Enteresan bi olay.

Users who are viewing this thread

Ya arkadaşlar benim dikkatimi bir şey çekdi ya. Şimdi diyelim savaşı bitirdin. Savaş sonrası eşyaların sayı rakiblerin sayından daha çok senin kendi askerlerinin sayından aslı oluyo bence. Bunu bir yoklamadan keçirdim 15 kişilik deniz yağmacılarına 50 nord kahramanı ile daldım . Yendim. Ama o da ne  sadece 1çizme ve bir ok! Tek daldığımda ise daha çok eşya veriyor. Bu sizin de dikkatinizi çekdimi.  Peki askerlerin sayı ile alakası  varmı??? :?:

Askerlerle alakası yok Nord kahramanı pata küte girdiği için adamlara ne kalkan kalıo ne zopa nede başka bişi sen tek girince adamın boğazını direk kesion bitio eşyalarına zarar gelmio ki

Yok yaw gerçekten öle birşey var. Sonuçta yendiğin adamları yağmalıyorsunuz, oyunda belli bir oranda kişi sayısına bölme gibi birşey olabilir. Belki bu şekilde adamlarında biraz ganimet alıyor gibi yapmak için böyle bir yönteme başvurmuşlardır.

egovic said:
Askerlerle alakası yok Nord kahramanı pata küte girdiği için adamlara ne kalkan kalıo ne zopa nede başka bişi sen tek girince adamın boğazını direk kesion bitio eşyalarına zarar gelmio ki
Yok canım. Olmaz öyle bişey. Hem öyle olursa yalnız kalkan gider!! :cool:

egovic said:
ne alakası var şimdik klarşı tarafın asker yoğunluğuna göre değişir istersen 500 kişi gir yağmada değişiklik olmaz

ben bir keresinde 1200 kişiye daldım sonrada yendim (hileyle tabikide) 20-25 item geldi yani sayıya göre olsa 500 item gelmesi gerekmezmiydi bunu böyle düşünün oke :grin:

eşyaların neye göre geldiğini bilmiyorum ama söyle birşey olur düşmana vuruyorsunya adamın giysileri yırtırıyor kılıçları kırılıyor yani bana göre şağ kalan eşyaları alabiliyoz (yırtık pırtık giysiler ile kırık kılıçları alacka değiliz herhalde :grin:)

Native tr de bahestur vb yoldaşlarla konuşmanda diyor ''bize yiyecegimizi paramızı ve savaşlarda yagma hakkımızı verirsen seve seve ordunda bulunuruz...'' gibisinden.Herhalde dagılması lazım oyuncu azlıgına çokluguna göre...

n1sanc1 said:
Native tr de bahestur vb yoldaşlarla konuşmanda diyor ''bize yiyecegimizi paramızı ve savaşlarda yagma hakkımızı verirsen seve seve ordunda bulunuruz...'' gibisinden.Herhalde dagılması lazım oyuncu azlıgına çokluguna göre...
Evet galiba oyle :lol:

Evet, grup sayısı artıkca adam başına düşen mal sayısı azalıyor. Looting skill i arttırmak belki faydalı olabilir ama savaşlar için kesin bir etkisi yok diyenler de var.

nzfvrl said:
Benim bildiğim sadece bayılttığımız askerlerın esyalarını alabılıyoruz :S
Hayir eğer öyle olsaydı o zaman yanımıza aldığımız esirler donlu(üzerinde kılıç işaretli) görünürdü.  :grin:Ama öldürdüğümüz adamların eşyaları ola bilir gerçekden.

bendede oluyo ara sıra bende çapulcuya daldıydım 10-15  kişilerdi 3 eşya çıktıydı bazende 10 kişilik adamda daha fazla çıkabiliyor

Her "Yağma Becerisi"  %10 daha fazla eşya almanızı sağlıyor.. Çapulcular donlarıyla gezdikleri için pek bir şey yağmalayamazsınız ama "Deniz Yağmacıları"na gidin balta, kuzeyli miğferleri ve her çeşit zırhı yağmalayabilirsiniz... Ayrıca şunu da bilmenizde fayda var.. "Fire Arrow" gibi askerlerin envanterine bakabildiğiniz modlarda askerlerin de envanterinde bir şeyler olduğunu görüyoruz.. Yani onlarda yağmalayabiliyor...

Galiba "Refear" haklı. Yağma yeteneğinin bunda katkısı var .Ama adamların sayısı ile de ilgili olduğunu söyıeye bilirim. Ayrıca tüm yanıt veren arkadaşlara da TEŞEKKÜRLER!!!

Bana görede öyle örneğin  ben tek girdiğim savaşlarda daha çok eşya kaldırıyorum burda online oyun mantığı var bence hani nasıl online oyunlarda seviyeniz yükseldikçe düşük seviyeli hayvanlardan fazla tecrübe puanı gelmez burdada öyle galiba ne kadar kalabalık bir ordunuz varsa o kadar az eşya geliyor çok güçlü olduğunuz için olabilir mesela sen orman haydutlarına 100 kişiyle dalsan fazla eşya gelmez ama tek dalarsan daha fazla eşya gelebilir diye düşünüyorum

Back
Top Bottom