Güncel Mod Listesi

Users who are viewing this thread

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Önerilerinizi bekliyorum dostlar.
O1L1Mv.png

OweczU.png

Bu modlar hakkında kurulum,kullanım,hata vs. aklınızda birşey varsa sorabilirsiniz istediğiniz gibi.Seri çıktığından beri modlarla aşırı içli dışlıyım çok sorunlar yaşadım artık pek dert olmuyorlar :smile: Nexus sitesinden modlara bakın içerik vs. zevkler renkler tartışılmaz.Eğer bir sorun ile karşılaşırsanız sorabilirsiniz.Nexus'a günde en az 30 kere bakıyorumdur uptade ve yeni mod kısmına neden böyleyim bilmiyorum ama seri çıktığından beri böyle.
Bu arada VLANDİA Calradia'nın hakimidir! Kimse Vlandiacılığımızı sorgulamasın!
Genel Sorun;

Özellikle çoğu kişinin yaşadığı ve çözümünü pek bilmediği modu söyleyeyim.Kendinize özel yaptığınız bannerınızı(Bayrak Tasarımı)oyuna her girdiğinizde bozuluyor bunun için Banner Color Persistence modunu indiriceksiniz.

Mod kullanacaklar için ilk yüklenmesi gerekenler;
İlk olarak Mod Launcher masaüstüne atılacak geri kalan oyun dosyasındaki modules klasörüne Harmony,Butterlib,UIExtenderEx,Mod Configuration Menu modlarını ekleyiniz ve liste sıralanışı olarak bu şekilde olacak. 1.5.10-1.6.0
O2bY3M.png
Ayrıyetten mod görünmüyor vs. sorunlarınız varsa Unblock Dlls Programını indiriyorsunuz masaüstüne veya istediğiniz yere atın ve launcher'ı çalıştırın otomatik olarak Bannerlord/Modules dosyasındaki bütün modların engellerini kaldıracaktır.

En üstteki mod sıralaması gerektiği gibi yapmalısınız ki sorun çıkmasın.

NOT:Modları indirmeden güncel sürümlerine dikkat ediniz özellikle bazı modlar beta sürümle ilgilenmiyor.
Güncel olmayan modlar listede tutulmayacaktır.

Bannerlord Trainer; Haram olan bazı şeyler savaşta caiz olur:iamamoron: 1.5.10-1.6.0

O6TbHI.png

Yeni Tweak modumuz;
Kaoses Tweaks; Oyun ayarlarında istediğiniz gibi detaylı ayarlar yapabilirsiniz.Doğum,ölüm,Kazançlar,Üretim,Atölye,Beceri çarpan ayar vs. vs(Kuşatma süreleri bile ayarlanıyor) 1.5.10-1.6.0
Mod Launcher sıralamasında StoryMode'nin altına yerleştiriniz.

O886eI.png

Oynayış Modları;

Freelancer; Orduda asker , Haydut veya Kervan koruyucu olacabileceğiniz karekter gelişim yolu için harika bir mod.Şiddetle tavsiye ederim. 1.5.10-1.6.0
Vassal Titles; Krallara lordlara klan seviyesine göre ve kültürüne göre.(Örnek:Caladog değil Yüce Kral Caladog) Mevki görmek haritada çok iyi.1.5.10-1.6.0
İntrigues; Oyuna Entrika ekler.Bir lord veya leydiye suikast,sabotaj,şehirde karışıklık ve ilişki kurmak gibi.Olmazsa olmazlardan.1.5.10-1.6.0
Religions; Oyuna dinler ve etkinliklerini ekler. :party: 1.5.10-1.6.0
Settlement İcons Redesign; Haritada olan yerleşimlerin simgeleri daha efektif ve kaliteli şekilde görünür.1.5.10-1.6.0
Plague and Diseases; Şehirlerde salgın hastalıklar başlar.1.5.10
Ludus; Şehirlerde detaylı ve aktiveteli gladyatör okulu açmanızı sağlar.Kesinlikle öneririm.1.5.10-1.6.0
Diplomacy; Detaylı Diplomasi ekler.Olmazsa olmazlardan.1.5.10-1.6.0
Battle Stamina; Savaşlara ve arenalara yorgunluk ekler.Savaşlarda ayrı ve ciddi bir renk.1.5.10
Bear My Banner; Savaşlarda askerlerinizin sancak taşımasını detaylı şekilde ayarlayabileceğiniz moddur.1.5.10
Caravan Give XP Redux; Size çalışan karavanlarınız size ticaret puanı getirir.1.5.10-1.6.0
Carcassonne Menu Besiege; Oyunun ana menüsünün arka planı değişikliği(Farklı farklı güzel tasarımlar var)1.5.10-1.6.0
Enter Castle/Town With Horse; Şehir ve kalelere atla girmenizi sağlar.1.5.10-1.6.0
No Relation; İlişki bildirimleri yukarı değil sessizce sol altta gözükür.Kesinlikle lazım :smile:1.5.10-1.6.0
Banner Paste; Kendi tasarımını yaptığınız sancağı ( Banner Sitesi ) oyunda kullanmanızı sağlar.1.5.10-1.6.0
O2MzOG.png
Hazır aramayın kişisel önerim kendi bannerınızı kendiniz yapmalısınız ki hissiyat tam olsun :wink:
Banner Color Persistence; Genel sorunlardan birini çözüyor.Artık oyuna her girdiğinizde bayrağınızı güncellemek zorunda kalmıyorsunuz.1.5.10-1.6.0
Xorberax's Cut Through Everyone; Silahların birden fazla kişiye vurmasını sağlar.
Character Reload; Oyundaki bütün karekterleri detaylı dileğiniz gibi ayarlamınza yarıyor(İsim,yaş,görünüş vs)1.5.10
Better Time; Oyun zaman ilerlemesi kısmına bir hız daha ekliyor.1.5.10
Realistic Battle; Oyun yapay zekası zırh silah dengelerini düzenliyor.Merdiven sorunundan bıkan arkadaşlar kesinlikle indirsin.1.5.10
OeeFHb.png
Dont Die; Yoldaşların ölümünü ortadan kaldırıyor.Beni tilt ediyor çünkü kolay ölüyorlar.Bu mod nexus'da kaldırıldı sanırım lazım olan varsa özelden atarım.Gerekli çünkü kişiye göre.1.5.10-1.6.0
Custom Troop; Kendi kültürünüze göre askerlerinizi dilediğiniz gibi isim ve itemlerini a'sından z'sine kadar ayarlayabileceğiniz muhteşem bir mod.(Moda güncelleştirme gelirse yapmayınız çökecektir yok ben yapacağım diyorsanız modu komple silin ve güncellenmiş dosyayı atın sonra 0'dan dizin troopları)1.5.10-1.6.0
Select All Kingdom Culture; Krallık kurduğunuzda kültür olarak istediğinizi seçmenizi sağlıyor.(Custom Troop için gerekli)1.5.10-1.6.0
Change Settlement Culture; Bir yeri feth ettiğinizde sizin kültürünü benimser yerleşim.(Custom Troop için gerekli)1.5.10-1.6.0
İmproved Garrisons; Detaylı bir şekilde garnizon modudur.Asker toplama,eğitimleri vs.1.5.10-1.6.0
Workshop İncome; Dükkan gelirlerini mod dosyasından derecelendirerek ayarlayabilirsiniz.1.5.10-1.6.0
No Companion Limit; Yoldaş sınırını kaldırır.1.5.10
Captivity Events; Oyunda zalimlik ve karektersizlik adına herşeyi ekler :grin:1.5.10
EditLord;Yoldaşların kültür , seviyeleri ve skillerini yönlendirmenizi sağlar.Eğer büyük ordulu yoldaş istiyorsanız tek mod bu 600 bile yapabilirsiniz liderliği.1.5.10
LootEveryone; Savaşlarda düşman lordların değerli itemlerini savaş ganimeti olarak sunar.1.5.10
Party Al Overhaul and Command; Klan üyelerine görev , emir vermenizi sağlar.(1.5.10 güncellenmedi henüz)
RTS Camera; Savaşı diğer strateji oyunları gibi kuşbakışı yönetebilirsiniz.1.5.10
Lord From Family; Yoldaşlarınız ile kendi klanlarınızı oluşturmanızı sağlar.(1.5.10 güncellenmedi henüz)
Telepathy; Oyundaki bütün karekterler ile anında diyalog sağlar aramaya gerek kalmaz.(1.5.10 güncellenmesi gelmedi ve Entrika modu ile beraber kullanacaksanız Bloc'un ayrıyetten paylaştığı telepaty fix dosyası var uyum sağlaması için yoksa oyununuz çökecektir).
Androgath's Fire Arrow; Ateşli oklara sahip olacağınız tek mod detaylı ayar mevcut.Ok saplandığı yerde ne kadar süre yanmasını bile seçebiliyorsunuz kuşatmalar efsane oluyor :grin:
Marry Anyone; Evlenme ile alakalı ayar modudur.1.5.10
Pregnancy Control; Doğum kontrolü modudur.(1.5.10 güncellenmedi henüz)
AutoTrader; Otamatik ticaret yapmanızı sağlayan mod.(1.5.10 güncellenmedi henüz)
Difficult Melee; Dövüş yapay zekası modu.(1.5.10 güncellenmedi henüz ama Realistic Battle modu varsa gerek yok)
Auto Blocker; Otomatik Blok ekler.
Kaoses Parties Sizes; Al parti boyutlarını belirlersiniz.1.5.10
Kaoses Projectiles; Cephanelerin boyutunu belirlersiniz.1.5.10
Party Screen Enchancemests; Partinizdeki askerlerin gelişimlerini otomatik hale getirir.
The Palace of Constantine; Roma modunu kullananlar özellikle yüklesin imparatorluk sarayları değişir.1.5.10-1.6.0
Alert on High Selling Price: Şehirde eğer değeri güzel kar yapılacak bir ürün varsa şehrin adının yanında kırmızı simge belirtiyor.1.5.10
Fourberie; Şehirlerde farklı eylemler ekler(Sahne Dövüşleri mevcut)1.5.10-1.6.0
Naked Females; İç kıyafetler ortadan kalkar.(1.5.10 güncellenmedi henüz)
No limit; Bu mod yoldaş, parti, parti sayısı, mahkum ve atölye boyut sınırlarını kaldırır.1.5.10
Magic Weapon; Uçup kaçmayı seviyorsanız calradia'nın büyücü modu :smile:1.5.10-1.6.0
Fourberie; Eşkiyalık için harika bir mod.Yerleşimlerde olaylar ekler sahneler dahil.1.5.10-1.6.0
Dismembermentlus; Kelle kol bacak koparma :razz:1.5.10-1.6.0
Spear Brace Relives; Mızrak savunması.
İmproved Custom Camera Fix; Geliştirilmiş omuz kamerası.1.5.10-1.6.0
Drastic Battle; Hasar denge modu.Uzun silahlar dostlarada zarar verebiliyor güzel bir olay.1.5.10
Nude Female Body; Anlatmama gerek yok sanırım :iamamoron: 1.5.10-1.6.0
Please Dont Die; Savaş sonrası ölüm yüzdesini değişirme veya kapama seçeneği sunuyor.1.6.0
Useful companions;Yoldaşların yaptığı kervan veya görevlerde size exp'i sunuyor ve daha fazla ayarlar mevcut detaylı bir mod.
Additional Quests; Oyuna yeni güzel görevler ekler.1.6.0
Adopt İnto Family; Yoldaşları klan üyesi yapar.1.6.0
Agriculture Estate; Köyleri gelişime açar! 1.6.0

O88FBU.png

Troop Modları;

İron Arm of Vlandia; Vlandia Troop'unda güzel değişiklik.1.5.10
Realistic Female Troop; Kültürlere female troopları ekler.(1.5.10 güncellenmedi henüz)
Vlandian Steel; Vlandia Troop'unda güzel değişiklik(Vlandian Armor modu itemleri)
True Sturgia; Sturgia Troop'unda güzel değişiklik.1.5.10
Kuzait Horsemasters; Kuzait Troop'unda güzel değişiklik.(1.5.10 güncellenmedi henüz)
Boogies Troop Upgrades; Bütün kültür Troop'larını değiştirmişler ve çeşitlilik baya artmış.(1.5.10 güncellenmedi henüz)
Expanded Bandits; Bandit troop düzenlemesi için güzel bir mod.1.5.10
Vlandia Steel; Vlandia Troop'unda güzel değişiklik.1.5.10-1.6.0
Sword Sister; Güç kadınlarda.1.5.10-1.6.0

O88bnA.png

Büyük Modlar;

Bu modları yükledikten sonra yeni kayıt ile başlamalısınız.
Eagle Rising;Harika bir roma modu.İmparatorluk kültürü Roma kültürüne kavuşur :smile:1.5.10-1.6.0
Mod sıralaması bu şekilde olmalıdır diğer türlü çökme nedeni.
OU2jPt.png
Trial of The Seven Kingdoms(GOT); Büyük emek var ilerde dahada sağlamlaşır.(1.5.10 güncellemesi gelmedi)
The Long Night(GOT); Tam sürüme kadar neler yaparlar bilemem şuanlık bile gayet iyi.1.5.10
Calradia Expanded; Oyunda şehir , kale ve köy eklemeleri yapar ve gemi ile seyahatler yapabilirsiniz güzel mod.1.5.10
Calradia Expanded Kingdom; 8 Kültür daha ekler oyuna çeşitlilik güzel.1.5.10-1.6.0
Viking Storm; Tam bir viking modu gelişmesini umarım baskınların en baş modu olacağı belli.(1.5.10 güncellemesi gelmedi)
Tetsojin; Samuraycılar seri gelin :grin:1.5.10
Huaxia Kingdom; Çin kültüründe asker troopları ve haritada yeni şehirler ile birlikte oyuna yeni krallık ekler.1.5.10

O88MMH.png

İtem Modları;

Ultimate Mounts; Koca kralım ama hala kahverengi ata biniyorum derseniz ve farklı at tasarımları isterseniz modunuz bu beyler.Renge göre at seçebilirsiniz artık.(1.5.10 hotfix sonrası GG)
German Sallet David Everyone; Vlandia zırh modelleri.1.5.10-1.6.0
Horse Caparisons; Vlandia atı zırh modelleri.1.5.10-1.6.0
Swadian Armoury; Vlandia zırh modelleri.1.5.10-1.6.0
Vlandian Knight Lances; Vlandia ağır kargı modelleri.Efsaneler ölmez seri değiştirir.1.5.10-1.6.0
New Equipment; İtemler ekler özellikle kral taçlarını isteyen arkadaşlar koşun :grin:1.5.10-1.6.0
Excalibutter Crafting Parts and Weapon; Demirciliğe güzel tasarımlar ekler.1.5.10-1.6.0
Open Source Armory; Güzel ve baya çeşitli item modelleri.Kesinlikle öneririm özellikle Custom Troop kullananlar için.1.5.10-1.6.0
Calradian Reforms; Güzel ve baya çeşitli item modelleri.1.5.10-1.6.0
Chinese Weapon 2.2; Baya kaliteli zırh ve silah itemleri ile çin efsanesi modu.Sadece item için ayrı linki Troop olarak istiyorsanız ayrı link mevcut.1.5.10-1.6.0
Off-hand Weapons and Banner as Shield; Çift el kılıç veya balta isteyenler sizin item modunuzda budur.1.5.10-1.6.0
Kuzait War Mask; Tatar kaskı ekler.1.5.10-1.6.0
Nothern Bear Cape; Kürklü pelerin ekler.1.5.10-1.6.0
Kinght Helmet; Şövalye kaskı ekler.1.5.10-1.6.0
Zulfikar Arabic Sword; Zülfikar kılıcı ekler.1.5.10-1.6.0
Tiger Head Quiang; Altın mızrak ekler özellikle Chine modunu kullananlara öneririm.1.5.10-1.6.0
Gladiator Armory; Bloc'un Ludus moduna roma itemlerini ekler.(Eagle Rising kullananlar kesinlikle yüklesin)1.5.10-1.6.0
Adonnay's Exotic Weapon; Elf kılıçları ekler.1.5.10-1.6.0
Grey Warden; Güzel fantastik tasarımlar.1.5.10-1.6.0
Reign of Sword; Harika Medieval çift el kılıç parçaları ekler.1.5.10-1.6.0
Hallowen Plate Armor; Güzel tasarım zırh seti.1.5.10-1.6.0
Yigu Dynasty Armor; Samurai Zırhı.1.5.10-1.6.0
Cascas Sword Berserk; Yüksek özellikli kılıç.1.5.10-1.6.0
Berserk DragonSlayer; +9 Dolunay.1.5.10-1.6.0
Magic Knife; +19 Dolunay.1.5.10-1.6.0
GoT Sword; Lannister kılıcı.1.5.10-1.6.0
Spear and Halberd; Medieval 2 çeşit baltalı ve kılıç mızrak.1.5.10-1.6.0
Gillette Pollearm; Sadist silahlar.1.5.10-1.6.0
Zwizzy Mod Pack; Güzel balta ve kılıç modelleri ekler.1.5.10-1.6.0
Mjolnir; Thor gürzü.1.5.10-1.6.0
Two better Qinglong; +9 legend glavie'ler ekler.1.5.10-1.6.0
Chinese Weapon Goose Quill Saber; Güzel tasarım kılıç.1.5.10-1.6.0
Cursed Blade; Bir tane daha +9 dolunay.1.5.10-1.6.0
Robert Baratheon's Warhammer; Güzel bir savaş çekici.1.5.10-1.6.0
Dragonglass Dagger; GoT'cular seversiniz.1.5.10-1.6.0
Chinese Weapon Ring Pompel Sword; Çin altın süslemeli kılıç.1.5.10-1.6.0

O9u9gc.png

Texture Modları;

Mjolnir;
Bitki yükleme mesafesini iki katına çıkartır.(Mod sıralamasında native'nin üstünde olmalıdır)1.5.10
Fixed NPC Banner; Klan sancaklarını düzeltir.1.5.10-1.6.0
FoozleMcDoozle; 19 adet yeni savaş haritaları ekler.1.5.10

OfkrGI.png

Müzik Modları;

Ultimate Medieval
; Ortaçağ temalı farklı müzikler.1.5.10
Total War Atilla; Totalwar oyunundan müzikler.1.5.10

Mod kullanıyorsanız hata çözümü için gerekli;

Better Exception Window; Hata aldığınızda raporlar durumu ve cidden kendi başınıza rahatça sorunu çözebiliyorsunuz.Kesinlikle öneririm.1.5.10-1.6.0

Bannerlord modları ile alakalı kurulum , oynayış , bilgi ve o savaş ruhunu taşıyan yayıncı aramayın hiç.

👉TURKISHPLAYER

Öneririm arkadaşlar güzel yayın ve içerik yapıyor.
Hayatımda bir kanala böylesine abone olacağım ve canlı yayın kaçırmadan izleyeceğim aklımdan geçmezdi :smile:

Acizane kendi tecrübe ve bilgilerimi paylaştım sizde paylaşırsanız sevinirim listeye güncelleriz.

SAYGILARIMLA

Bizimkisi bir ortaçağ aşk hikayesi...

OzGzPb.png
O1nJmM.png
O1SePj.png
O1S8zU.png
O1SFSA.png
O1SMB1.png
O1uOKo.png
O1ucxH.png
O1umHb.png
O1uvKs.png
OUlfDc.png
OUl7Qe.png
OUld8P.png
OUtkoq.png
OUFyvQ.png
O2ZVYj.png
O24Ims.png

Last edited:

kargicii

Recruit
Güzel liste beyim ,vanillayı bozmadan halletmişsiniz. Omuz kamerası hoşunza gitmiyor mu , onsuz oynayamam ben :grin: skyrim gibi olacak bu oyunun sonu sanırım modlaya modlaya.

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Omuz kamerası hoşunza gitmiyor mu , onsuz oynayamam ben :grin:
Kullandım önceki sürümlerde fakat çok yokluğunu aratmadı bende beyim :smile: Beta sürüm olmasından kaynaklı modların hepsine uptade gelmemesine rağmen 40 mod mevcut şuan.

Last edited:

WaziG

Knight
WBNWWF&S
Listedeki modların ne işe yaradığını yazabilecek var mı?
Yazsalar okur musun? En mantıklısı al ismini nexus da bak. :grin:

Eline sağlık dostum merak ediyordum senin kullandığın modları oynayacak olursam oyunu senden ilham alırım :smile:

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Yazmakta fayda var birazdan ekleyeceğim liste olarak.
Eline sağlık dostum merak ediyordum senin kullandığın modları oynayacak olursam oyunu senden ilham alırım :smile:
:grin: Ne demek dostum sizlerinde kullandığı benim kullanmadığım modlar illaki mevcuttur.Nexus sitesinde görüp etklilenmeyip denemediğim modlar var tabiki bunlarıda karşılıklı paylaşılmasını dilerim.

Unique

Master Knight
WB

Şuan oyunu oynamadıgim için geleceğe yatırım olsun diye sormuştum aslında. Tabi kendi keyfim için sizi çalıştırmam doğru olmaz doğru dediniz akşam bakacağım siteden

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Beni M&B modcularına emanet ediniz!
Kullandığım mod listesini paylaşmak istedim beyler karşılıklı tecrübe bilgilendirmemiz önemli.
O1r8zc.png
Bu modlar hakkında kurulum,kullanım,hata vs. aklınızda birşey varsa sorabilirsiniz istediğiniz gibi.Bunlar haricinde 3-4 mod daha var ama uptade gelmedi bekliyorum.Seri çıktığından beri modlarla aşırı içli dışlıyım çok sorunlar yaşadım artık pek dert olmuyorlar :smile: Nexus sitesinden modlara bakın içerik vs. zevkler renkler tartışılmaz.Oyunun realistik yapısını bozmayacak sadece çeşitlendirecek ve değer optimizastonlarını ayarlayan modları kullanıyorum.Eğer bir sorun ile karşılarsırsanız sorabilirsiniz.Nexus'a günde en az 30 kere bakıyorumdur uptade ve yeni mod kısmına neden böyleyim bilmiyorum ama seri çıktığından beri böyle.
Bu arada item modlarım Vlandia ağırlıklıdır!(Kimse Vlandiacılığımızı sorgulamasın)
Sadece 1.5.10 modlarıdır eğer 1.5.10'a geçmeyen varsa öneririm beta sürümde olmasına rağmen.
Özellikle çoğu kişinin yaşadığı ve çözümünü pek bilmediği modu söyleyeyim.Kendinize özel yaptığınız bannerınızı(Bayrak Tasarımı)oyuna her girdiğinizde bozuluyor bunun için Banner Color Persistence modunu indiriceksiniz.
OzGzPb.png
O1nJmM.png
O1SePj.png
O1S8zU.png
O1SFSA.png
O1SMB1.png
O1uOKo.png
O1ucxH.png
O1umHb.png
O1uvKs.png
O1uloq.png
M&B MODLARINI YAPAN GÖNÜL İNSANLARINA SELAM OLSUN!
Emeğine sağlık beyim. Bazı modları denemedim, deneyeceğim. Bu arada; "Kimse Vlandiacılığımızı sorgulamasın!" :grin:

Royalus

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
realistic battle ai module modunu bulamadım nexus modda ? değişik bi isimle mi yazıyo acaba?
Buyrun hocam ayrıyetten sizinde çok şikayet ettiğiniz kuşatma merdiven sorunu tamamen kalkıyor ortadan.İlk zamanlar garip bir dengesi vardı modun fakat şuan tam dengesinde herşey.

Muratbeyy

Veteran
Şu oyunda şimdiye kadar yapmadığım belki tek şey custom banner olayı. Beyim bana internette oluşturduğumuz banner'ı nasıl oyuna enjekte ettiğimizi anlatır mısınız? Hangi mod ve uğraştırıyor mu(Banner oluşturmak değil oyuna dahil etmek)?

Edit: bu yöntemle Bayrak renklerini de keyfimizce ayarlayabiliyor muyuz(Demek istediğim arkaplan rengi ve sembol rengi olan renkleri)?

King Thranduil

Sergeant at Arms
WB
Buyrun hocam ayrıyetten sizinde çok şikayet ettiğiniz kuşatma merdiven sorunu tamamen kalkıyor ortadan.İlk zamanlar garip bir dengesi vardı modun fakat şuan tam dengesinde herşey.
varolasın beyim dert görmeyesin.

King Thranduil

Sergeant at Arms
WB
peki beyim unblock dll nedir ne işe yarar? modules klasörüne mi atıyoruz? sıralama önemli mod launcher ayarı gerekiyor mu?

Top Bottom