Formattan Sonra Performans Düşüklüğü

Users who are viewing this thread

SilentDurdt

Sergeant Knight
Başlıkta açıkca belirttim zaten. Formattan sonra sistemimde acayip bir şekilde performans düşüklüğü oldu. Örneğin Warband'da full ayarlarda 120 fps sabit alıyorken şimdi düşük seviye 30 FPS alıyorum-almıyorum.

Nedir nedeni bunun? Parçalara felan baktım hiç bir eksik yok (zaten formata verdiğim bir akrabamdı.)

Driverlerim tam. 1 ay felan geçti hala bu durum. Bazen 8.1'in kurtarma bölümünden bilgisayara "sıfırlama"  gibi bir şey yapıyorum performans yine artıyor, 2 saat sonra tekrar aynı durum. (veyahut reset atınca)

Başka bi harddiske kurmayı denedin mi sistemini?

10 yıl önce falan eski bi bilgisayarımda benzeri oluyordu. Bilgisayarla uzun yıllardır ilgilendiğim için elimde 10 civarı harddisk vardı başka birine kurmuştum sorun düzelmişti. Eski harddiskte bozuk sektör de yoktu ama demek ki bi şekilde aşınmıştı.

Tlgklz said:
Warband da genel bir sorun o. Format atacağın zaman Warband Fps düşüklüğünü dikkate alman lazım. Benim format atmama engel oluyor o.

Sadece Warband'da değil, tüm oyunlarda böyle bir durum söz konusu.

ancalimon said:
Başka bi harddiske kurmayı denedin mi sistemini?

10 yıl önce falan eski bi bilgisayarımda benzeri oluyordu. Bilgisayarla uzun yıllardır ilgilendiğim için elimde 10 civarı harddisk vardı başka birine kurmuştum sorun düzelmişti. Eski harddiskte bozuk sektör de yoktu ama demek ki bi şekilde aşınmıştı.

Biraz cahilim bu konularda dostum. Bilgisayarım dizüstü ve sadece C: diski var.

Hımm Harddisk Kaç Gb ki? Harddiski 2'ye bölsen birine 50 Diğerine kalanın tamamını ver. Windowsu C'ye kur Diğeri D olur büyük ihtimalle Onda programları kurarsın Steam oyun vs. Windows'a 50 Gb yeter ben 40 Gb yer ayırmıştım hala 10 Gb boş.

Windows maalesef format sırasında bilgisayarın içine edip ömrünü kısaltan bir sistem. Bilgisayara bir kaç gün, belki bir hafta fazla yüklenme kendini yavaş yavaş toparlar.

Back
Top Bottom