Gol Çizgisi Teknolojisi

Users who are viewing this thread

Bu teknoloji şuan İngiltere ve Hollanda'da kullanılıyor bildiğim kadarıyla. İlginç sonuçlar doğuruyor. Bunları buldukça buraya koyayım dedim, bir anlamda ne kadar düzgün çalıştığını test etmek için.

27 Şubat 2017 tarihli Feyenoord - PSV maçı.

Kaleci topu çizgide kurtarıyor, top çizgiyi tam olarak geçmiyor ve hakem gol saymıyor. Fakat kaleci kalkarken çizgide olduğu halde topu tek eliyle kavrayarak kendine doğru çekiyor ve top tam olarak çizgiyi o anda geçiyor. Gol çizgisi teknolojisi hakemi uyararak golün verilmesini sağlıyor.

Bir başka ilgi çekici durum da Bournemouth - Liverpool maçında olmuştu. 4 Aralık 2016. Bournemouth 1-3 gerideyken maçı 4-3 kazanıyor fakat bu 1-3 gerideyken gerçekleşen bu pozisyonda gol çizgisi sistemi belki de maçın kaderini belirleyecek bir karara yol açıyor. Bournemouth kalecisi Boruc kornerden gelen topu çok geride karşılıyor ve tuttuğunda top neredeyse çizgiyi geçmiş oluyor. Ama milimetrik bir farkla gol olmuyor. Sonrasında Bournemouth 3 tane gol atıyor.

https://gfycat.com/AstonishingScentedAsiaticgreaterfreshwaterclam

Gerçekten iyi düşünülmüş bir şey. Çok nadir bu tür olaylara rastlansa bile maçın kaderini değiştirebilecek olaylar fazlasıyla bulunuyor. Anlamadığım kolundaki şey mi uyardı onu yoksa yan tarafta izlenip mi uyarıldı. Hoş saniyelik olay ne ara izlediler dicem ama şaşırdım gayet güzel. Kadın ne yapıyor orda ona baya güldüm :grin:

Back
Top Bottom