fps artırma konusunda yardım

Users who are viewing this thread

Eski ekran kartım XFX 8 gb Rx480 256 bit yenisi ise Msi 8 Ggb Rx580 256 bit aynı ekran kartının üst versiyonunu almama rağmen eskisinde fps değerim yaklaşık 20 birim daha yüksekti bunun nedeni ne olabilir? normal performans ayarlarında eski kartla 80 fps de oynarken yeni kartla 60 a düştü bu durum çok canımı sıkıyor lütfen yardım

Eski ekran kartım XFX 8 gb Rx480 256 bit yenisi ise Msi 8 Ggb Rx580 256 bit aynı ekran kartının üst versiyonunu almama rağmen eskisinde fps değerim yaklaşık 20 birim daha yüksekti bunun nedeni ne olabilir? normal performans ayarlarında eski kartla 80 fps de oynarken yeni kartla 60 a düştü bu durum çok canımı sıkıyor lütfen yardım
Tuhaf FPS 60 a sabitlenmiş olabilir bende aynı kartla 70-110 alırken (rx570) şimdi 55-60 sabit (ARADA DROP YİYYORUM AMA O BAŞKA)

yeni güncellemede sorun var bendede var aynı sorun , betadaki ilk sürümler şuanki sürüme göre çok daha iyidi niyeyse güncelleme gele gele oyunun şaftı kaydı bende eklenen bişey var mı dersen oda yok aynı haritada aynı karakter aynı animasyon sanırım optimize etmekle uğraşmıyorlar şuan ne varsa elinde gönderiyorlar yetiştirmek için

Tuhaf FPS 60 a sabitlenmiş olabilir bende aynı kartla 70-110 alırken (rx570) şimdi 55-60 sabit (ARADA DROP YİYYORUM AMA O BAŞKA)
Hangi haritada ama hep mi öyle yoksa ağaçlı haritada mı öyleydi? Çünkü o haritada ağaç loglarından dolayı bir optimize problemi vardı. Güncellemeden güncellemeye değişecek bunları ekibe bildirirseniz donanımınızla beraber daha iyi olur. Beta bunun için var sonuçta.

arkadaşlar şöyle bir ayar yaptım yaklaşık 20 fps arttı radeon ayarlarına girin ardından performans sekmesi ayarlanıyor sekmesi bannerlord profil olarak seçili halde iken otomatik ayarlama menüsü altında GPU hız aşırtma seçeneğini aktif hale getirmeniz lazım bunu yapınca fps 80 lerde seyrediyor bilginize ekran kartı MSI 8 gb Rx580

arkadaşlar şöyle bir ayar yaptım yaklaşık 20 fps arttı radeon ayarlarına girin ardından performans sekmesi ayarlanıyor sekmesi bannerlord profil olarak seçili halde iken otomatik ayarlama menüsü altında GPU hız aşırtma seçeneğini aktif hale getirmeniz lazım bunu yapınca fps 80 lerde seyrediyor bilginize ekran kartı MSI 8 gb Rx580
Hangi ayarlarda ve çözünürlükte bu fps değerlerini alıyorsunuz acaba ? Sistem toplayacağım zaman ekran kartını 580 ya da 590 seçmeyi planlıyorum. Bu nedenle fikir almak için soruyorum.

Adı üstünde hız aşırtma (overclock) yapmışsın tabiki FPS artar.

yeni güncellemede sorun var bendede var aynı sorun , betadaki ilk sürümler şuanki sürüme göre çok daha iyidi niyeyse güncelleme gele gele oyunun şaftı kaydı bende eklenen bişey var mı dersen oda yok aynı haritada aynı karakter aynı animasyon sanırım optimize etmekle uğraşmıyorlar şuan ne varsa elinde gönderiyorlar yetiştirmek için
Katılıyorum. Laptop kullanıyorum, GTX950M var içinde. Zaten her şeyi en düşüğe almıştım ama rahat oynayabiliyordum. Şu anda akıcı oynamanın, attığını vurmanın falan imkanı yok, deli gibi kasıyor.
Umarım kısa zamanda toparlarlar. Çünkü oynayabilmek için daha düşüğe alabileceğim başka bir şey kalmadı. xd

overclock faydalımıdır sisteme yoksa zararlımı?
Doğru yapılmasıyla alakalı. Yanlış yapılırsa zaten donanıma doğrudan zarar verebilir, elinde kalır yani. Kendi yazılımında varsa o zaten otomatik ayarlıdır. Sisteme zararı doğru yapıldıysa şayet ısı ürettiği için olur, soğutma sisteminiz güzelse kısa vadede zararlı değil ama donanımın ömrünü kısaltmadığını söylemek de yalan olur. Misal rakamları tamamen atıyorum; overclocksuz donanımın ömrü 7 sene diyelim bu donanımı default verimde kullanırsın, daha fazla FPS beklemezsin, ne veriyorsa odur. Ama overclock yaparsan 3 sene boyunca donanımdan belki %20'lere kadar daha fazla verim alırsın, 10-15 FPS'e kadar farklar görebilirsin, performans olarak da daha iyi çalışır fps drop yaşadığın oyunlarda belki yaşamazsın ama bu 3 sene geçince donanım hantallaşmaya başlar. Tamamen ölmez ama defaulttan daha düşük bir verimle çalışır. Aradaki farkı net anlarsın. Bunlar tabiki dediğim gibi sallama rakamlar ama bu şekilde işliyor. Yani 2-3 sene sonra ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorsanız doğru bir overclockla normalden daha iyi performanslar alırsınız. Donanımın öldüğünü görmeden zaten değiştirirsiniz. Ama uzun ömürlü kullanacaksanız overclock yapmamak donanımın ömrünü uzatır. Ha bu demek değil ki donanımın başına başka sıkıntılar gelmez. Başka sorunların çıkma olasılığı hala var. Kısa devre, soğutma sisteminin bozulması gibi şeyler yani.

Back
Top Bottom