Görev Hakkında

Users who are viewing this thread

burak8989

Recruit
Arkadaşlar merhaba oyunu yeni yeni oynamaya başladım, sormak istediğim bir konu var . Oyuna ilk başladığımda Praven şehrindeki handa bulanan bir adamdan 2 tane görev yaptım. Daha sonra bu adam gitti ve nereden görev alacağımı bilmiyorum veya oyunu devam ettireceğimi bilmiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler.

Merhaba Burak ;

Bu asamadan sonra sehirden ayrılarak koyleri ziyaret edebilirsin. Köy merkezlerine girdiğinde, sürekli yerinde duran köy yaşlıları göreceksin. Bu aşamada onlardan görev almaya başlayabilirsin. Ayrıca, haritada dolanırken de dişine uygun haydutları bularak savaşa girebilirsin.

Sormak istediğin farklı şeylerde olursa, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

İyi oyunlar.

Gidip Kral Harlaus'tan görev alabilirsin.Ya da herhangi bir lorddan , köy yaşlısından , lonca başkanından . Bunlara gidip"Benim için herhangi bir göreviniz var mı?" dersen sana uyduruktan da olsa görev verirler

yaklaşık 10 tane köy dolaştım fakat hiç birisinden görev çıkmadı , bu lonca başkanını nerede bulabilirim ?

burak8989 said:
yaklaşık 10 tane köy dolaştım fakat hiç birisinden görev çıkmadı , bu lonca başkanını nerede bulabilirim ?

Olmaması neredeyse imkansız. Köy Yaşlı'larını buldun mu ?

Lonca başkanlarını Şehirlerin merkezlerinde bulabilrisin.

burak8989 said:
Arkadaşlar merhaba oyunu yeni yeni oynamaya başladım, sormak istediğim bir konu var . Oyuna ilk başladığımda Praven şehrindeki handa bulanan bir adamdan 2 tane görev yaptım. Daha sonra bu adam gitti ve nereden görev alacağımı bilmiyorum veya oyunu devam ettireceğimi bilmiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler.

bu adam Pranven Tüccarı en son görevinde şehirde çapulcu öldürmektir kesin.Artık o adamı görmeyeceksin.BAşka görevler alabilirsin oyunda.Lordlardan,şehirlerdeki lonca başkanlarından,köydeki köy yaşlısından vb.

Artık kafana göre takıl  :mrgreen: :mrgreen:

Yeni konu açmak istemedim , şöyle bir sorum olacak oyunu yavaş yavaş çözmeye başladım. Ordum büyümeye başladı fakat grubumdaki mühendis ve diğer zımbırtı yiyecek yok diyip duruyor :grin: Köylerden yiyecek alıp kendi kasama koyuyorum bu yiyecekler gruba gitmyior mu ? veya grubuma nasıl yemek verebilirim. Teşekkürler...

burak8989 said:
Yeni konu açmak istemedim , şöyle bir sorum olacak oyunu yavaş yavaş çözmeye başladım. Ordum büyümeye başladı fakat grubumdaki mühendis ve diğer zımbırtı yiyecek yok diyip duruyor :grin: Köylerden yiyecek alıp kendi kasama koyuyorum bu yiyecekler gruba gitmyior mu ? veya grubuma nasıl yemek verebilirim. Teşekkürler...

Eğer karakter gelişme puanın varsa, envanter puanını 2'ye 3'e çıkar. Çünkü ordu büyüdükçe onların yiyecek-içecek ihtiyacı da artar. Kasa dediğin şey, umarım sana ait olan kaledeki sandık değildir. Yani yiyecekleri, o kaledeki hazine sandığına ya da eşinin envanterine değil, kendi envanterine yerleştireceksin. Tabii vereceğin davetler için eşinin envanterine de yiyecekler koyacaksın. Bir de besin çeşitliliği lazım. Yani sadece ekmek ya da tahıl değil; grup moralini yüksek tutmak için türlü türlü yiyecekler depolayacaksın. ŞARAP'ı eksik etmeyeceksin.

ake said:
burak8989 said:

Eğer karakter gelişme puanın varsa, envanter puanını 2'ye 3'e çıkar. Çünkü ordu büyüdükçe onların yiyecek-içecek ihtiyacı da artar. Kasa dediğin şey, umarım sana ait olan kaledeki sandık değildir. Yani yiyecekleri, o kaledeki hazine sandığına ya da eşinin envanterine değil, kendi envanterine yerleştireceksin. Tabii vereceğin davetler için eşinin envanterine de yiyecekler koyacaksın. Bir de besin çeşitliliği lazım. Yani sadece ekmek ya da tahıl değil; grup moralini yüksek tutmak için türlü türlü yiyecekler depolayacaksın. ŞARAP'ı eksik etmeyeceksin.

hmm anladım ozaman doğru yapıyormuşum kendi envanterime koyoyurdum , Leydi Nelda ile işler iyi gidiyor verecek gibi :grin: şaka bir yana çok sevdim bu oyunu , tam böyle bir oyun arıyordum bağımlılık yaptı.

Birde sormayı unuttum, kral harlaus bana bir köy verdi fakat köy yağmalanmış, bu köyü kurtarabilmemin bir yolu var mı ?

Birkaç gün köye her girmek isteyişinde "yağmalanmış" raporu alırsın ve birşey yapamazsın. Köy için birşey yapma işini yağmalanmışken değil yağmalanırken yapman gerekir ki zaten oraya vardığında yağmacılarla savaşa girdiğin zaman köylüler de senin tarafında savaşırlar onlarla. 3-4 gün geçsin bekle. Sonra her şey yoluna girip köye tekrar girebilirsin. Bu köy yağmalandı yazısı fln da görmezsin. Ama dediğim gibi, köyünü koru. Köyün şu lord tarafından yağmalanıyor dediğinde, işini gücünü bırkaıp oraya doğru at sür :smile:

Tamamdır teşekkür ederim . Yanlız biz Leydi Nelda ile evlendik fakat kadını bulamıyorum :grin:? ondan görev almıştım tamamladım fakat onu bulamıyorum.

şöyle bir sorunum var karım kral harlaus ile birisinin arasını düzeltmem için benden kürk ve kadife istedi , ben bunları temin ettim fakat ona nasıl vereceğimi bilmiyorum ? :sad:

Back
Top Bottom