DOTA 2 - 7.07c

Users who are viewing this thread

Laniska said:
Realist Kupa said:
http://www.youtube.com/watch?v=rH8oCQVX24M bu videoda jah reizin oynadığı hero nun adı ne ve kolay mı ?
Niye şu stream yapan insanlara falan "reyiz" diyorsunuz ki.

Adam kaç yıldır youtuber bana bir çok oyunu sevdirdi sunumlarını beğeniyorum ve bu bir geyik sohbeti bu seni neden rahatsız etti?

Miraak said:
Enchantress..
Basit bir hero ama creepleri kullanman gerekir bu da çoklu ünite oynamayı bilmen gerektiği sonucuna ulaştırıyor.. Karmaşık cümlemi boşver basit bir hero jungle gir çıkma.. Yanında creep gezdirirsen daha bir güçlü olur ama gezdirmesende olur.. Ben meepoya başlamadan önce bunu oynayarak çoklu ünite kullanmayı öğrendim.. Yani basit rahat ol..

Teşekkürler bugün deniyeyim bi.

Miraak said:
Scyhte of Wise.. Domuz yapan item..

öğle bi demişin ki sanki bunu bilmeyen oyunu bıraksın dermiş gibi. 1 yıldan fazladır oynuyom, 40 tane maç izlemişimdir 1 defa bile sow adını duymadım. sheepstick, hex yada tam adıyla söylendiğini duydum ama bunu hiç duymadım.

Miraak said:
Enchantress..
Basit bir hero ama creepleri kullanman gerekir bu da çoklu ünite oynamayı bilmen gerektiği sonucuna ulaştırıyor.. Karmaşık cümlemi boşver basit bir hero jungle gir çıkma.. Yanında creep gezdirirsen daha bir güçlü olur ama gezdirmesende olur.. Ben meepoya başlamadan önce bunu oynayarak çoklu ünite kullanmayı öğrendim.. Yani basit rahat ol..

oyun boyunca 1 crep bile kontrol etmeden bile maç kazanabiliyorsun. dakka 10 da ultra kill attım. işin sırrı untouchable fullemek. seviye 3 e çıkarınca lanede harası bedavaya yapıyorsun ve büyü hasarı atan yoksa ölmen imkansız. ilk eşya olarak atos çıkarsan enchant ile birlikte 15 saniye %50 slow atabiliyorsun! kaçmak imkansız. lane'e gidip support başlayıp haras atıyorum, atos çıkınca killerle farm yapıp snowball etkisiyle işi bitiriyom.

@Realist Kupa

seviyen 10un altındaysan ve karşıda adam gibi büyü hasarı vuran yoksa al enchantresi. ilk 1 i fulle, diğer 2 skili duruma göre ver. pt, atos, aganim, shiva çık, kaybetmen imkansız*.

*= takımın dünyanın en geri zekalı, ingilizce bilmeyen, beyinsiz beceriksizler varsa durum değişir. riki oynayan beyinsizin feedleyip duman bombasını atmadığı yetmiyormuş gibi bide 3. item olarak divine çıkıp ölüp adamlara verdi. 

luckylancer said:
Miraak said:
Scyhte of Wise.. Domuz yapan item..

öğle bi demişin ki sanki bunu bilmeyen oyunu bıraksın dermiş gibi. 1 yıldan fazladır oynuyom, 40 tane maç izlemişimdir 1 defa bile sow adını duymadım. sheepstick, hex yada tam adıyla söylendiğini duydum ama bunu hiç duymadım.
Ne yapabilirim adam bilmiyor ki? Bende shoptaki adını yazdım.. :grin: sonuçta shoptan alacak o itemi rahat bulsun..

Yeni immortal'lar geldi beyler! Bana; Axe, DP, Storm Spirit, Puck ve Windrunner'ınki geldi, size neler geldi? :razz: Bu arada Lion veya Tinker immortal'ı olanlar benimle iletişime geçebilir. Elimdeki bazı immortal'ları o ikisi için takaslayabilirim.

Hain evlat tinker i verdim ya sana daha ne istiyosun. Bide şu tenzo ile oynayanlar reportlarsa sevinirim.
Bide şu anda poolda biriken para ne kadar??

Linaya ben aghanim, deso, blink ve bloodstone kasmıştım deso ile carry oynayabilirsin ama ulti ile kill çalma çok küfür ve repor yersin.. Zaten kill gereksiz yani say alsan ne olur almasan ne olur önemli olan para ve exp adam öldürmekte..

Ayrıca Lina sup oynanır.. Kim demiş oynanmaz diye..

Fiery Soul skill'i ile uğraşılırsa carry olabilir ama bunun yerine Lina'yı support veya ganker yapıp adam akıllı bir hard carry almak daha mantıklı. En azından bence.

Tenzō said:
Fiery Soul skill'i ile uğraşılırsa carry olabilir ama bunun yerine Lina'yı support veya ganker yapıp adam akıllı bir hard carry almak daha mantıklı. En azından bence.
lina carry olmaz. Nukerler ile kill almaya uğraşmak yerine çok canlı herifleri zayıflatıp carryi beslemek daha mantıklı geliyor. Tabi carry bir gerizekalı değilse.

arkadaşım compentiumdan çıkan immortal hazinelerini ne yapsın?
:arrow: şimdi satsın mı?
:arrow: yoksa şimdi bekletip sonra mı satsın? yani zamanla değerlenirler mi?
:arrow: yoksa açıp içindekini mi satsın?
:arrow: yoksa açıp içindekini kullanıp sonra mı satsın?

en karlı yöntem hangisidir? takaslardan anlayan biri bunları dikkatle okuyup mesaj atarsa çok sevinirim.

Fare666 said:
Abi saçmalamayın Lina Ganker ve Carry den başka oynanmaz ya.

support lina azıcık fazladan exp ve para ile mid linanın gang potansiyeline ulaşabilir. bu durum da onu mid göndermenin pek de bir mantığı yoktur.

dotada her karakter carry kasılabildiği için lina da carry kasılabilir, ama karşıdakiler adam gibi oynarsa bu taktiğin pek de başarılı olmadığı görülür. aksini düşünenlerin karşısına tecrübesiz kişiler gelmiştir çünkü bu durumdan istifade edip oyunu kazanamamışlar. zaten bu durum oyunu yetenek oyunu yapar. böğle olmasaydı taş-kağıt-makas a dönerdi iş.

lolde işler böğle işlediği için adamlar metayı değiştirmek için buff ve nerf yapıyorlar, sadece bir olayın yapılabilmesi için ona özel eşya çıkarıyorlar ve bu da yaratıcılığı kısıtlıyor çünkü oyuncu yaratıcı bir şey yapmaya kalkarsa yapmasını gereken adam daha üstün oluyor.

alchemist ve svenin support gidebildiği; lich ve linanın carry gidebildiği bir oyun olduğu için dota lolden daha iyi. karşında eziklerin olduğundan eminsen io carryle bile taşırsın oyunu.

luckylancer said:

en karlı yöntem hangisidir? takaslardan anlayan biri bunları dikkatle okuyup mesaj atarsa çok sevinirim.

Fare666 said:

support lina azıcık fazladan exp ve para ile mid linanın gang potansiyeline ulaşabilir. bu durum da onu mid göndermenin pek de bir mantığı yoktur.

dotada her karakter carry kasılabildiği için lina da carry kasılabilir, ama karşıdakiler adam gibi oynarsa bu taktiğin pek de başarılı olmadığı görülür. aksini düşünenlerin karşısına tecrübesiz kişiler gelmiştir çünkü bu durumdan istifade edip oyunu kazanamamışlar. zaten bu durum oyunu yetenek oyunu yapar. böğle olmasaydı taş-kağıt-makas a dönerdi iş.

lolde işler böğle işlediği için adamlar metayı değiştirmek için buff ve nerf yapıyorlar, sadece bir olayın yapılabilmesi için ona özel eşya çıkarıyorlar ve bu da yaratıcılığı kısıtlıyor çünkü oyuncu yaratıcı bir şey yapmaya kalkarsa yapmasını gereken adam daha üstün oluyor.

alchemist ve svenin support gidebildiği; lich ve linanın carry gidebildiği bir oyun olduğu için dota lolden daha iyi. karşında eziklerin olduğundan eminsen io carryle bile taşırsın oyunu.

İo ile carry benim klanımdan bir arkadaşıma klan maçında yaptırdığım bir olaydı. Tatlı olmuştu. Ehem. Onu geçiyorum.
İmmortal hazinelerini açıp içindekileri satmasını öneririm. Tabii turnuvalara filan girmiyorsa, giriyorsa güzel prestij olur. Bence biraz kullanabilir. Ama immortal itemlerinin şimdilik pek para edeceğini sanmıyorum çünkü çoğu kişi compendium topladı. Zaten sandıklar hiç para etmez gibime geliyor. Şahsen açıp içindekileri satması bence en kazançlı durumu .

luckylancer said:

Fare666 said:

Yalnız çoğu yerde haklısın ama lol de de çoğu supp hero su aynı anda mid ve jungle olabiliyor gayette başarılı oluyor bkz:Lulu,Morgana,Karma vs.. Bunun yanında her hero her yerde oynayabiliyor sadece oynayanların yaş ortalaması küçük olduğu için farklı şeyler denediğin zaman report yiyorsun küfürde cabası.

Lina olayına gelicek olursam ben linayı hep supp olarak görüyordum aslında.

Bu itemleri bekletme olayı bazen karlı bazen zararlı çünkü black soulları bekletmeden satmıştım haftalar geçti iyice ucuzladı ama wrath-night eventinde chestleri bekletip sttım 2 dolar fazla kazandım chest başına biraz şans işi.. Ben bekletme taraftarıyım burda hatta keyler ile takas bile edebilirim..

Back
Top Bottom