Demircilik Rehberi (kendi tecrübelerim..)

Users who are viewing this thread

Herkese sağlıklı ve iyi günler dilerim...

NOT: Zaman buldukça tecrübelerimi daha da ayrıntılı sunmaya çalışacağım...

KISACA DEĞİNMEK GEREKİRSE;

DEMİRCİLİK DÖNÜŞÜM TABLOSU
DEMİR CEVHERİHAM DEMİR!İŞLENMİŞ DEMİR!DEMİRÇELİKİYİ ÇELİKTHAMASKENE ÇELİĞİ
(1 demir cevheri)(2 demir cevheri + 2 ahşap)(2 demir cevheri + 4 ahşap)(6 demir cevheri + 10 ahşap)(14 demir cevheri + 22 ahşap)(30 demir cevheri + 46 ahşap)(62 demir cevheri + 98 ahşap)
DEMİR CEVHERİHAM DEMİR!İŞLENMİŞ DEMİR!DEMİRÇELİKİYİ ÇELİKTHAMASKENE ÇELİĞİAHŞAPFİYAT
1d2d2a2d4a6d10a14d22a30d46a62d98a1a(d & a)

Tabloya göre bir örnek yapalım;

Demir Kılıç nesnesini eritmek istediğimizde şöyle yapabiliriz mesela;

ahşap (a) 44 altın

demir cevheri (d) 40 altın

6d10a(2) =12d20a

2d4a(4) =8d16a

=toplam20d36a---> 2a eritme maliyeti--->20d34a 800+1496= 2296 kılıcın asıl fiyatı olarak buluruz..

Ticarette kılıcı tüccara satmak istediğimizde ise değeri 258'den satabiliyorsak eritmek en mantıklısıdır..

Çünkü Kılıcı erittiğimizde elimizde oluşan hammaddenin değeri 2.296 altındı, 258'i içinden çıkarttığımızda(2296-258=2038 ) 2.038 altın zarar ederiz onun için kılıcı eritip hammadde olarak kullanmamız en mantıklısı olacaktır...

AYNI ZAMANDA;

Ustaişi kılıçlar yapabilmeniz biraz zaman alacaktır bunun içindir ki size en fazla altın getirecek bir silahta uzmanlaşmanız.. Benim tespitlerim doğru ise ben başlangıçta çift elli kılıç ile başlıyorum daha sonrasında ise çift elli gönderli silah ile köşeyi dönüyorum işte o zaman parayı kesiyorsunuz yaptığınız ekipmana paha biçilemiyor..

demirciliğiniz 20 diyelim elinizde yeterince hammadde var ise 50 zorluktaki bir çift elli kılıcı yapmaktan çekinmeyin.. Size demircilik tecrübesini 4&2&3 yavaş yavaş arttıracaktır.. Ancaak atıyorum 100 demircilik seviyesine geldiğinizde de atıyorum zorluk seviyesi 160 olan bir ekipman ile de bocalamanız yanlış olacaktır.. Çünkü hem size getireceği demircilik tecrübesi düşük olacak hem de yaptığınız ekipmanın bazıözellikleri zorluğu demircilik seviyenizi geçtiği içindir ki düşük olacaktır yaptığınız ekipmanın..

EN Yukarıda verdiğim örneği ancak aklınızdan çıkartmayın hammadde ve fiyatın değerini kıyaslamayı unutmayın boşuna Tüccarı zengin etmeyin bırakın ekipmanı eritin hammadde ile daha iyi ekipman yapma çalışın.. Eee benim elimde ekipman üretecek hammadde ve ekipman kalmadı derseniz ise burada en iyi sürüyü bir yere taşı görevini alın ilk oyuna başlamış iseniz de sadece siz olun yanınıza 1 tane bile adam almayın.. Oyuna başlamdan önce de kuziattı sanırım süvariye %(yüzdelik bonus veren) onu seçin çünkü yağmacılardan kaçmanızın mantıklı olduğunu düşünüyorum ben şahsen öyle düşünürüm 5 tane çapulcu bile olsa gerçekçi modda yani en zor modda oynuyorsanız biraz adamı kasar diye düşünüyorum.. Adama yürekmi yedin derler yani :wink: Neyse konu biraz dağıldı sanırım :smile: sürüye refakat edip yarısını teslim edeceğiniz yerde satın ve size 12 tane koyun verildiyse 6 'sını satın yani yerine göre 500&600 altını cebe cukka yapıyorsunuz..

6sını da görevi bitirmek ve yine altın kazanmak için teslim edin şehirdeki istenen şahsa..

Benim sote bir şehrim var orada hem demir cevheri var köylerinde hem de ahşap üretimi var yani bir demirci için olmazsa olmaz 2 temel hammaddenin menbaaı.. Durun bir bakayım hımm şuymuş ; " Seonon " bu şehir ile iyi geçinin buradan ahşap atölyesi alın buradan kervanları başlatın ve burasının lordu olmaya veya kralı olmaya niyet edin şimdilik bu kadaa yazabildim gerisi başka bahara kaldı :wink:

BAŞKA BİR ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE;

EŞYADEMİR CEVHERİHAM DEMİR!İŞLENMİŞ DEMİR!DEMİRÇELİKİYİ ÇELİKTHAMASKENE ÇELİĞİAHŞAPFİYAT
demir tırmık1ham demir28 altın(maliyet)
2d2a2d(eritilmiş hali)
112(2d) - 28 = 84 altın(kar)

"Demircilik Dönüşüm Tablosu" yardımıyla Her silahın erittikten sonra kar mı zarar getireceğini anlayabilirsiniz..

Misalen zararlı bir örnek vereyim;

ahşap çekiç3ahşap47 altın(maliyet)
3aa(eritilmiş hali)
12(a) - 47 = -35 altın zarar

NOT: Bu yazdıklarımın çok devrik cümleler içerdiğini tahmin ediyorum en kısa sürede düzenlemeye gayret edeceğim.. :wink:

Last edited:
Ustaişi kılıç nedir nasıl yapılır vesaire bununla ilgili bir şeyler yayınlarsan çok kıyak olur :smile:

olabildiğince yüksek level gerektiren çift elli kılıç veya çift elli gönderli silah yap. tek sefer 10-15 level atlatır demirciliğine. sonra istediğin kılıçları kolayca yapabilirsn

*Benim yaptığım şuanki en iyi gönderli silahlar;
<<<çift elli gönderli silahlar>>>
1>>4>>13warrazor head1%10 kısa
2>>4>>4püskülü çift kancalı kanatlar%50 orta
3>>3>>5sarılı sertağaç uzun gönder%0 kısazorluk: 140
4>>3>>1perçinli uzun mızrak kabzabaşı%50 orta58.764 altınçift elli gönderli silahlar
1>>4>>13warrazor head1%0 kısa
2>>4>>8perçinli kancalı kanatlar%50 orta
3>>3>>5sarılı sertağaç uzun gönder%0 kısazorluk: 150
4>>4>>3mızrak ucu kulp%50 orta58.764 altınçift elli gönderli silahlar
1>>4>>13warrazor head170% orta
2>>4>>8perçinli kancalı kanatlar%0 kısa
3>>3>>5sarılı sertağaç uzun gönder%10 kısazorluk: 162
4>>4>>3mızrak ucu kulp%50 orta58.764 altınçift elli gönderli silahlar

Last edited:
*Benim yaptığım şuanki en iyi çift elli kılıç..
<<<çift elli kılıç>>>
1>>5>>4dolgun uzun savaşçı kılıcı%100 uzun
2>>2>>7dudaklı balçak%100 uzun
3>>2>>14kaba kuzeyişi iki elli kabza%100 uzun
4>>1>>10simple northern pommet%100 uzun28.242 altınçift elli

Last edited:
Back
Top Bottom