Ekran Kalitesi [Yardım!]

Users who are viewing this thread

Kaptan

Master Knight
Arkadaşlar bugün nihayetinde bir kasa toplatabildik, driver mriver CD'si de yanındaydı falan yükledik kurduk ama şöyle bir sorunumuz var. Ekran kalitesi oldukça kötü -hani facebook'a çözünürlüğü düşük bir fotoğraf atınca piksel piksel hale getirir ya bizim bilgisayar o halde diyeyim kısaca- ve driveri tekrar yüklememe rağmen fayda etmedi. ClearType özelliği de aktif değil. Yardım edebilirseniz müteşekkir olurum.
8QE9g1.png

Sanki yazılar ve görüntüler camın arkasına yazılmış da cama da biri buğu yapmış gibi bir his veriyor demek istiyorsun sanırım? Onu ben de yaşamıştım ancak nasıl düzelttiğimi hatırlamıyorum. Yine de dediğim sorunsa yaşadığın şey tekrar gözden geçiririm pc ayarlarımı.

Quiksilver said:
Sanki yazılar ve görüntüler camın arkasına yazılmış da cama da biri buğu yapmış gibi bir his veriyor demek istiyorsun sanırım? Onu ben de yaşamıştım ancak nasıl düzelttiğimi hatırlamıyorum. Yine de dediğim sorunsa yaşadığın şey tekrar gözden geçiririm pc ayarlarımı.
Evet, sanırım tarif ettiğin gibi fakat normal şartlar altında gerekli ekran kartı sürücülerini yükleyince düzeliyordu. Şimdi sürücüler de yüklü ama düzelmedi.

Sorun PC'de, programlarda değil. Ve sorunun monitörden kaynaklandığını düşünmeye başladım. Televizyon kullanıyorum, monitör olarak kullanılabilenlerinden.

Sorun programlarda değil diyecektim, nedense bilgisayarda değil yazmışım. Düzelttim  :lol:

Ek olarak, dediğin şeyi (en iyi görüntü vs.) yaptım. Ekranda henüz bir değişiklik olmadı ama yeniden başlatırsam değişir mi bilmem.

Bilgisayarım'a sağ tıkla özellikler de, sonra sol taraftan gelişmiş seçeneklere tıkla, gelen ekranda performansın altındaki ayarlar kısmına gir, ordan en iyi görünüm kısmına tıkla.

frozenpainter said:
Bilgisayarım'a sağ tıkla özellikler de, sonra sol taraftan gelişmiş seçeneklere tıkla, gelen ekranda performansın altındaki ayarlar kısmına gir, ordan en iyi görünüm kısmına tıkla.

Değişme yok, ekran aynı.

Back
Top Bottom