[Ders]Kodlama,Modelleme,Kaplama & Warband'a İtem Ekleme[Linkler Güncellendi 2020!]

Users who are viewing this thread

Belirtmekte fayda var: referanstan kastım, daha önce oyun atılmış veya atılma üzeri herşey tam olan bir zırh modeli bul daha sonra bunu wings3d veya kullandığın 3D tabanlı bir programa importla tabi bunun yanında referans olarak koordinatını kullanacağın zırhıda importladıktan sonra kendi modelini move komutu(bunu 3dmax ile sayı girerek de yapabiliyorusun vs..) ile referans aldığın 3d modelin konumuna getir ve obj olarak kaydettikden sonra OPENbrf den tekrardan geçir..Zaten kodları vs diğer adımları tekrardan yapmana gerek yok...

Dersleri izledikten sonra çapulculara , haydutlara vs. saldıran küçük birliklere hasarı fazla olmayan ama özel bir kılıç yaptım. Bu kılıcı derslere göre item olarak kendime verebilirim bunu biliyorum lakin bu kılıcı haydutlara veya çapulculara verebilirmiyim ?

Elbette, "Troopeditor ile troop ayarlarını değiştirme" başlıklı derste anlatılmıştı.Sen modelini ekledikten sonra sadece eklemiş olduğun modeli oradaki item kısmına "add" ile ekleyebilirsin...

abdulsamed said:
Kaplamayı DDS ye dönüştürmek içinde piyasada birçok program mevcut ancak ben derste DXTbmp adlı programı kullandım ve bur program üzerinde anlatacak olursam ki keza zor bir işlem değil kısaca import/export olayı... Tex dosyasını programa importla ve exportlarken DDS yi seçmen yeterli..
DXTBMP'yi hiç bir yerde bulamıyorum link atabilecek var mı?

erennuman_mb said:
abdulsamed said:
Kaplamayı DDS ye dönüştürmek içinde piyasada birçok program mevcut ancak ben derste DXTbmp adlı programı kullandım ve bur program üzerinde anlatacak olursam ki keza zor bir işlem değil kısaca import/export olayı... Tex dosyasını programa importla ve exportlarken DDS yi seçmen yeterli..
DXTBMP'yi hiç bir yerde bulamıyorum link atabilecek var mı?
http://www.mwgfx.co.uk/programs/dxtbmp.htm ben buradan indirdim

Keşke mediafire a yükleseydiniz bütün programları dosyaları vs. herşeyi. Çünkü hitfile ve turbobit te süre gerekiyor. Süreden kastım ordaki 1 dakika değil. Şuan hitfile için 49 dakika , turbobit için 1 saat 59 dakika istiyor anlamadım nasıl bir upload sitesi bu ?  :roll:

Hitfiledaki hata : Bağlantı sayısı limitine ulaştınız, Aşağıdaki buton aktif hale gelince yeniden deneyin 48 dakika 45 saniye bekleyiniz.

Kılıç yaparken kaplama sıkıntısı çekiyorum. Elinizdeki kılıç için ve yahut başka zırh miğfer kaplamaları varsa mediafire a yükleyip atabilirmisiniz ? Çünkü kılıçlar çok kötü oluyor. :cry:

BayEjderya said:
Kılıç yaparken kaplama sıkıntısı çekiyorum. Elinizdeki kılıç için ve yahut başka zırh miğfer kaplamaları varsa mediafire a yükleyip atabilirmisiniz ? Çünkü kılıçlar çok kötü oluyor. :cry:
internetten hd resimler indirmeyi dene kalitesiz resimlerde kaplamada zaten bir o kadar kötü olur

YusufKAYA said:
BayEjderya said:
internetten hd resimler indirmeyi dene kalitesiz resimlerde kaplamada zaten bir o kadar kötü olur

Senin kendi kullandığın bir kaplama klasörün varsa dosya.tc ye 2 dakikada yükleyip gönderemezmisin ?

kusura bakma olsa atardımda ben modellemeyle fazla uğraşmıyorum daha çok kodlama gerçi kaplamayıda iyi biliyorum ama modellemeyi beceremeyince bi işe yaramıyor :grin:

Modellemeyi yaptım kaplamasını da yaptım. Modeli .obj formatına ve kaplamasınıda .dds formatına dönüştürdüm ama OpenBRF de tanıtırken .obj dosyasını ekledikten sonra Import seçeneğinde New Materiala tıkladıktan sonra .dds olan kaplamamı seçtiğimde kılıcımın üstünde kaplamam olmuyor ? :roll:

Edit : Kendi kendime uğraşırken çözümünü buldum. Ben kendim için yeni bir modul klasörü oluşturmuştum ve openbrf ise Native klasörünü görmekteymiş. OpenBRF deki üst menülerden sırasıyla Module > Change current Module... 'yi seçtikten sonra kendi klasörümü hedef alarak alınca oldu.

Warband'a item ekleme dersinde videodaki gibi brf dosyasını kaydettikten sonra ki isimlere hep Sword ismini verdim yanlız build_module.bat dosyasını çalıştırdığımda
3o5ymp.png
yukarıdaki hata ile karşılaşıyorum.

BayEjderya said:
Zırh yapımı ekler misiniz ? Detaylı ama.

Ders ekleme işini çoktan bir kenara bıraktım, yeni ders hazırlayacak bir zamanım olmuyor maalesef... Sadece sorular varsa onları cevaplama çalışıyorum...

BayEjderya said:
abdulsamed said:
Modelin Brf sini resource dosyasına atmış mıydın ?
Onu hallettimde kılıç hançer gibi yukardan saplıuarak falan vuruyor hani ters.

Tam olarak bir resim atar mısın ...

ZdBddV.jpg
o7W779.jpg
l1G11r.jpg
VYnYYv.jpg
1dWddN.jpg
v42444.jpg

Küçük hançer için ( kılıç yapmak istemiştim ) kullandığım kod :
Code:
["bozkurt", "Bozkurt", [("turk_kilici",0),("khergit_sword_d_scabbard", ixmesh_carry)], itp_type_one_handed_wpn|itp_merchandise|itp_primary, itc_scimitar|itcf_carry_sword_left_hip|itcf_show_holster_when_drawn,
 384 , weight(1.75)|difficulty(0)|spd_rtng(98) | weapon_length(96)|swing_damage(33 , cut),imodbits_sword_high ],
Büyük h**van gibi olan için kullandığım kod :
Code:
["bicaktex", "Yatagan", [("bicak",0),("khergit_sword_d_scabbard", ixmesh_carry)], itp_type_one_handed_wpn|itp_merchandise|itp_primary, itc_scimitar|itcf_carry_sword_left_hip|itcf_show_holster_when_drawn,
 384 , weight(1.75)|difficulty(0)|spd_rtng(98) | weapon_length(96)|swing_damage(33 , cut),imodbits_sword_high ],

SORUNLAR BİTMİYORKİ ...

Back
Top Bottom