Gırtlaktan Şarkı Söylemek

Users who are viewing this thread

Burada ki gibi gırtlaktan şarkı söylemek nasıl oluyor bilen var mı ?
Çok kolay olduğunu duydum ama nasıl yapıldığını daha duyamadım.

Gırtlaktan şarkı söylemek zararlıdır. Doğru bir şey değil, niye öğrenmek istiyorsun ki?

Çok güzel bence. Özellikle 1.20 1.35 arası çıkardığı ses nasıl çıktı hala hayret ediyorum. Ustalık bu işte.

Zararlı mı bilmiyorum, ama haicilerin çocukluktan itibaren boğaz alıştırması yaptıklarını okudum. Öyle höt deyince olan bir şey değil yani.

Gerçekten hoşuma gitti. Sesimde bu duruma gider. Öğrenebileceğim bir yer bulursam iyi olur. Ses tellere zarar gelebilir doğru. Ergenlik çağından çıkınca yaparım bende.

Yalnız kaldığımda deniyorum evde özellikle banyoda çok iyi akustik oluyor.

metalikasker said:
Yalnız kaldığımda deniyorum evde özellikle banyoda çok iyi akustik oluyor.
Yalnız kaldığında insan neler denemiyor ki :smile:

Şaka bir yana bir iki kere yapmaya çalıştım olmadı. Üstüne üstlük boğazım yanmaya başladı.

Ergenlik geçse bile gırtlaktan şarkı söylenmez ama sen istiyorsan dene şansını.

Altay geleneğidir özellikle Moğolistan-Kazakistan bunun dışında Tuva, Altay Cumhuriyeti gibi ülkelerde yaygındır. Sonradan öğrenilebilir fakat hiç kolay bir iş değildir.

Hun said:
Altay geleneğidir özellikle Moğolistan-Kazakistan bunun dışında Tuva, Altay Cumhuriyeti gibi ülkelerde yaygındır. Sonradan öğrenilebilir fakat hiç kolay bir iş değildir.
Severek öğrenilmeye çalışılan bir şey , ne kadar zor olabilir ?

Tabi azmin varsa ısrarcı olursan başarı şansın artar fakat biraz yetenek birazda çalışma isteyen bir iş. Kolay gelsin şimdiden.

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+throat+sing

Bu arada 3 stili bulunur. Alsırık- Ugay - Algay

Hun said:
Tabi azmin varsa ısrarcı olursan başarı şansın artar fakat biraz yetenek birazda çalışma isteyen bir iş. Kolay gelsin şimdiden.

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+throat+sing

Bu arada 3 stili bulunur. Alsırık- Ugay - Algay
Teşekkür ederim.

Konuyla pek alakası yok ama ağız kopuzu almak istiyorum ama internette satıldığına dair hiçbir şey bulamadım.

Bilmeyenler için şöyle bir çalgı.

Back
Top Bottom