[Ders]Kodlama,Modelleme,Kaplama & Warband'a İtem Ekleme[Linkler Güncellendi 2020!]

Users who are viewing this thread

Belendor said:
Gerekli programlar kısmına Python'un 2.6.5 sürümünü de eklesen iyi olur. Onsuz MS compile edemez insanlar.

Ayrıca, Wings 3D'in iki tane Render plugini ile GIMP'i de ekleyebilirsin.

Zamanım kısıtlı idi,  o anki aklıma bulunan programları eklemeye çalıştım.Zaman ayırabilirsem birkaç program daha eklemeyi düşünüyordum...Bahsettiğin programları da onlarla birlikte "Gerekli Programlar" bölümüne eklerim.Önerin için teşekkür ederim...

action said:
@abdulsamed kodlama derslerime şunu ekleyebilir misin :
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,237522.0.html
module system kurlumu ve tuple okumakfalan filan var şurdaa :grin: bide gerekli programlardan belki burdan işine yarar bişiler çıkar http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,237522.0.html

Konudaki linkler kırık, eğer dersler sende mevcutsa onları bana özelden ulaştırırsan ekleyebilirim...

abdulsamed said:
Belendor said:
Gerekli programlar kısmına Python'un 2.6.5 sürümünü de eklesen iyi olur. Onsuz MS compile edemez insanlar.

Ayrıca, Wings 3D'in iki tane Render plugini ile GIMP'i de ekleyebilirsin.

Zamanım kısıtlı idi,  o anki aklıma bulunan programları eklemeye çalıştım.Zaman ayırabilirsem birkaç program daha eklemeyi düşünüyordum...Bahsettiğin programları da onlarla birlikte "Gerekli Programlar" bölümüne eklerim.Önerin için teşekkür ederim...

action said:
@abdulsamed kodlama derslerime şunu ekleyebilir misin :
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,237522.0.html
module system kurlumu ve tuple okumakfalan filan var şurdaa :grin: bide gerekli programlardan belki burdan işine yarar bişiler çıkar http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,237522.0.html

Konudaki linkler kırık, eğer dersler sende mevcutsa onları bana özelden ulaştırırsan ekleyebilirim...

hadi ya tüh :/

Dersler güzel olmuş kardeş fakat şöyle bir sorunum var oyuna kılıcı ekledim çok mutlu olduum ama adam kılıcı eline alsada belinde bi kılıç daha gözüküyor yani şöyle :

Bunu nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Kod esnasında kılıcın kınını tanımlarken kın yerinede eklemiş olduğunuz kılıcın mesh adını girmişsiniz...

["I", "II", [("III",0),("IV",ixmesh_carry)], itp_type_two_handed_wpn|.... bu şekilde ilerleyip giden bir kod var eğer yüklemeyi "Warband Module System" gerçekleştirdiyseniz.

IV. kısma eklemiş olduğunuz kılıcın mesh ismini değilde kılıca ait olan bir kını yazmanız gerek ya da şimdilik ayrıtısız şekilde yaparsak "katana_scabbard" kodunu ekleyebilirsiniz.Eğer ki modellemiş olduğunuz kılıca ait kın var ise bunu ekleyebilirsiniz , derslerini ise ayrıntılı şekilde forumda bulabilirsiniz.

abdulsamed said:
Kod esnasında kılıcın kınını tanımlarken kın yerinede eklemiş olduğunuz kılıcın mesh adını girmişsiniz...

["I", "II", [("III",0),("IV",ixmesh_carry)], itp_type_two_handed_wpn|.... bu şekilde ilerleyip giden bir kod var eğer yüklemeyi "Warband Module System" gerçekleştirdiyseniz.

IV. kısma eklemiş olduğunuz kılıcın mesh ismini değilde kılıca ait olan bir kını yazmanız gerek ya da şimdilik ayrıtısız şekilde yaparsak "katana_scabbard" kodunu ekleyebilirsiniz.Eğer ki modellemiş olduğunuz kılıca ait kın var ise bunu ekleyebilirsiniz , derslerini ise ayrıntılı şekilde forumda bulabilirsiniz.

Saol kardeşim ama zaten şöyle çözdüm olayı : kını olan bi kılıç yerine kınsız topuz veya balta gibi şeylerin kodunu kopyalıyorum :grin:

Dersler çok güzel ayrıca Bir tek kalkan modellemeyi biraz dAha detaylı yapabilirsiniz

Evet genlede kısa yoldan o yöntem kullanılır, onuda ekleyecektim not olarak ama kınlı bir kılıc modelinin olduğunu var sayarak direkt olarak kını eklemeye ve değiştirmeye değinmiştim.

Yorumun için teşekkürler.

Bir sorum daha olcak ; Oyuna başarıyla miğfer-kalkan-mızrak-kılıç ekledim bugünde zırhı denedim fakat tüm adımları doğru yapmama rağmen zırhın bi kısmı değil hiçbir yeri gözükmüyor adam vücutsuz  dolaşıyor bunu nasıl düzeltebilirim ?

naruk said:
Bir sorum daha olcak ; Oyuna başarıyla miğfer-kalkan-mızrak-kılıç ekledim bugünde zırhı denedim fakat tüm adımları doğru yapmama rağmen zırhın bi kısmı değil hiçbir yeri gözükmüyor adam vücutsuz  dolaşıyor bunu nasıl düzeltebilirim ?

Çünkü saydığınız tür modelleri "RİGG" lemeye gerek kalmadan gerekli işlemleri yaparak oyuna ekleyebiliyoruz ama Armor/Boot.. vs  türündeki modelleri ise "RİGG"leme işleminden geçirmemiz gerek. "RİGG"leme işi içinde OpenBRF şuanlık için gayet yeterli, forumda da birden fazla dersi mevcut...Bunlardan birisi:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,99892.msg2495482.html#msg2495482

Bu işlemi yaptıktan sonra normal item ekler gibi tabi kodun bir zırha ait olması ya da ayak çizmesi eklenecekse ayak çizmesine ait bir kod alıp gerekli işlemleri yaparak itemi ekleyebilirsin.

Hızlanma sebebim video'nun boyutunu elimden geldiği kadar küçük boyutta tutmaktı, mousenin görünmeme sebebi de çektiğim programdan kaynaklı ama basmış olduğum yerler sarı belirteçle zaten belirli oluyor, ayrıca durdurup tekrar tekrar izleme şansıda var. :smile: Son sorun düşündürüncü, daha detaylı nasıl anlatabilirim ? :smile:

abdulsamed said:
Hızlanma sebebim video'nun boyutunu elimden geldiği kadar küçük boyutta tutmaktı, mousenin görünmeme sebebi de çektiğim programdan kaynaklı ama basmış olduğum yerler sarı belirteçle zaten belirli oluyor, ayrıca durdurup tekrar tekrar izleme şansıda var. :smile: Son sorun düşündürüncü, daha detaylı nasıl anlatabilirim ? :smile:
Kardeş openbrf de benim kılıcın yarısı çıkmıyo onu nasil düzeltcez?

Konunun anasayfasında "Hatalar Bölümü" var."Modelin Bazı Kısımlarının Gözüküp Bazı Kısımlarının Gözükmemesi" başlığı altında detaylı açıklaması mevcut.

Eğer modelin belirli bölgeleri gözükmüyorsa kılıcın kabzasını,keskin bölümün vs ayrı ayrı modellediğinden  ve daha sonra birleştirmeyi unuttuğundan kayıt ederken sadece seçtiğin kısım kayıt olduğu için diğer kısımlar gözükmeyebilir...Eğer en üstteki işe yaramaz ise muhtemelen bundandır hata.Hata ile ilgili modellediğin programdan resim alıp buraya koyarsan daha kesim çözüm verebilirim...

abdulsamed said:
Konunun anasayfasında "Hatalar Bölümü" var."Modelin Bazı Kısımlarının Gözüküp Bazı Kısımlarının Gözükmemesi" başlığı altında detaylı açıklaması mevcut.

Eğer modelin belirli bölgeleri gözükmüyorsa kılıcın kabzasını,keskin bölümün vs ayrı ayrı modellediğinden  ve daha sonra birleştirmeyi unuttuğundan kayıt ederken sadece seçtiğin kısım kayıt olduğu için diğer kısımlar gözükmeyebilir...Eğer en üstteki işe yaramaz ise muhtemelen bundandır hata.Hata ile ilgili modellediğin programdan resim alıp buraya koyarsan daha kesim çözüm verebilirim...
u3932.jpg

kardeş combine falan herhangi bir şey yapmadım. hani tek şekilden oluşturdum ama virtual mirror yaptım. görünmeyen kısmı bu yüzden sanırım. hatalar bölümünde yazanı denedim sağ tıklayınca menüde öyle bir seçenek gözükmüyor...

İlk, "Face Selection" moduna getir(En üstte küpler var, sağdan ikinci olan) daha sonrada ordaki seçenekleri uygulayacaksın.

["Modelinizi komple seçin>Sağa Tıklayın>Tesselate>Triangulate"] 

abdulsamed said:
İlk, "Face Selection" moduna getir(En üstte küpler var, sağdan ikinci olan) daha sonrada ordaki seçenekleri uygulayacaksın.

["Modelinizi komple seçin>Sağa Tıklayın>Tesselate>Triangulate"]

kardeşim olmadı yaaa.. başka bi modelde denedim hiç bi sorun çıkarmadı, bu modelde oldıramadım bir türlü

Herşeyi yaptım ancak başlayınca elinde item olmuyor hiç hata da çıkarmadı ?!?!
Edit: Herşey oldu teşekkürler!!!!

Kodlama, modelleme vs hakkındaki sorularınızı kişişel ileti olarak değil de lütfen bu konuda sorun.Sebebi ise malum, herkesin faydalandığı ve karşılaşılan sorunların tek bir konuda olması daha makbul ve faydalı olur.

abdulsamed said:
Kodlama, modelleme vs hakkındaki sorularınızı kişişel ileti olarak değil de lütfen bu konuda sorun.Sebebi ise malum, herkesin faydalandığı ve karşılaşılan sorunların tek bir konuda olması daha makbul ve faydalı olur.
ben M&B 1.011 de morghs editör ile wercheg şehirinin ismini değiştirdim ve ortada faction yeriden player faction u seçtim.  editörün sağ bölmesinden ise hide defendersi ekledim ve sonuç şu......
Oyunu açtım ve ayarlar yükleniyor kısmında oyundan attı çözüm varmı lütfen yardım edin !  :twisted: :roll: :cry: :cry: :sad:

Back
Top Bottom