said:
Onuda savunurum bunuda herşeyin yeri ve zamanı vardır. Ayrıca kızgın bir hayvan gibi nereye saldıracağını bilmeden konuşuyosun. Git oku anayasayı suçlu olduğumu bulursanız mahkemeye verirsiniz. Ne yargı sizin hayali mahkemelerinize göre işliyor ne de ülke sizin düşüncelerinize göre yönetiliyor.
eh en azından üniversitede orda burda birilerine saldırmıyoruz

Hala yüzsüzlük yapıyor. Eee bazı uzuvlardan yoksun olunca... Kimseyi tahrik etmemiş ya  :mrgreen:
Bu forum moderatörlerinin ne yaptiklarini sorgulamalari lazim. Ciddi anlamda. Lust'un şu foruma bi düzen getirmesi lazım.

Ben kimseye ırkçı olacaksın demiyorum. En fazla milliyetçi olun diye tahrik ederim ki onu da yapmadım. Türk tarihi öğrenmeye teşvik ediyorum. Bunda da yanlış birşey yok. Kim dedi bilmiyorum ama diyen kişi güzel demiş. Atasını tanımayan it peşinde gezer.

KızılÇeri said:
Ben kimseye ırkçı olacaksın demiyorum. En fazla milliyetçi olun diye tahrik ederim ki onu da yapmadım. Türk tarihi öğrenmeye teşvik ediyorum. Bunda da yanlış birşey yok. Kim dedi bilmiyorum ama diyen kişi güzel demiş. Atasını tanımayan it peşinde gezer.
E bi zahmet deseydin.

Back
Top Bottom